Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7186 replies to this topic

#7057
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

View PostCORSARUL77, on 19 iunie 2023 - 10:17, said:

Multumesc.Ai uitat de slotul de cardPosted Image. Daca nu o sa fiu multumit de el am timp de retur. S 21 ULTRA  inca face fata cu brio la tot. Samsung se tot invirte in jurul aceluias telefon de la seria S20 cu mici modificari anual. Daca marul este asa de ce sa nu fie si Samsung.Au renuntata aia la jack...hop si samsung si sunt o gramada de exemple.PROBLEMA ESTE CA TREBUIE SA VINA CU BATERIE DETASABILA....DIN 2024Posted Image

Da, așa e, un plus e faptul ca au și slot pentru card extern.

La Samsung ce e de lăudat sunt serviciile post-vanzare, de ex îți oferă update la android 4 ani generații iar la cel de securitate 5 ani. La faza aceasta sunt unici în zona de Android, comparabil cu Apple.
Un alt aspect e legat de service, ESD-ul sunt serioși și au o politică flexibilă. De ex pe final de garanție poți fără probleme sa spui ca telefonul merge cam greu si nu mai ține bateria, astfel îți schimba gratuit cel puțin bateria, uneori și display-ul.

*dar DA, impresia generală e că și Samsung se învârt în jurul cozii și copiază politica Apple. Pe de altă parte sunt realist, nu poți aduce chestii "revoluționare" an de an, în schimb ce spuneam eu sunt upgrade-uri care sunt deja pe piață, unele în curtea lor.

#7058
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Da ofera update 4 ani...dar se stie de ani de zile ce fac cu aceste update...(baterie mai slaba,poze mai urite,agatari etc) ,usor ,usor te inping sa treci la alt telefon

#7059
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022

View PostCORSARUL77, on 19 iunie 2023 - 10:17, said:

Multumesc.Ai uitat de slotul de cardPosted Image. Daca nu o sa fiu multumit de el am timp de retur. S 21 ULTRA  inca face fata cu brio la tot. Samsung se tot invirte in jurul aceluias telefon de la seria S20 cu mici modificari anual. Daca marul este asa de ce sa nu fie si Samsung.Au renuntata aia la jack...hop si samsung si sunt o gramada de exemple.PROBLEMA ESTE CA TREBUIE SA VINA CU BATERIE DETASABILA....DIN 2024Posted Image
De acord, S21 Ultra chiar e un telefon bun, îl am din toamna 2021 și sunt mulțumit în continuare, nu am avut niciun fel de probleme! Bateria detașabilă cred că e un deziderat pentru majoritatea dintre noi, nu știu însă dacă sunt mari șanse în viitorul apropiat. Cât privește slotul de card eu nu-i duc lipsa cu varianta 512GB.

#7060
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012
Salutare!

Cum am mai spus, sunt (încă) mândru posesor al acestui smartphone de aproximativ 2 ani și jumătate (l-am prins la o lună după lansare la o super promoție la Altex cu 4400 de lei, varianta de 256/12GB; pe atunci aveam un Note 10 pe care l-am dat cu 2000 de lei, deci am pus din buzunar o diferența rezonabila; similar am procedat si înainte cand am dat S8-ul si am luat Note-ul... eu obișnuiesc sa schimb telefonul la 2-3 ani, am grijă de el și pot spune ca obțin de fel pretul maxim de pe  piața la momentul respectiv).

Bun, acum sa-mi spun părerea despre ce ați precizat legat de schimbatul bateriei, sa fie detașabilă cum era la modelele S2-S3 dacă nu greșesc. Și eu mi-as dori, dar realist vorbind nu mai este posbil. Aici e vorba de tehnologia foarte avansată, de etansibilitate și standardele de protecție. După cum poate ați auzit ca sunt căzuți când trimiți telefonul în service (chiar si autorizat) și nici lor nu le iese uneori sa îl facă la loc cum era "din fabrică". Au trecut vremurile când  băgai unghia și deschideai capacul.
Și asa cum mai spus pe finalul garanției poți invoca ceva probleme cu bateria și cei de la ESD ti-o schimba gratuit. Unde mai puteți face acest lucru... eu zic ca nicăieri!
Acestă chestie o poți dace dacă vrei sa mai tragi o perioadă de el sau sa-l dai/vinzi cuiva din familiei, unui prieten și astfel să faci un gest. Eu asa am procedat cu S8-ul dar mai știu prieteni care au procedat similar cu modele mai noi.
Acum revenind S21 Ultra și bateria sa, da clar ca în cei 2 ani a mai scăzut dar tot este acolo și face ce trebuie, în sensul ca ma tine o zi în ritmul meu. Inițial o încărcam dimineața și apoi a doua zi dimineața deci ma ținea o zi și o noapte, acum îl încarc dimineața și seară după caz dar nu mi s-a întâmplat niciodată sa ma lase la greu dupa-amiaza (punctez ca nu ma joc si faptul ca am activate setarile de protectie a bateriei). Deci sunt mulțumit, deocamdată.
Marele atuu e ca are caracteristici de top și o formă ideala, manevrabil cu o singura mână și sta ok în buzunar.
Singurul telefon pe care l-am schimbat la limita inferioara de 2 ani a fost Note 10+ pe care dădusem 36 de mil și l-am dat cu 2000 după aproape doi ani. Atunci am luat decizia de a schimba Note 10 (cu toate ca a fost o serie reușită) datorita formei si a faptului ca S21 Ultra a venit cu câteva plusuri majore: zoom-ul 100x, camera de 108 mpx, bateria ceva mai bună, design-ul si un alt aspect important acel procesor Exynos 2100 din acel an era mai lăudat decât cel Snapdragon deoarece nu se supraincalzea si bateria tinea cam la fel... deci punctase decisiv în mai multe privințe.
E de notorietate ca dacă cumperi un Samsung nou după un an îi scade prețul la jumătate și aici nu îi înțeleg pe cei care își schimbă telefonul anual și dacă se poate la precomanda, mi se pare o manie greu de justificat.
Da și eu iau produse de top (in orice domneniu de la Tv oled, la laptop premium Asus etc.) dar tocmai fiindcă iau ceva foarte performant îmi justific investiția prin faptul ca iau ceva bun care sa ma tina câțiva ani pana apare ceva mai bun care să-mi justifice o altă investiție.
Nu țin minte un produs, de orice fel vreți care sa merite schimbat de la un an la altul doar pentru ca e cu mult mai performant decât cel anterior, dintotdeauna au fost schimbări graduale și îmbunătățiri minore.
Eu cumpăr de fel un produs după 2-3 luni de la lansare, hai sa zicem și jumătate de an as aștepta ca să am un feedback clar de la  clienți, ma uit la review-uri, testez produsul în vreun showroom, aștept o promoție reală și apoi iau decizia. Ori ulterior e acel entuziasm de câteva luni a unui produs nou când te bucuri de el, mai cumperi o husă nouă, te atașezi de telefon și după alte 2-3 luni te gândești sa-l schimbi? Mi se pare stupid, copilăresc...
Și nu o zic cu invidie, e mai degrabă compătimire... bani as avea să-mi cumpăr cel mai bun telefon an de an, dar aici nu e vorba de bani ci de principii, inteligenta financiară si orice altceva vreți voi.

As fi trecut anul acesta la seria S23 Ultra dar nu m-a convins intru-totul, în primul rând forma nu o agreez e prea dreptunghiular/ascuțit și pe parta foto aștept acea schimbare reală cu senzor cu diafragma variabila și pe cel 1 inchi.
Consider ca S21 Ultra e exact ce trebuie la dimensiuni și formă, la fel cum au lansat Huawei seria P60 pro care e un telefon per-ansamblu reușit.
În aceste condiții aștept pana la primăvară și atunci ma decid.

*faza cu slotul de card e un minus, doar Sony l-au mai păstrat din ce știu, în schimb lipsa mufei jack nu o vad ca pe un inconvenient, am trecut de câțiva ani la căști bluetooth și sincer nu m-as mai încurca cu fire. De curând mi-am luat noile freebuds 5 de la Huawei care sunt la un alt nivel, au o claritate/bas de super-calitate la un un preț corect (bonusul e designul inedit).

**spunea cineva ca Samsung mai umbla la update-uri și în timp ne determina sa renunțăm pentru a trece la un device nou. Posibil, nu vreau sa intru in detalii, ceva de genul am înțeles ca ar fi procedat si Apple. Dar aici sunt de spus mai multe cu argumente pro dar și contra. Totuși una peste alta consider că din zona Android, Samsung oferă cele mai bune servicii post vânzare (service, update-uri).

În concluzie hai sa ne bucuram cât mai putem de S21 Ultra și să așteptăm momentul potrivit pentru a trece la un telefon care chiar ne merită banii, deci alegeri inspirate!

Edited by raulrom1, 24 June 2023 - 11:16.


#7061
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Bine punctat...jos palaria!Posted Image

#7062
popyropus

popyropus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.01.2016
Actualizare.
● Versiune: G998BXXS9EWF3 /
G998BOXM9EWF3 / G998BXXS9EWF3
• Dimensiune: 281,19 MB
• Nivel corecție de securitate: 1 iulie 2023

#7063
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022

View Postpopyropus, on 10 iulie 2023 - 12:30, said:

Actualizare.
● Versiune: G998BXXS9EWF3 /
G998BOXM9EWF3 / G998BXXS9EWF3
• Dimensiune: 281,19 MB
• Nivel corecție de securitate: 1 iulie 2023

Attached Files



#7064
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

View PostCORSARUL77, on 19 iunie 2023 - 13:48, said:

Da ofera update 4 ani...dar se stie de ani de zile ce fac cu aceste update...(baterie mai slaba,poze mai urite,agatari etc) ,usor ,usor te inping sa treci la alt telefon


Salutare!

Dacă am reținut bine spuneai ca schimbi corabia și ai dat comandă de un Sony Xperia 1 V, ei întâmplător am dat pe youtube peste câteva comparații intre S23 Ultra, Sony-ul amintit, Iphone 14 Pro și Huawei P60 Pro. Comparațiile erau centrate pe cameră la foto/video, suntet.
Nu vreau să te superi pe mine dar ce-ți pot spune (și chiar te rog sa verifici) e ca atunci când se trăgea linie Sony era mereu pe ultimul loc.
Uite un exemplu pe care l-am vazut chiar astăzi dimineața: pe canalul de YouTube "Versus" tipul a făcut comparație și la final punctajul adunat în diverse situații, erau 9 aspecte (macro, zoom, camera selfie, mod nocturn etc) clasamentul a fost următorul: S23 Ultra 19 puncte, Iphone 14 Pro a adunat 18 și Sony doar 7 fără a se fi clasat vreodată pe primul loc la ceva.
La un alt youtuber la fel Sony a fost dezamăgitor dar pe modul automat, băiatul a fost fair-play și a precizat ca dacă ai timp și răbdare în modul manual Sony poate da rezultate remarcabile, totuși la final impresia era ca tot S23U și Iphone stătea mai bine.
Deci atenție Sony nu este pentru oricine, e un telefon de nișă și dacă ai citit ultimele mele postări ai fi vazut ca am avut și eu un Sony Z2 acum ani buni și de care am fost relativ mulțumit (design inedit, materiale premium, un feeling business pentru acele vremuri, camera buna, daca nu ma insel era o premiera la acele vremuri cu 20,7 mpx) cu o singura mare obiecție: se incingea ca naiba și pe video vara nu îl puteai folosi prea mult ca iti restricționa accesul. Mai mult, de la acest inconvenient îmi apăruse o mica pată galbenă pe display.

Concluzia mea e că oricum ai da-o și ai suci-o, ca ne place sau nu daca vrei un flagship veritabil (atentie, nu există telefonul perfect!) ai decât doua variante Samasung sau Iphone; hai poate și Huawei sa zic dar trebuie sa accepți din start niște compromisuri, care vad ca la noile serii devin din ce în ce mai neglijabile.

*faza cu Sony și eu am încercat-o și nu pot spune că e un telefon rău dar consider ca nu-si merită banii; ei încă au acel brand cu greutate de companie japoneza, totsui ce e greu de înțeles cum Dumnezeu ei dezvolta cei mai buni senzori foto din lume și totuși nu sunt capabili sa aibă o camera foto de top 3, cel putin pe modul automat.

*consider ca din multe puncte de vedere chiar și S21 Ultra îi e superior lui Sony 1 V.

**eu sunt un pasionat al tehnologiei și mai arunc o privire pe la ce apare nou, msi mult în viitorul apropiat voi schimba telefonul, deci încep și eu căutările, analizele. Din punctul meu de vedere mingea e în terenul Samsung, sa vedem cu ce ne suprinde noul S24 Ultra (ma interesează sa sa pastreze procesorul Snapdragon, sa faca cumva telefonul mai ingust si colturile rotunjite...asta pe partea practică, in schimb pe inovație daca nu vin cu senzor de 1 inchi si cu diafragma variabilă înseamnă ca reincalzesc ciorba,
cu toate ca seria S23 este una foarte reușită, totuși vreau o schimbare, ceva care sa merita achiziția nu doar sa fure privirea). Altfel, dacă coreenii ma dezamăgesc iau in calcul noua seria Iphone 15 sau un Huawei P60/P70 Pro.

Edited by raulrom1, 12 July 2023 - 11:28.


#7065
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022
Eu merg în continuare cu convingere pe drumul ”Galaxy”, așa cum o fac de mulți ani(de la S3)...voi vedea  ce număr voi ”accesa” după acest S21, de care repet, sunt foarte mulțumit, de aproape doi ani!

#7066
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

View PostDN12, on 12 iulie 2023 - 17:13, said:

Eu merg în continuare cu convingere pe drumul ”Galaxy”, așa cum o fac de mulți ani(de la S3)...voi vedea  ce număr voi ”accesa” după acest S21, de care repet, sunt foarte mulțumit, de aproape doi ani!

Bravo, dacă asta îți dorești! 👍

Și eu am avut de-a lungul timpului cele mai multe smartphone-uri tot Samsung (S3, S8, Note 10+; serie întreruptă de un LG G2, respectiv un Sony Z2), dar fără a mă declara fan. La un moment dat era cat pe ce sa trec la Huawei dar a apărut problema cu serviciile Google. De fel țin un telefon cam 2-3 ani și apoi îl revând sau îl dau la Buy-back.
Acum pot declara fără echivoc că S21 Ultra e cel mai echilibrat telefon pe care l-am avut și de care sunt încă mulțumit.
Totuși nu as mai merge pe mâna coreenilor în orice condiții, S24 Ultra rămâne prima opțiune dar sa vedem cu ce vine nou.
Cert e că pana la primăvară când S21 Ultra va trece de "vârsta" de 3 ani, vreau sa fac o schimbare.

*observ în jurul meu un val de trecere spre iphone, deja e un trend... rezist fără probleme, doar sa fiu dezamăgit de Samsung S24 si sa vină Apple cu ceva wow care sa ma convingă.

*apropo această manie e deja un trend (păstrând proporțiile) cum a fost odată moda cu hainele, acum ceva timp era cool sa porți haine de la Levi's, apoi USPA și acum vezi peste tot Calvin Klein si Tommy Hilfiger. Și totul pleacă de la "vedete" , rețelele socializare, influneceri; personal știu sa discern și singur ce e bun și ce merită banii, deci nu mă arunc cu capul înainte asa cu una cu doua (nu mai spun de cei care își schimba telefonul anual, daca se poate si la precomanda... din astia sunt destui si printre noi la Samsung; dezamăgitor pentru ei si le simt unora gustul amar e ca daca mai așteptau 2-3 luni prindeau promoții chiar foarte bune, iar cu ce te ademenește la precomanda,  de regula niste căști de care de cele mai multe ori nu ai nevoie, ca dovada imediat se umple Olx-ul de ele).

*ideea e că noi consumatorii prin modul cum/ce si cat de des cumpăram un produs, cu atât mai mult un smartphone ar trebui sa îi impulsionam pe producători sa devina mai competitivi, sa ne fidelizeze cumva. Ori această manie de a cumpăra fără cumpătare nu face bine concurenței și inovării.

Vom vedea ce va fi, până atunci alegeri inspirate tuturor!

Edited by raulrom1, 12 July 2023 - 19:49.


#7067
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014
Salut!

De cand am telefonul de vreo 2 ani pana acum, la ultimul update, cand ma apela cineva care nu era in agenda, uneori identifica el acele persoane (de obicei erau firme) si scria "Smart call+ numele firmei", iar acum dupa ultimul update, imi scrie "No name available". Si la voi este asa? cum as putea face sa si revina? Multumesc.

#7068
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 13.10.2009
La fel s-a întâmplat și la mine, cu S23 ULTRA. Clar e de la update-uri

#7069
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
RAULROM 1...m-am convins de sony in doua saptamini de teste. Concluzia? Cu nimic mai bun ca S 21 ultra...retur astazi.

#7070
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

View PostCORSARUL77, on 24 iulie 2023 - 12:40, said:

RAULROM 1...m-am convins de sony in doua saptamini de teste. Concluzia? Cu nimic mai bun ca S 21 ultra...retur astazi.

Ce să zic omule, pe undeva era previzibil... cum spuneam am avut și eu cândva o experiență cu Sony (cu bune si rele dar pe atunci aveai decat 3-4 variante, concret erau marile branduri Samsung, Apple și dacă voiai altceva puteai alege doar dintre Sony sau HTC; Nokia era în moarte clinică,
Huawei abia scotea capul in peisaj)
Totuși pentru liniștea ta e bine ca ai încercat.
Uite eu am o urmă de regret că nu am luat Huawei P60 Pro, zilele trecute a fost o super ofertă in aplicația Altex, practic din cei 5100 de lei prețul de plecare aveai o extra-reducere de 15% la care se adăuga un voucher de 1.000 de lei. Practic as fi dat undeva la ~3.300 lei, un preț imbatabil pentru un flagship nou lansat.
Am aflat chiar în ultima zi de ofertă și nu prea am avut timp de gandire, mi-a fost pe undeva teamă. Pentru mine prioritar rămâne S24 Ultra, încă nu am suficiente informații care sa ma determine sa aștept sau să iau ceva de pe acum, așa că am rămas fără reacție... am zis sa mai văd.
Acum analizând la rece, zic că merita totuși sa fi încercat, în orice varianta, dacă ma obișnuiam cu P60 și S24 nu mi-ar fi plăcut era ok și ma declaram inspirat; în celălalt caz, dacă S24 Ultra ar fi venit cu ceva deosebit sa zicem ca as fi vândut P60 și având în vedere ca as fi dat 3300 de lei și zic ca tot as fi luat un 2000-2500 de lei la o revanzare, rămânea dilema cât as fi luat acum la o vânzare pe S21 Ultra ca sa acoper investiția.
Nu e genul meu sa fac astfel de combinații cu vânzare și cumpărare, sa merg pe necunoscut. De regulă studiez bine terenul și merg la sigur. Acum cred ca având în vedere super oferta ar fi trebuit să-mi fi permis o mică "aventura" și în primăvara trageam linie și ma decideam.
Nu pot spune că am regrete, dorm liniștit noaptea... ce ma face sa nu ma grăbesc e că încă sunt mulțumit de S21 Ultra, l-as mânia pe Dumnezeu să-i găsesc nod în papură doar de dragul schimbării.

*o chestie cu semn de întrebare era și acel voucher de 1000 de lei care trebuia folosit la Alex, dacă am citit bine nu aveai restricții; nu aveam de gând sa fac alte investii deocamdată, dar în cazul în care as fi dat curs ofertei, de voucher as fi forțat nota și schimbam aspiratorul.

*ce e de amintit și de lăudat, Huawei P60 Pro vine cu folie, o husă transparentă și încărcător la 88 W, o raritate în domeniu.

Edited by raulrom1, 24 July 2023 - 16:51.


#7071
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Da...merita incercat...mai ales de mega oferta care a fost(eu nu am stiut).La fel tinta mea este S24. Sper sa vina cu schimbare de aspect. M-a obosit asemanarea intre cele 4 generatii de la s20 incoace.Chiar nu sunt in stare sa scoata un telefon cu alt look? Ma uit la concurenta si vad telefoane diferite in fiecare an...Huawei,Oppo,Motorola,Xiaomi.....Pentru mine conteaza si aspectul exterior.Degeaba ai cai multi sub capota daca arata a Trabant.

#7072
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 03.05.2010

View PostCORSARUL77, on 24 iulie 2023 - 20:27, said:

Da...merita incercat...mai ales de mega oferta care a fost(eu nu am stiut).La fel tinta mea este S24. Sper sa vina cu schimbare de aspect. M-a obosit asemanarea intre cele 4 generatii de la s20 incoace.Chiar nu sunt in stare sa scoata un telefon cu alt look? Ma uit la concurenta si vad telefoane diferite in fiecare an...Huawei,Oppo,Motorola,Xiaomi.....Pentru mine conteaza si aspectul exterior.Degeaba ai cai multi sub capota daca arata a Trabant.
respect parerea cu aspectul exterior  -  dar este bine sa "tii" la continut si nu la "ambalaj"   si mai este o vorba " si asa ii pui husa " ce mai conteaza cum arata... doar ecranul conteaza la aspect.

#7073
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

View Postapaxtc, on 25 iulie 2023 - 08:37, said:


respect parerea cu aspectul exterior  -  dar este bine sa "tii" la continut si nu la "ambalaj"   si mai este o vorba " si asa ii pui husa " ce mai conteaza cum arata... doar ecranul conteaza la aspect.


Aveți fiecare dreptate în felul său, eu de ex nu am trecut la seria S23 datorită formei lui S23 Ultra care mi se pare prea lat, dreptunghiular, ascuțit si greu spre imposibil de manevrat cu o singură mână, nu mai spun de ținut în vreun buzunar, mai ales vara. La această obiecție se mai adaugă faza cu schimbările la camera care pe mine nu mă impresionează (mai ales cu vrăjeala cu mulți megapixeli) eu zic ca un upgrade semnificativ va fi atunci când vor implementa acel senzor de 1 inchi plus diafragma variabilă.

Din punctul meu de vedere Samsung trebuie sa mai umble la Seria Ultra, sa mai rafineze designul, sa-l facă sa se simtă premium. Forma/dimensiunea ideala o consider pe cea a seriei plus, de ex S23+ este ce trebuie, numai ca sistemul de camere nu este același ca pe varianta Ultra; din ce știu si la iPhone există o diferenta între variantele Pro si Pro max dar parca mai mare e la Samsung între Plus și Ultra, ceea ce nu mi se pare ok, te obliga cumva sa iei Ultra.

Cum am mai spus, din păcate ca ne place sau nu, oricum ai da-o pe Android singura varianta cu plusuri la cam toate capitolele rămâne Samsung. Îmi pare rău pentru problemele avute de Huawei, cred ca asta a ținut concurența pe loc, sigur inovația și competitivitatea era cu totul alta dacă Huawei le sufla în ceafă americanilor și sud-coreenilor... tocmai de aceea de ani buni vedem politica pașilor mărunți.

*nu sunt absurd, înțeleg ca nu poți revoluția un smartphone de la an la an, dar unele invenții sunt deja în curtea Samsung; impresia mea e ca nu vor sa facă aceste schimbări și pe undeva sunt înțeleși cu Apple sa se învârtă în jurul cozii.
Practic prezentările noilor device-uri si-au pierdut din farmec, apropo chiar astăzi se lansează noul Fold/Flip.

Edited by raulrom1, 26 July 2023 - 12:43.


#7074
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Fara comentarii...fara problemePosted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate