Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

SMS-uri din internet care chiar merg.

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#1
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Iata ca s-a vorbit mult despre sms-uri date prin internet, site-uri ad-hoc cu link-uri furate si altele asemanatoare ! Majoritatea lor nu mai merg... evident.

Ca sa vedeti ca nu sunt rau, hai sa va invat o metoda foarte simpla de dat sms-uri care merge din vara anului trecut fara probleme... cu tot spam-ul care se poate face...  :cool:

Este email to sms !
Nu trebuie inregistrare !
Este free !
Nu cere publicitate !
E verificat in Connex !
Merg 3 sms-uri pe email, daca acesta e mai lung de un mesaj !

V-am convins... buuuunnn...

Acu fiti atenti:

Se da email fara subiect (este ignorat), preferabil in mod html (nu plain text) dar cu fonturi default si fara glume / poze, altfel apare in chineza pe unele Ericsson-uri  ;) la adresa de forma:

[email protected] !

Adica, ca sa va dau un exemplu clar, scrieti la:

[email protected] si mesajul va ajunge... poate nu instant dar in maxim 5 minute (in caz ca e aglomerat). Depinde si de serverul dvs smtp cit de rapid e.

Chestia tare e ca pastreaza mesajele daca ai telefonul inchis ! Nu stiu cit le tine dar merge foarte bine !

Vedeti ca raporteaza adresa de pe care a-ti scris destinatarului in mesaj si are protectie anti-spam, adica la multe sms-uri intr-un timp scurt ! Deci e mine sa nu faceti glume ca se vede ce si cum si ve-ti fi ban-at !

#2
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Super faza. Am incercat. A mers, si inca f. repede.

#3
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
am incercat si eu, e super fain :)

#4
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Am incercat si eu sa ma folosesc de aceasta smecherie prezentata de Andrei Cioaca .
Am vrut si eu sa trimit SMS.Am intrat in casuta mea de email de la yahoo.com si am urmat pasi care erau prezentati mai sus, adica : Sa trimit un mesaj la adresa [email protected] , fara nici un titlu si doar cu mesaj.Am vrut sa testez si sa trimit pe propriul meu telefon.

Acum stau si astept de un timp aproximativ peste 5 minute si nu vine nici un SMS.

------------------------------------------------------------------------------------

Pfuaaaa mai sa fie chiar acum a venit :) a luat cam mult timp.
Bine ca nu am postat ceea ce vroiam sa postez defapt !

E frumoasa metoda dar e rau ca e LAG asa mare in trimiterea mesajelor !

#5
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002

Quote

Originally posted by necromanc
Sa trimit un mesaj la adresa [email protected] , fara nici un mesaj si doar cu subiect.

Vezi ca induci lumea in eroare. Andrei a zis ca se trimite mail fara subiect.

Btw stie cineva daca merge si pe Cosmorom?

#6
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
eu am trimis unul pe cosmorom, dar nu a ajuns. mai incerc.

#7
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
incercat , a sosit in mai putin de 1 min din clipa in care am dat send la mail.

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by Aditzanu'
Vezi ca induci lumea in eroare. Andrei a zis ca se trimite mail fara subiect.

Btw stie cineva daca merge si pe Cosmorom?

Exact, deci ca sa fie clar, mesajul sta numai in corp-ul email-ului, subiect nimic.

In mod curios si pentru mine, mesajele vin acuma destul de repede, in maxim 1 minut... ! Oricum pot sa si intirzie in functie de gradul de ocupare al serverului.

Retelele Connex si Orange sunt suportate 100%, verificat adineauri.

Deasemenea mai luati in calcul faptul ca sistemul e posibil sa filtreze anumite adrese... de genul aol.com care sunt cunoscute ca "spam".

In Cosmorom nu pot confirma ca nu am cartela... e posibil sa mearga, e posibil sa nu mearga...

Numarul trebuie international (407xxx) si fara "+" !

#9
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
andrei, cum blocheaza astia pe cei care fac spam ?
am intrat pe site dar scrie in rusa....

blocheaza numarul de telefon ?
blocheaza serverul de smpt ?
blocheaza adresa de mail ?

#10
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
am gasit ceva:
blacklistul
de pare ca totusi e dupa numarul de mobil:

http://sms.waterbyte.net/blacklist.htm

dar e cam vechi, si nu are update.
sa inteleg ca nu mai e o "lista neagra" ?

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by mihai^
andrei, cum blocheaza astia pe cei care fac spam ?
am intrat pe site dar scrie in rusa....

blocheaza numarul de telefon ?  
blocheaza serverul de smpt ?  
blocheaza adresa de mail ?

Cred ca adresa o blocheaza, nu cred ca se ia chiar de server... cu toate ca nu se stie daca se abuzeaza sistematic...

Si oricum, e temporar, isi revine de regula in 24h.
Dar e bine sa folositi cind e cazul ca sa eliminati din banii dati, nu ca pe o chestie comerciala... sa nu trimiteti multe ca va limiteaza accesul, si inca ceva, nu incercati sa trimiteti CC sau BCC ca va blocheaza automat pe premiza de spam.

Sistemul asta functioneaza cel putin din iulie 2002, a mai fost publicat pe liste si forumuri si cum merge in continuare, multi accesind-ul, cred ca e treaba destul de profesionala.

E singurul gateway email2sms care exista free si functional.. eu cel putin cu toate "relatiile" mele si cautarile nu am mai gasit altul asa eficient.

Din cite am inteles este un proiect ruso-canadian, site-ul in sine nu prea are legatura cu SMS-urile.

A, si inca ceva pentru cei de la Connex cu abonamente... va dau o inca o idee "profesionala"... poate vreti notificari pe mobil cind primiti email important de la o anumita persoana... nimic mai simplu :)

Daca aveti xnet, dati la filtre si puneti daca "conditie" atunci trimite o copie la adresa 40xxxxxx@xxx si asa mai departe... v-ati prins ? Va vine automat pe mobil cind aveti un email la xnet in asteptare !

Puteti conditiona de la o anume adresa sau mai bine dupa un cuvint cheie stabilit in prealabil cu parteneri gen "urgent"... il pune-ti sa trimta copia la waterbyte daca da de email cu "urgent" undeva in mesaj, la inceput etc... si e excelent, vine pe mobil.

Oricum, nu mesaje lungi, limita e de max 3 sms pe email... cel putin asa cred ca a ramas.

#12
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

Quote

Daca aveti xnet, dati la filtre si puneti daca "conditie" atunci trimite o copie la adresa 40xxxxxx@xxx si asa mai departe... v-ati prins ? Va vine automat pe mobil cind aveti un email la xnet in asteptare !

acolo scrie ca nu se accepta forwarding.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by mihai^
acolo scrie ca nu se accepta forwarding.

Uau, fac o corectie acuma... ca am cascat ochii pe waterbyte in ruseste... LOL

Deci, blocheaza de toate, inclusiv numere... uite ce numere sunt acuma blocate:

The following numbers have been blocked for addressing large e-mail letters:

40721037730

40724215295


Lista e mai lunga... si iata si 2 numere de romania blocate :)
Calumea... imi place :)

Adresa pentru http este:

http://sms.waterbyte.net/blacklist.htm

#14
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
dar ai vazut si anule ? e 2002....
suntem totusi in 2003 :-)

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by mihai^
dar ai vazut si anule ? e 2002....
suntem totusi in 2003 :-)

Da, dar nu asta e ideea, se blocheaza numerele cu probleme. Inainte, pe vremuri nu faceau asa. Exista niste news-uri accesibile daca ai client de mail/news cum e Outlook si o sa vezi multe mesaje acolo... sute...

Printre ele este unu de la seful de la smsro.com care anul trecut se batea cu pumnii in piept pe ro_gsm ca are cel mai tare site de sms-uri... da nu dadea la mineni adrese & stuff :cool: acum se vede de unde au "serviciile" portalurile SMS de la noi... :)

Oricum, ce sa o mai lungim, merge, asta e important,  iar cine abuzeaza ajunge in lista neagra...

#16
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
dadui click pe un link de acolo si primi pe outlook chestiile de care zici tu :) dar in acelasi timp ce e acolo e si pe adresa pe care am spus-o eu apoi si tu.

despre marcel epure nu am de facut nici un comentariu.

#17
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Pana la urma a reusit careva sa trimita pe cosmorom?
Eu am incercat sa trimit pe cosmorom din netscape sub linux in forma plain-text (nu suporta html). Asta a fost cam acum 3 ore si inca n-a ajuns. Pot sa instalez alt client de mail, dar n-as vrea sa ma chinui degeaba daca as sti ca oricum nu merge pe cosmorom.

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by mihai^
despre marcel epure nu am de facut nici un comentariu.

Calumea  :P  :cool:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate