Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Culoare vopsea lavabila

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
la vopseaua oskar de 2,5 l alba de la dedeman se poate adauga culoare?
https://www.dedeman....iltru][0]=2.5 L

#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,531
  • Înscris: 05.06.2009
Normal ca da.

#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
si se adauga pe loc la magazin la dedeman nu?

am avut o camera de dat cu vopsea lavabila pe la 2019 , nu stiu cu ce  vopsea si ni s-a pus culoare pe loc la magazinul dedeman.  am vrut sa fiu sigur ca si la oskar e  asa

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 07.11.2006
Orice magazin serios care vinde vopsele lavabile trebuie sa aiba masina de amestecat si oameni calificati pentru asa ceva.

Unde nu exista,trebuie ocolit.

#5
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Poți adăuga si la borcane de 0.5 litri dacă scot ăștia așa ceva pe piață, e vb doar de respectarea proporțiilor.
Oricum, aceeași nuanță tot nu mai iese cand o dai pe perete, motiv pt care te intreb ce ai de gând să faci cu borcănașul ăla de lavabilă ?

#6
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,849
  • Înscris: 01.09.2006
Masinile alea de colorat vopseluri cred ca folosesc un singur tip de vopsea. La Leroy Merlin era un singur tip de vopsea care se putea colora cu acea masina.
Pigmentii aia pentru colorat vopseluri pe care ii gasesti in magazin ti-i pui tu acasa in orice vopsea, dar de fiecare data iese altceva probabil ...

#7
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,849
  • Înscris: 01.09.2006
M-am uitat sa vad ce scrie pe cutia pe care o luasem eu din Leroy si scrie "oskar superweiss culoare" si "baza de colorare pastel".
Deci da, oskar era vopseaua care se putea colora la masina aia din magazin. Probabil ca si in Dedeman e la fel.
Dar nu sunt acele lavabile albe obsinuite. Sunt niste vopseluri speciale numite "baze de colorare" si erau de 3 tipuri parca - pentru culori pastel, pentru culori intense si inca una ...

#8
multimed5

multimed5

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.01.2021

 adisz, on 26 ianuarie 2021 - 11:02, said:

Orice magazin serios care vinde vopsele lavabile trebuie sa aiba masina de amestecat si oameni calificati pentru asa ceva.

Unde nu exista,trebuie ocolit.
La Leroy nu iti prepara sub 10 litri ...

#9
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,849
  • Înscris: 01.09.2006
Am facut acolo si o cutie de 2.5l. A trecut ceva vreme, dar nu cred ca s-au schimbat lucrurile ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate