Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Nova Power and Gas - fun club - păreri, opinii, experiența de client.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
4116 replies to this topic

Poll: Topic Nova (53 member(s) have cast votes)

Reguli minime aditionale ale topicului

  1. Topicul este destinat discutiei despre furnizor si serviciile sale (49 votes [59.04%] - View)

    Percentage of vote: 59.04%

  2. Conform regulamentului general, nu se posteaza coduri de afiliere, promotie sau orice alt cod referral (18 votes [21.69%] - View)

    Percentage of vote: 21.69%

  3. Postarea de coduri si/sau link-uri referral se trateaza ca si spam (16 votes [19.28%] - View)

    Percentage of vote: 19.28%

Vote Guests cannot vote

#91
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Aha, da, diferă, eu sînt pe telefon  :peacefingers:

#92
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Eu o sa folosesc site-ul, pentru ca aplicatia are un minus: in aplicatie nu vad conturile secundare. Am la ei un abonament de gaz, unul de curent, unul pe sotie, unul pe mine, dar acelasi email.
Utilizatorul principal e emailul, logat in cont pe platforma, vad drept cont secundar contractul de gaz, pe numele sotiei. Dar in aplicatie vad ca nu se poate trece de la un cont la altul.

Culmea mai e ca as putea face un alt utilizator pentru gaz (contul secundar), mi-au dat sms ca numele de utilizator ar fi [email protected]. Doar ca acel email [email protected] nu il am si nici nu se poate crea ca sa pot da Recuperare parola si sa primesc parola pe email :)).

#93
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 bai3tzash, on 11 ianuarie 2021 - 13:59, said:

Eu o sa folosesc site-ul, pentru ca aplicatia are un minus: in aplicatie nu vad conturile secundare. Am la ei un abonament de gaz, unul de curent, unul pe sotie, unul pe mine, dar acelasi email.
Utilizatorul principal e emailul, logat in cont pe platforma, vad drept cont secundar contractul de gaz, pe numele sotiei. Dar in aplicatie vad ca nu se poate trece de la un cont la altul.

Culmea mai e ca as putea face un alt utilizator pentru gaz (contul secundar), mi-au dat sms ca numele de utilizator ar fi [email protected]. Doar ca acel email [email protected] nu il am si nici nu se poate crea ca sa pot da Recuperare parola si sa primesc parola pe email Posted Image).
Poate intr-un viitor update, voi transmite mai departe. Teoretic ar trebui sa poti comuta intre locurile de consum.

In platforma este undeva o optiune de a adauga utilizator. Poate daca incerci pe acolo poti face si pt celalalt, cu un mail pe care il setezi tu.

#94
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Inca nu mi-au venit contractele la Nova . Am aplicat in 4 ianuarie .
Daca nu vin in urmatoarele 3 zile trebuie sa caut alt furnizor Posted Image

#95
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006

 blackskorpion, on 11 ianuarie 2021 - 14:10, said:

Poate intr-un viitor update, voi transmite mai departe. Teoretic ar trebui sa poti comuta intre locurile de consum.
In platforma este undeva o optiune de a adauga utilizator. Poate daca incerci pe acolo poti face si pt celalalt, cu un mail pe care il setezi tu.
Nu fac nimic, ca cine stie ce se incurca pe acolo si apoi nu mai vad nici asa contul secundar :)).
Ma descurc cu site-ul, pe telefon. Doar ca e un dezavantaj pentru aplicatie. Si e un minus la platforma lor. Au creat un utilizator la contractul de gaz pe care nu-l pot accesa. La 2 contracte, acelasi email, inventeaza ei un email drept utilizator.

#96
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 slai, on 11 ianuarie 2021 - 12:50, said:

site sau aplicatia mobila. datele de logare le primesti dupa ziua in care intra contractul in vigoare.
au un bug, inca nu l-au rezolvat. primesti doar userul, parola o pui la prima logare. atat ca tu pui parola si da eroare. tre' sa dai recuperare parola, apoi poti sa intri.

Mersi, aștept, să văd ce mai vine pe mail, apoi postez aici, să rămînă informația și pentru alții.

#97
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 DDooGG, on 11 ianuarie 2021 - 14:13, said:

Inca nu mi-au venit contractele la Nova . Am aplicat in 4 ianuarie .
Daca nu vin in urmatoarele 3 zile trebuie sa caut alt furnizor Posted Image
In acest moment se lucreaza continuu pentru activarea tuturor contractelor in timp cat mai util. Chiar si in weekend sunt oameni care au primit contractele. Volumul de munca este unul ridicat la majoritatea furnizorilor, fiind o perioada aglomerata de contextul actual in care toti oamenii sunt incurajati de mass media sa actioneze.

#98
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Deci nu se iau in ordinea aplicatiilor ?

#99
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
Culmea mai e ca as putea face un alt utilizator pentru gaz (contul secundar), mi-au dat sms ca numele de utilizator ar fi [email protected]. Doar ca acel email [email protected] nu il am si nici nu se poate crea ca sa pot da Recuperare parola si sa primesc parola pe email.


Nu poti face singur, trebuie sa adauge ei, alt utilizator.
Și, oricum dupa aceea, poti vedea și conturile secundare doar in platforma, nu si in aplicație.
Deocamdată, au zis ei.

#100
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 ph13xlv, on 11 ianuarie 2021 - 14:28, said:

Culmea mai e ca as putea face un alt utilizator pentru gaz (contul secundar), mi-au dat sms ca numele de utilizator ar fi [email protected]. Doar ca acel email [email protected] nu il am si nici nu se poate crea ca sa pot da Recuperare parola si sa primesc parola pe email.


Nu poti face singur, trebuie sa adauge ei, alt utilizator.
Și, oricum dupa aceea, poti vedea și conturile secundare doar in platforma, nu si in aplicație.
Deocamdată, au zis ei.
Dubios, eu am facut, am adaugat acolo utilizator, am setat mail, si in cateva minute am primit pe celalat mail ca pot sa ma autentific

#101
iseteqiube

iseteqiube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 22.09.2011

 DDooGG, on 11 ianuarie 2021 - 14:13, said:

Inca nu mi-au venit contractele la Nova . Am aplicat in 4 ianuarie .
Daca nu vin in urmatoarele 3 zile trebuie sa caut alt furnizor Posted Image

Dar poti intra pe site-ul lor si sa le scrii pe chat. Mie mi-au raspuns repede la intrebari. Mai bine asa decat sa stai in incertitudine 3 zile.

#102
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015


Dubios, eu am facut, am adaugat acolo utilizator, am setat mail, si in cateva minute am primit pe celalat mail ca pot sa ma autentific


Mie asa mi-au spus ei.



Edited by ph13xlv, 11 January 2021 - 15:01.


#103
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Am primit prima factura la gaze naturale la Nova: 145.93 lei pt 119 mc, deci aproximativ 1.22 lei/mc pentru zona Moldovei.

#104
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 iseteqiube, on 11 ianuarie 2021 - 14:58, said:


Dar poti intra pe site-ul lor si sa le scrii pe chat. Mie mi-au raspuns repede la intrebari. Mai bine asa decat sa stai in incertitudine 3 zile.
Am scris si acolo dar se pare ca-s in concediu ... nu-mi raspunde nimeni.

 ph13xlv, on 11 ianuarie 2021 - 14:59, said:

Dubios, eu am facut, am adaugat acolo utilizator, am setat mail, si in cateva minute am primit pe celalat mail ca pot sa ma autentific


Mie asa mi-au spus ei.
Pai tu ai primit deja contractele . Eu inca astept pana le vine cheful de munca .

#105
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 28.08.2019

 DDooGG, on 11 ianuarie 2021 - 15:41, said:

Am scris si acolo dar se pare ca-s in concediu ... nu-mi raspunde nimeni.

Cred ca sunt depasiti de situatie. Incearca si pe pagina lor de facebook. Parca acolo raspund mai repede in messenger.

#106
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.10.2018
Am aplicat pe 31 decembrie dupa ora 15.00, azi am primit prin mail contractul semnat. In cat timp se activeaza contul de client?

#107
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008

 _R_A_D_U, on 11 ianuarie 2021 - 15:54, said:

Am aplicat pe 31 decembrie dupa ora 15.00, azi am primit prin mail contractul semnat. In cat timp se activeaza contul de client?
In contract la aliniatu 2 parca iti spune data de început a contractului tau. Atunci se activeaza.

#108
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Nu mai incerc nimic dracu sa-i pieptene de mincinosi . Caut alt furnizor care sa faca contracte pe 2 ani ( astia de la nova vad ca prefera sa se ocupe intai de cei pe 6 luni ) .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate