Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

SMS-uri din internet care chiar merg.

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#37
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
key04, ai pre-paid ?

#38
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002
am SI prepaid....
repet....este fostul meu nr cel de mai sus.il mai am dar nu-l folosesc

#39
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003
OK, hai sa va spun unul care chiar merge garantat:MY X

#40
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by EGrandin
OK, hai sa va spun unul care chiar merge garantat:[MY X

Yep.. 5 /zi parca FREE ! Nu ?

#41
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
doar 3/zi gratis.
restul .07$

#42
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
la un moment dat au fost 0.04 $ de pe myx,
dar au revenit la 0.07 $

#43
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by EGrandin
OK, hai sa va spun unul care chiar merge garantat:MY X

Este, asa e dar eu nu agreez ideea de myx ca iti baga publicitate aiurea pe tepefon dupa ce te inscrii si stii ca eu nu suport spam-ul :)

#44
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
Este, asa e dar eu nu agreez ideea de myx ca iti baga publicitate aiurea pe tepefon dupa ce te inscrii si stii ca eu nu suport spam-ul :)
Suni la *567 si se rezolva.
Insa MYX NU baga spam acolo unde spui tu.
Cel putin nu la mine :yeah baby

#45
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
intr-adevar
nu mai baga
a fost o perioada la inceput.

#46
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Cind trebuie sa te inscrii nu trebuie sa bifezi ceva de genul ma intereseaza sa primesc informatii din... si o gramada de optiuni una era minim ?
Pasra asa era acum 6 luni...

#47
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
chestia cu reclama prin sms a mers cand isi tineau serverele in afara, apoi cand le-au mutat in Romania chiar la ei, si odata si cu schimbarea look-ului au scos-o.

#48
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002

Quote

Originally posted by Monitox
Yep.. 5 /zi parca FREE ! Nu ?

3/zi free

#49
ALexu4um

ALexu4um

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 521
  • Înscris: 19.04.2003
Treaba cu waterbyte merge super marfa.Thank U.

#50
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by mihai^
chestia cu reclama prin sms a mers cand isi tineau serverele in afara, apoi cand le-au mutat in Romania chiar la ei, si odata si cu schimbarea look-ului au scos-o.

Asa e, nu mai exista publicitate aiurea... m-am bagat si eu acolo pentru situatiile de criza si numere cu "724..."  :cool:

#51
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
M-am gandit la o chestie , e cam offtopic si lamer-oasa da poate intereseaza pe cineva ... (pe mine nu) :drac:
Gatewayul ala verifica doar adresa de email de la expeditor sau se uita si in headere ?
Pentru ca daca e prima varianta se poate face o interfatza micutza in html+php care sa trimita email cu expeditori random()@random().com ...asta mai pe romaneste , de fiecare data cand este utilizat gateway-ul se genereaza o adresa de mail la intamplare si astfel se pot trimite sms-uri infinite...
Partea cu lamer-eala e pana aici , partea sadica vine ca daca merfe treaba asta se pot face ABUZURI si implicit serviciul sa dispara (pentru noi ) so ..era doar o idee .
Personal folosesc serviciul de la mitsubishi-telecom.com (cred) , 20 sms pe luna , merge instant . Nu trebuie decat sa puneti mana pe un jaf de trium (sa-l imprumutati de la cineva ) si sa introduceti acolo datele (IMEI , waranty code , nr de tel etc ) .
Pana acum o luna am avut SMS la greeeeeeeeeeeuuu daca ma intelegeti .
NU stiu daca a auzit cineva de sms.bigfoot.com . Ei bine , pana acum dragutzii de ei dadeau 100 credite la creearea contului si faza era ca nu te oprea nimeni sa-ti faci si alte conturi pe acelasi nr de telefon din cauza unui BUG mare si a altora ...
Apoi a aparut tot acolo o chestie cu referali care daca iti convingeai un numar nelimitat de prieteni sa se inscrie primeai inca 200 de credite pentru fiecare si prietenul 100 .
1 sms catre romania era 4 credite , acum e 6 .
Smecheria era ca la inscriere bagai la nr de tel unul fictiv apoi te duceai in cont si dadeai delete la numarul fictiv si il bagai pe al tau . Asa puteai avea 1000 de conturi cu acelasi nr de telefon . Am fost pe aproape :) pentru ca unele site-uri de freemail te lasa sa-ti faci conturi la greu (submit->back>modifica o cifra->submit si tot asa , adica i++  :drac: ) . So ...asa am avut din noiembrie mii de sms-uri la greu pana acum . Imi erau folositoare pt ca eram plecat in Italia si am o multime de prieteni ..blah .
Asa si ...nu stiu prin ce minune , de fapt inca un bug in baza de date , o interogare proasta , nu-mi mai scadeau creditele ...deloc !
Intr-o vreme mai aveam 5 credite si eu trimiteam mesaje la greu si am impartasit cu un prieten ideea care el a impartasit-o cu altii desi aveam cuvantul lui de onoare ...
Serviciul era super , are sms-messenger superb ce se ascunde in tray , si ...ce-mi placea cel mai tare gateway pus la dispozitie cu tot cu API . Mi-am facut notificari personalizate , sms-urile aveau 160 caractere cu expeditor customizabil si alte minunatii .
Eh, sa revin la prieten , care a facut niste flood-uri cu sms (chiar eu am fost victima ...) si cam totul s-a dus pe apa sambetei ...dar nu din cauza lui , promo-ul cu referalii a expirat , au urmat scumpirile la credite , apoi a disparut bonusul de 100 credite initial  care o sa apara iar in curand .
Poate va intrebati ce s-a intamplat cu creditele care nu se mai gatau ...creditele din promo-uri au valabilitate de o luna so ...dupa o luna dispar .
Serviciul mai este si acum dar este pe bani , au introdus si notificari prin email (cred ca e 30 zile/free/trial) .
Gata , am deviat destul de la subiect si sper sa nu fiu penalizat pentru asta ...
Numa' bine ....

#52
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
p.s > asa vroiam sa fac si eu un bine comunitatii sa fac un site de sms gratis , of course limitat pt romania la cateva sms pe zi nu din zgarcenie ci din precautie , anyway fiti cu ochii pe site :D

#53
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Cine stie in legatura cu mesajele sms oferite gratuite din portalul zapp.. se pot trimite numai pe zapp sau pe orice numar de telefon.

#54
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
totusi am putea trece si noi la stadiul 2.
daca aveti neaparata nevoie de sms-uri.....le puteti cumpara foarte ieftin, si nu neaparat multe ! ~ 5 centi bucata, si numai in romania ci si in afara, ceea ce e de 3 ori mai ieftin decat la connex orange sau cosmo

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate