Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Probleme in relatie dupa aproape 2 ani

* * - - - 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
148 răspunsuri în acest subiect

#91
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011
La el multe nu se pupă. ...terapie...


View Postaxisborn, on 04 februarie 2021 - 22:23, said:

Ai auzit tu barbat care sa declare ca isi dorește puternic asta? [copii]
Nu cred ca exista.

View Postaxisborn, on 09 februarie 2021 - 14:32, said:

Mi-as fi dorit si eu un copil? Evident ca da


#92
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.362
  • Înscris: 05.10.2017
:)))))))))))))))))))))))))))))))) Doamne saracul. E buimac. Nici el nu mai stie ce tasteaza.

#93
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postjezebelle, on 09 februarie 2021 - 18:28, said:

Posted Image))))))))))))))))))))))))))))))) Doamne saracul. E buimac. Nici el nu mai stie ce tasteaza.
Posted Image

Ei aiurea,  nu pricepeti voi nuantele.
Aveti o gandire prea simplista, prea alb/negru.
Era vorba de a-si dori puternic copii.
Eu nu am zis ca mi-as dori puternic. Ci doar ca uneori, asa, ma gandesc c-ar fi frumos. Dar dupa aia ma gandesc ca nu merita sa imi fwt linistea si chiar sanatatea ptr ce vine la pachet.

View Postapocalipsul, on 09 februarie 2021 - 18:10, said:

cum se pupa afirmatiile astea 2??

Nu vad unde  e problema.
Da, frumoasele sunt narcisiste.
Alea care nu-s frumoase nu ma atrag.
De aia rezulta in mod logic ca nici nu prea are sens relatie stabila sau casatorie.




Imi pare bine ca starnesc atat interes incat imi sunt citite si comparate mesajele.
Cititi totusi toate cuvintele ca sa pricepeti. Posted Image

Si hai, sa zicem prin absurd ca m-as contrazice, e hilar sa mi se reproseze asta de catre femei, care stim bine ca iau titlul mondial la a se contrazice de dimineata pana seara. Nu v-ar placea concurenta sau ce?

Editat de axisborn, 09 februarie 2021 - 18:51.


#94
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postaxisborn, on 09 februarie 2021 - 14:44, said:

Faza e ca daca nu e frumoasa, pe mine nu ma atrage, nu am motivatie sa stau langa ea si sa fac compromisuri. Daca e frumoasa, e cam asa cum zici tu.
Concluzia:...
... unde nu-i cap, vai de picioare.


View Postaxisborn, on 09 februarie 2021 - 18:36, said:

Si hai, sa zicem prin absurd ca m-as contrazice, e hilar sa mi se reproseze asta de catre femei, care stim bine ca iau titlul mondial la a se contrazice de dimineata pana seara. Nu v-ar placea concurenta sau ce?
Nu e chiar o contrazicere banală, e ca și cum ca femeie te-ai programa să îți legi trompele într-o zi, a doua zi ai anula programarea, în a treia te-ai duce la medic și te-ai certa că de ce nu sunt serioși, că ai o intervenție serioasă de făcut, după formalitățile de internare ai fugi acasă etc.

#95
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostDeathRipple, on 09 februarie 2021 - 17:13, said:

vorbesti din experienta, pisoi? Posted Image

Normal.


Hai, ca fapt divers, sa ne amintim putin cat de inteligente si echilibrate emotional sunt unele femei:

Quote

Cand o femeie e nervoasa, o lasi sa se descarce. Oricum nu va avea forta necesara sa mutileze un barbat), asa ca o palma, o tigaie in cap acolo nu are ce sa iti faca.   Te mai aduce cu picioarele pe pamant.
Caz pe bune: in fosta relatie, intr-un moment de nervi si cearta, mi-am pierdut controlul si l-am luat de par, l-am impins spre dulap si i-am tras o palma. A tacut instant, nu a indraznit sa ma loveasca inapoi ( atat ii trebuia   ; hai sa zic ca ar fi ripostat atunci si mi-ar fi tras cateva, as fi gasit altadata ocazia sa ma razbun ( (chit ca era mult mai masiv decat mine )) cand l-as fi prins stand linistit la vreun film pe canapea si l-as fi nenorocit. Am o bata din asta lasata de la tata http://plastking.uw.hu/DSC00269.JPG ) .
Dada, stiu, nu e ok sa promovezi violenta Ă  la Vaslui, dar se intampla sa iti pierzi cumpatul ( fie ca esti nervoasa, la ciclu, te-a suparat el cu ceva, samd *se stie ca femeile sunt o bomba de fluctuatii hormonale ) si atunci barbatul trebuie sa fie intelegator si sa stie sa tempereze situatia

Editat de axisborn, 09 februarie 2021 - 19:43.


#96
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011
Sau să cităm problema inițiatorului - și manifestarea iubitei lui - poate a trecut cineva într-o relație de lungă durată prin așa ceva ...


View PostOptimum, on 30 ianuarie 2021 - 01:31, said:

Mi-a spus ca are o perioada mai grea, si sa nu renunt la relatie, fiindca totul o sa fie ???. Dar mereu incerc sa vorbesc cu ea, sa ii fiu alaturi, si cand o intreb ce s-a intamplat sau ce este neinregula, ea mereu imi raspunde ca nimic sau ca nici ea nu stie ce sa intampla cu ea. Relatia a inceput sa fie foarte rece in ultima vreme, vorbim foarte putin, in pat odata la 2 saptamani. Nu stiu ce sa fac, fiindca nu vreau sa renunt, vreau sa salvez relatia, vreau sa mergem mai departe impreuna.


#97
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
o dată la 2 săptămâni.. o aruncam afara din casă, oricum io raman uimit cand mai citesc pe alte forumuri despre probleme asemanatoare.. si o ard de ani asa..
niste triști

View Postaxisborn, on 09 februarie 2021 - 19:38, said:



Normal.


Hai, ca fapt divers, sa ne amintim putin cat de inteligente si echilibrate emotional sunt unele femei:
asta ce era bre? interlopă?

#98
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postsilesax, on 09 februarie 2021 - 20:01, said:



asta ce era bre? interlopă?

Era pe aici, o chema Ghostie.

#99
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
aii mama mea.. unde dracu o găsit așa prost? 🙈

#100
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postsilesax, on 09 februarie 2021 - 20:11, said:

aii mama mea.. unde dracu o găsit așa prost? ��
Sunt destui...au si astea dreptate cand spun ca barbatii sunt prosti. Pe unii i-as bate eu sa se trezeasca, ii prostesc astea cu un pic de pasarica de le iau mintile.

Editat de axisborn, 09 februarie 2021 - 20:20.


#101
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
sa fie clar, nevasta-mea e din cele 15%
😃😃🤭🤭

#102
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011
A mea e în 1%.

#103
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
Ai sărit balustrada? :))))

#104
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020
Pai cu animalele simple si usor de multumit s-o fi saturat si ea :))

#105
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 428
  • Înscris: 14.05.2008

View PostOptimum, on 30 ianuarie 2021 - 01:31, said:

Buna seara,

Am o problema in relatie, niciodata nu am scris pe un forum despre problemele mele, dar nu mai stiu ce sa fac, si cum sa rezolv problema. Totul a inceput acum 2 ani, amandoi nu credeam in relatie deoarece intre noi era o diferenta de 6 ani, eu aveam 26 de ani, iar ea 32. Am spus sa incercam sa vedem ce o sa fie, inceputul a fost perfect, totul era frumos, bineinteles ca orice inceput.

Cand am facut un an de relatie, ne-am mutat impreuna, si relatia merge foarte bine dar nu stiu ce sa intamplat fiindca in ultimele 3 luni, am impresia ca relatia se duce in jos si nimic nu merge. Mi-a spus ca are o perioada mai grea, si sa nu renunt la relatie, fiindca totul o sa fie.

Dar mereu incerc sa vorbesc cu ea, sa ii fiu alaturi, si cand o intreb ce sa intamplat sau ce este neinregula? Ea mereu imi raspunde, ca nimic sau ca nici ea nu stie ce sa intampla cu ea. Relatia a inceput sa fie foarte rece in ultima vreme, vorbim foarte putin, in pat odata la 2 saptamanii. Nu stiu ce sa fac, fiindca nu vreau sa renunt, vreau sa salvez relatia, vreau sa mergem mai departe impreuna.

In ultima vreme, pe fondul restrictiilor generate de pandemie, s-au inmultit cazurile de stari depresive si de anxietate. Nu este un lucru de luat in ras ci cat se poate de serios. Personal cunosc cateva persoane diagnosticate cu depresie in urma pandemiei.

Lucreaza mult peste program? In foarte multe corporatii, de cand cu pandemia si inregimentarea lucrului de acasa, se lucreaza cel putin 1-2 ore zilnic peste program ceea ce contribuie la starile anxioase sau depresive care se accentueaza atunci cand stai mereu inchis in casa - dupa spusele tale nu iese din casa inafara de scurte drumuri la supermarket sau scos cainele afara. De cele mai multe ori o persoana in depresie nu stie ce se intampla cu ea si va incerca sa sa se indeparteze de ceilalti, poate de aici si racirea ei fata de tine.

Daca nu petrece mult timp pe wp/fb/ forumuri si nu tresare sau se ascunde cand vii pe langa ea si ea este pe telefon/laptop nu cred ca e vorba de a avea pe altcineva. De asemenea faptul ca si prietenele ei au observat ca ea e schimbata imi confirma lucrul asta, in general comportamentul fata de prietene nu ar trebui sa fie diferit daca te-ar insela pe tine.

Eu recomand  pentru inceput sa iesiti la plimbare, chit ca mergeti pe jos pana la piata sau iesiti impreuna cu cainele. Nu e de neglijat nici o discutie mai serioasa despre efectele pandemieia asupra voastra (ca sa nu para ca o faci pe ea nebuna), si terapie pentru ele. Multe companii (care macar mimeaza ca le pasa) au organizat workshop-uri pentru angajati cu terapeuti pentru combaterea stresului cauzat de pandemie si gestionarea "noilor realitati cotidiene"

Editat de WhimsicalPeanut, 09 februarie 2021 - 20:52.


#106
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postaxisborn, on 09 februarie 2021 - 20:36, said:

Pai cu animalele simple si usor de multumit s-o fi saturat si ea Posted Image)
Ia vezi, îmi cauți și mie un citat unde am scris ceva de genul? Mersi.


View PostWhimsicalPeanut, on 09 februarie 2021 - 20:38, said:

In ultima vreme, pe fondul restrictiilor generate de pandemie, s-au inmultit cazurile de stari depresive si de anxietate. Nu este un lucru de luat in ras ci cat se poate de serios.
Da, poate fi o depresie, o stare de apatie accentuată, poate avea rădăcini și în pre-pandemie.

Editat de Jayanti, 09 februarie 2021 - 21:01.


#107
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
chiar si în paleolitic cand femeia nu avea drepturi si trebuia sa se supună brutelor de bărbați părosi saca vroia sa manance o ureche de mamut..

#108
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostJayanti, on 09 februarie 2021 - 20:50, said:

Ia vezi, îmi cauți și mie un citat unde am scris ceva de genul? Mersi.


E drept, nu ai scris niciodata atat de ghiolbaneste ca jezebelle dar senzatia e ca ai idei asemanatoare.

Editat de axisborn, 09 februarie 2021 - 22:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate