Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Godzilla vs. Kong (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Pe Chuck l-ati intrebat? Stiti care Chuck, e singurul care a construit spitalul in care s-a nascut.

#20
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 danvlas, on 25 ianuarie 2021 - 20:05, said:

Pe Chuck l-ati intrebat? Stiti care Chuck, e singurul care a construit spitalul in care s-a nascut.

Chuck avea deja barba cand s-a nascut

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
De fapt Chuck Norris l-a invatat pe Godzilla cum sa traga cu laser din gat.

#22
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007

 Bursul, on 25 ianuarie 2021 - 16:24, said:

Cred ca pana la urma devin prieteni si se lupta cu un dusman comun, un fel de Sosoaca Super Villain!

Daca esti atent dusmanul comun(Mecha-Godzilla) apare chiar in primele 4 secunde din trailer, asta e si motivul pentru care Godzilla este agitat,

#23
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 danvlas, on 25 ianuarie 2021 - 20:05, said:

Pe Chuck l-ati intrebat? Stiti care Chuck, e singurul care a construit spitalul in care s-a nascut.
Motivu' pentru care Batman zboara doar noaptea iar Zuperman nu mai zboara deloc... Pe ultimul l-a prins Walker dupa o cinzeaca si i-a umflat licenta de zbor.

#24
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Un amic mi-a spus ca el este convins ca filmul acesta va avea mai mult succes decat Godzilla (2014). Eu nu prea cred. Kong e din alt film, la propriu. Mi-a placut ultimul film cu Kong (skull island) dar cred ca ar fi trebuit sa ramana fiecare monstru pe felia sa. Pur si simplu nu-mi pot inchipui cum cineva ii trage un pumn lui Godzilla, cand am vazut scena mi-a venit sa rad.

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
N-a fost fiecare pe felia s-a din '62, de la prima lor confruntare.

#26
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Te referi la filmele acelea vechi, japoneze? Niciodata nu le-am putut urmari, sunt realizate la nivel copilaresc.
Niste oameni imbracati in costume de dinozaur sau maimuta, care isi cara pumni sau se iau la tranta in niste decoruri ieftine din carton.

Edited by Pudu, 26 January 2021 - 20:41.


#27
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Dar aia e povestea originala si multi vor sa vada confruntarea. Ca o iesi bine, o iesi prost, vom vedea.

#28
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 25.12.2016

 Pudu, on 26 ianuarie 2021 - 20:22, said:

Pur si simplu nu-mi pot inchipui cum cineva ii trage un pumn lui Godzilla, cand am vazut scena mi-a venit sa rad.


[ https://i.imgur.com/ZYscTPG.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
andreiioan2000

andreiioan2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2021
E fake rau CGI-ul la Kong. Zici ca e de desen animat.
Nu se compara nici pe departe cu efectele din  ultimele trei filme din seria Planeta Maimutelor.

Pana si filmul din anii 60' e mai realist.  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ujvEqb8SwRs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Azi a aparut pe torent tv!
Cu greu m-am abtinut sa nu-l vad, mi-l salvez pentru weekend.

#31
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

 andreiioan2000, on 07 februarie 2021 - 01:56, said:

E fake rau CGI-ul la Kong. Zici ca e de desen animat.

Nu doar CGI-ul e desen animat, toata actiunea filmului e un desen animat. Bad-guys sunt niste caricaturi de genul celor din Austing Powers fara ca filmul sa fie comedie.  Construiesc un tunel din America pana in Hong Kong dar la usa au incuietoare care poate fi deschisa cu surubelnita. Eleven(din Stranger Things) si Netflix crew-ul ei circula prin bazele de la bad-guys fara sa-i opreasca nimeni. Abia la sfarsit sunt prinsi si dusi in fata la "boss" ca sa le explice "evil plan". Dupa ce termina explicatia evil-guy e omorat imediat de mecha-godzila(sa se invete minte sa dea in productie echipament cu soft netestat)

Filmul e un ghiveci de conspiratii si tampenii iar la final "titans" care nu se lasa batuti s-au impacat la o bericica si o banana ca sa mai aiba loc si de un sequel.

#32
WhatNot

WhatNot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.02.2011
L-am vazut azi. Daca vreti sa va uitati la doi kaiju care se bat si la final aparea si al treilea monstru, filmul e bun. Efectele sunt foarte bine realizate, bataile sunt destul de spectaculoase si per total actiunea te tine in priza. Arata si putin din backstory-ul din Monsterverse.

Daca vreti sa va uitati pentru personaje sau pentru firul narativ, ati gresit filmul. Toate filmele din seria Godzilla sunt cu batai intre monstri in primul rand, plotul fiind o chestie secundara. Din punctul asta de vedere filmul livreaza ce promite, nici mai mult si nici mai putin.

Eu unul sunt fericit cand mai gasesc un blockbuster de la Hollywood in care eroul principal nu e vreo minoritate "discriminata" si filmul nu este doar propaganda progresista despre oprimare sau dezvoltare personala sau alte tampenii.

#33
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
La o bataie intre monstri chiar nu aveam asteptari de la poveste, dar a ăstuia a fost undeva la nivel de 11 ani. Un fel de Fast and the Furious.

#34
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
E un film bun din categoria cu monstri uriasi. Pana la urma s-a pastrat o ierarhie de bun simt in lumea titanilor, s-au luptat, a fost si bonus la final cu Mechagodzilla. Ofera ceea ce se asteapta de la un astfel de film. Puncte slabe: cateva personaje cam fara rost, Hong Kong-ul parea un desen facut pe tableta, au mai fost si dialoguri puerile.

Imi place ca universul Monarch se extinde tot mai mult, au material pentru destule filme in viitor.

#35
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Sa aiba o poveste simpla, nu e problema la un astfel de film. Dar sa nu fie stupida, cum a fost aici.

Planul a fost stupid de la bun inceput, cand s-au gandit ei sa il foloseasca si sa il ajute pe Kong sa mearga acasa, dar l-au luat cu japca si l-au pus in lanturi. Apoi vine Godzilla si astia in loc sa scoata lanturile... dar ce sa mai zic de faptul ca monstrii astia de sute de tone lupta pe niste nave ce nici nu se clatina sub greutatea lor, parca erau pe asfalt.

Cea mai stupida faza a fost cand pune Kong securea in acel locas, incep sa se aprinda chestii din piatra, si tipa aia de la corporatie da drumului unei furnici ca vrea ea sa colecteze proba. Atunci am dat fast forward ca n-am mai suportat.

#36
WhatNot

WhatNot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.02.2011

 Mizu, on 01 aprilie 2021 - 16:53, said:

Sa aiba o poveste simpla, nu e problema la un astfel de film. Dar sa nu fie stupida, cum a fost aici.

Filmul este despre cum o soparla radioactiva se bate cu o gorila uriasa. Acum pe bune, ce fel de poveste te asteptai sa aiba ?

Edited by WhatNot, 01 April 2021 - 18:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate