Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Casti Bluetooth bune.

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005

View PostLex404, on 10 aprilie 2021 - 18:27, said:

Cum am zis, dupa ce mi-o zis @AWE de B&O si-am dat de H95... nu m-am mai putut uita la altceva.

Ma bucur ca le-ai luat pana la urma, B&O sunt cu mult peste plasticul glorificat de la alte branduri si am avut ocazia sa compar majoritatea castilor de pe piata, am aceeasi chestie cu conferinte indelungate zilnic. Ale mele H7 inca tin fenomenal de bine, pana si acumulatorul nu pare sa fi slabit. Singura problema cu B&O e ca, nefiind un brand de masa, se gasesc greu accesorii, gen earpads sau acumulatori de schimb. In rest nimic de reprosat, dupa 4 ani de folosire ultra-intensiva, functioneaza ca in prima zi.

#56
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Lex deja a schimbat o pereche dupa cateva saptamani...

#57
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005
Eh, aia a fost ghinion, nu inseamna ca modelul in sine e prost.

#58
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013
Caut niste in-ears cu ANC si am vazut acum cu Sony WF-1000XM3 au ajuns la 90 EUR.

E recomandabil? Comparativ cu Jabra si altele la ~100E?

#59
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View PostDarkMinion, on 23 ianuarie 2022 - 23:17, said:

Caut niste in-ears cu ANC si am vazut acum cu Sony WF-1000XM3 au ajuns la 90 EUR.

E recomandabil? Comparativ cu Jabra si altele la ~100E?
Daca te impaci cu faptul ca sunt relativ mari, da. Eu le folosesc in general cu ceva EQ.

Strict ca sunet Samsung Galaxy Buds2 sunt mai bine tunate si nu au nevoie de EQ. Plus ca sunt mai mici, mai comode si cutia de incarcare incape mai usor in buzunar. Si sunt mai ieftine.

Ca dezavantaje fata de Sony ar fi durata bateriei, NC ceva mai slab si o aplicatie mai saraca in optiuni (dar care totusi are cam tot ce e necesar).

Eu le am pe ambele si ascult alternativ, sunt apropiate. Daca ar fi aleg numai una ar fi Buds2

#60
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013

View Posttatalor51, on 24 ianuarie 2022 - 01:18, said:

Daca te impaci cu faptul ca sunt relativ mari, da. Eu le folosesc in general cu ceva EQ.
Multam.
La asta ma gandesc si eu, ca mi-s relativ mari si greu de purtat cu orele.

Ai testat buds 2 pe avion? Cum e ANC?

#61
tatalor51

tatalor51

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 01.01.2014

View PostDarkMinion, on 24 ianuarie 2022 - 02:16, said:


Multam.
La asta ma gandesc si eu, ca mi-s relativ mari si greu de purtat cu orele.

Ai testat buds 2 pe avion? Cum e ANC?

Nu am testat pe avion dar, daca asta e un scenariu de utilizare frecvent, WH-1000XM3 (cele over ear) au noice cancelling mult mai bun decat orice in-ears. Ca sunet sunt OK cu niste EQ, altfel au prea mult bass (in zona 150+ Hz).

Ma rog, cred ca si Buds2 fac fata ok pe avion, zgomotele constante gen motor de avion le atenueaza destul de bine.

Edited by tatalor51, 24 January 2022 - 15:20.


#62
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Dupa SONY cei de la Bose ar fi pe locul 2 la ANC.
Pana acum vreo 5-6 ani au fost pe primul timp de peste 50 de ani.

#63
maritus

maritus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 02.02.2006

View Posttatalor51, on 24 ianuarie 2022 - 15:17, said:

Ma rog, cred ca si Buds2 fac fata ok pe avion, zgomotele constante gen motor de avion le atenueaza destul de bine.

Nu numai, și bebelușii/copiii urlători sunt foarte bine acoperiți de Buds2  Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate