Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Godzilla vs. Kong (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,273
  • Înscris: 14.11.2006
Eu le multumesc IT-istilor ca mi-au permis sa-mi imaginez cum arata Shambala. Acum pot sa mor linistit.

#38
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Slab rau. :(

#39
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 26.06.2009
...depinde ce asteptari ai: efecte speciale ok, storyline 0.

Pentru o seara de weekend si plictiseala merge.

#40
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Filmul are mare succes. De la lansare pana acum a depasit 285 milioane dolari la incasari!
https://www.g4media....-pandemiei.html

#41
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Superb filmul, cel putin alea 10 minute pe care le-am vazut pana sa adorm.
Astept cu nerabdare filme similare, ceva gen Balanel vs Pluto sau Gru vs Rocket Raccoon.

View PostPudu, on 05 aprilie 2021 - 16:25, said:

Filmul are mare succes. De la lansare pana acum a depasit 285 milioane dolari la incasari!
https://www.g4media....-pandemiei.html
si 6.6 la IMDB. Dovada ca cine a spus ca generatia Facebook e o generatie de retarzi a cam avut dreptate. Iar fraza "Nu te poti ca*a in gustul omului" a cam inceput sa-si piarda sensul.

#42
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
V-a dat o grea lovitura Hollywoodul voua, celor ce asteptati sa va culturalizati cu Kong si Godzilla.

Edited by Manasu, 09 April 2021 - 06:34.


#43
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Nu cred ca cineva cu neuronii functionali ar putea pune la modul serios cultura si Hollywood in aceiasi fraza. Decat in cazul in care e fan Harvey si incearca sa te initieze in arta pedofiliei si a violului.
Dar unii  asteapta mai asteapta/spera la  ceva calitate in filmele americane.
Din pacate filmele sunt la fel ca si politicienii: daca majoritatea electoratul e deplorabil si accepta tot felul de mizerii si scursuri nu emite pretentii serioase ca politicieni sa faca munca de patrioti adevarati.
Daca publicul majoritar accepta filme cu CGI facut de un chinezoi cu 6 luni experienta in CGI si acting care-l propulseaza pe Garcea in artist al poporului atunci ce rost are sa risti sute de milioane de dolari in CGI de calitate si actori de valoare?
Faptul ca ultimele filme din seria Planeta maimutelor cu un CGI de clasa, o storyline care are sens si un acting destul de bun au 7.6 la IMDB pe cand voma asta visuala are 6.6 denota cat de mult a scazut IQ-ul populatiei implicit cerintele in doar cativa ani.
Dar asta e; calul se hraneste numai iarba, fan si ovaz, porcul accepta bucuros si rahat.

Edited by MagicTouch, 09 April 2021 - 23:52.


#44
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
E doar biznis oameni buni.
Orce film e un produs care are nisa lui de consumatori, cu succes mai mare sau mic validat de piata.
Dar e cam ingrijorator cum au luat avant alde supereroi , joker si Balanel de astia..   am vazut ca iesit si un Tom&Jerry ,  damn...

#45
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Merită vizionat pentru efecte și sunet, cam pentru asta există acest film. Nu trebuie considerat ca un film de valoare, filmele de calitate sigur nu încep cu Godzilla.
@Pudu: bineînțeles că are succes. E din categoria filmelor să facă bani la greu, nu?
@MagicTouch: Notele de pe IMDB de obicei sunt destul de corecte. 6.6 însă e o notă destul de ridicată. Eu îi dau un maxim 5.

#46
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020

View PostKLM2009, on 10 aprilie 2021 - 13:13, said:

bineînțeles că are succes. E din categoria filmelor să facă bani la greu, nu?
Notele de pe IMDB de obicei sunt destul de corecte. 6.6 însă e o notă destul de ridicată. Eu îi dau un maxim 5.

Nu exista o garantie a faptului ca astfel de filme fac intotdeauna bani multi. Iar suma facuta atat de rapid de acest film este uriasa in conditiile in care a fost lansat in pandemie, si doar in anumite tari unde erau deschise cinematografele (macar cu ocupare partiala). Va fi foarte greu de detronat.

Despre notele de pe IMDB eu cred ca nu sunt corecte decat in anumite cazuri. De obicei, se platesc reviewuri bune si note de 9 sau 10, iar acelea ridica mult un film. Nota reala se cerne dupa un timp, cand multi oameni vin si lasa note pe bune. Sau, in cazul unui film foarte asteptat (ca si Godzilla vs Kong), nota este reala aproape de la inceput pentru ca exista foarte multe reviewuri/note intr-un timp foarte scurt, si degeaba se platesc 1000 sau 2000 de reviewuri si note aranjate, acestea au impact foarte mic in raport cu recenziile si notele corecte. Nota 6,6 este foarte aproape de adevar pentru acest film. Poate se va stabiliza la 6 sau 6,5 peste cateva saptamani... cam asa o vad eu pentru acest film. Oricum va ramane un film de referinta in genul lui, pentru ca nu se intampla des sa se ajunga la un acord de unificare a doua francize atat de cunoscute, controlate de giganti media din tari diferite. Nu va intra la "cult films", precum Cloverfield de exemplu, dar nu va putea fi trecut cu vederea in niciun clasament al filmelor cu monstri uriasi.

Edited by Pudu, 10 April 2021 - 13:49.


#47
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Foarte slab, oare se putea mai rău?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate