Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Mobila Videnov pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003

View Postrigoleta, on 15 noiembrie 2021 - 10:19, said:

Buna. Cum ti se pare calitatea dulapului Velino si a suprapozabilului? Isi merita banii? Si eu vreau sa-mi cumpar aceste produse. Multumesc
Ramane valabil ceea ce am scris mai sus. Suprapozabilul: palul subtire prezinta risc la mai multe montari-demontari, sau daca ai trei maini stangi la primul montaj. Altfel, cum spuneam, cel pe care am pus mana fusese plimbat de colo colo si inca era ok, iar eu prefer palul asa subtire, pentru ca face obiectul semnificativ mai usor. Nu stiu cum s-a mai comportat acel corp in ultimul an, ca am rupt legaturile Posted Image

Velino, sta bine-mersi in casa, nu l-am folosit mai deloc. Dar da un aer foarte placut in camera, fiind din lemn.
Cum am povestit, singura problema a fost la montaj, cand riscam sa-l crap, fortand cepurile sa intre in gaurile care nu se pupau tocmai bine. Probabil din cauza ca lemnul lucrase nitel de la umezeala, in timpul depozitarii si transportului, pana sa ajunga la mine. Nu cred ca au dat ei gaurile gresit in fabrica.

Ieri a venit bucataria Mirela 3m, abia astept sa o montez, dar deocamdata nu am timp de ea. O sa o montez pe post de banc de lucru + corpuri de depozitare .... in garaj.
Pretul a crescut cu vreo 30% fata de acum 12 luni; previzibil.

Mai nou se poate plati cu cardul, la sofer.

Edited by til, 17 November 2021 - 09:12.


#20
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Acum vad ca exista suprapozabil pentru Velino. Nu am asa ceva, am doar dulapul Velino.
Credeam ca te referi la suprapozabilul Moon.

Apropos, doar asa ca idee, din start am schimbat balamalele cu unele cu amortizare ca sa nu tranteasca usile.

Edited by til, 17 November 2021 - 10:51.


#21
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 29.09.2006
Are cineva card la ei? Cum se obtine?

#22
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Pe site, fara costuri.

#23
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Nu-mi dau seama care e treaba cu cardul.
Banuiesc ca e suficient faptul ca am cont pe site. Cand ma loghez, imi apare o poza cu un card, pe care nu scrie nimic.

https://videnov.ro/p...ti-card-videnov

#24
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Corect.

#25
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttil, on 17 noiembrie 2021 - 10:48, said:

Acum vad ca exista suprapozabil pentru Velino. Nu am asa ceva, am doar dulapul Velino.
Credeam ca te referi la suprapozabilul Moon.
Trebuia sa zic, totusi, un lucru: fiind un dulap ingust, inalt, adanc si fara multe rafturi in interior (rafturi care sa fie si fixate de peretii laterali) e destul de flexibil. Nu cred ca as pune un suprapozabil peste el, decat, poate, daca e undeva la colt. Bine, la urma urmei chiar si IKEA iti cere sa ancorezi dulapurile de perete, caz in care se stabilizeaza foarte bine.

#26
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
De vreo doua luni tot comand de la Videnov, am mobilat apartamentul in care tocmai ne-am mutat. Dai comanda, suna a doua zi dupa confirmare, livrare la 10 sau 30 zile.
Suna cu 2-3 zile inainte de livrare, apoi cu o ora inainte soferul.
Mobila este foarte ieftina, multe oferte. Materialele rezonabile ca si calitate. Schemele de montaj sunt ok, uneori mai dau si chix dar nu mult, ii injuri si apoi te descurci pana la urma. In general vine cu toata feroneria, dar se intampla sa mai lipseasca cate un mic element de prindere.
Pe ansamblu este foarte convenabil, preturile sunt mici ipentru calitatea obiectelor. Foarte aspectuoase. Nu recomand celor care au copii care trag de ele. Pentru cine vrea ieftin si frumos si e constient ca rezistenta lasa de dorit este foarte bine.

#27
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Sa nu uit, o alta chestie care imi convine, plata cu card la POS-ul mobil al soferului, simplu, elegant si rapid.

#28
Constantin1975

Constantin1975

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.10.2021
Am cumpărat acum câteva luni o bibliotecă de living. Frumoasa, schema montaj detaliata, montaj ușor și bine gândit, livrare la ora stabilită...dar...pal subțire- cred că e de 12 și e suflat cu un lac
foarte subțire peste rumeguș. Se ciobește instantaneu la cea mai mica lovitura. Vedem în timp dar viață lungă nu ii dau...

#29
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttil, on 17 noiembrie 2021 - 09:09, said:

Ieri a venit bucataria Mirela 3m, abia astept sa o montez, dar deocamdata nu am timp de ea. O sa o montez pe post de banc de lucru + corpuri de depozitare .... in garaj.
Pretul a crescut cu vreo 30% fata de acum 12 luni; previzibil.
Am montat corpurile de baza. Surprins sa aflu ca nu folosesc tot spatiul de sub blat. Au doar 47cm adancime, trebuia sa fi observat asta din schitele de pe site.
Oricum, sunt foarte multumit, ca am scapat ieftin cu ceva util si foarte frumos, la pret bun.

Sper sa tine picioarele, la un banc de lucru de asa anvergura.
Blatul de jos are 4cm grosime si 4m lungime.

Attached Files



#30
George260584

George260584

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.10.2019
Salut,

Vreau sa iau 4 fotolii Boston de la ei, dar am 145 kg.
Credeti ca vor fi probleme cu structura de lem/pal sau pernele se vor lasa in timp?

Multumesc!

Attached Files



#31
Triple_expansion

Triple_expansion

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.01.2021
Am comandat un dulap de pantofi de la videnov.ro .

Calitatea dulapului este mult sub Ikea, PAL mai prost, se ciobește mai ușor, are finisaje și canturi nu foarte îngrijite. În plus, dulapul mai fusese asamblat parțial înainte să mi-l livreze mie, toate pungile de șuruburi erau deschise și unele piese aveau urme la găurile pentru șuruburi. Fețele (ușile) arată decent, acolo nu au fost probleme.

L-am asamblat și păstrat pentru că înălțimea dulapului era mai mică decât echivalentul de la Ikea și trebuia să încapă sub întrerupătorul de lumină. Altfel îl returnam.

Partea bună a fost comunicată cu firma la telefon. Au angajați care vorbesc românește, planificarea livrării a fost fără probleme.

În concluzie, e marfă mai ieftină și asta se vede la calitatea slabă a materialului folosit.

#32
gabello

gabello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 08.06.2005
Am comandat o bucătărie modulară în aprilie 2023.
Acum,în decembrie,deja am 2 corpuri cu uși care se deschid în sus(hana classic)cu batante defecte.
La închidere,nu mai vin cu amortizare,se trântesc.
Le am trimis mail....să vedem cum evoluează treaba.
Chip in taci.
😊🙃

#33
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004

View Postgabello, on 06 decembrie 2023 - 22:20, said:

Am comandat o bucătărie modulară în aprilie 2023.
Acum,în decembrie,deja am 2 corpuri cu uși care se deschid în sus(hana classic)cu batante defecte.
La închidere,nu mai vin cu amortizare,se trântesc.
Le am trimis mail....să vedem cum evoluează treaba.
Chip in taci.
����

daca a fost iefitna...poti inlocui accesoriile cu uenel blum si nu mai ai probleme 20 de ani

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate