Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Mobila Videnov pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
Salut. Am vazut niste oferte pe mobila Videnov. A cumparat cineva de la ei? Pareri produse? Este o firma din Bulgaria.

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
E la schimb pe castraveti ?

#3
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013
Acum 2-3 ani era comercializata de Dede.. ca fiind italiana. Am cumparat un dulap cu 2 usi si unul de colt pentru un dresing si cind le-am primit am vazut ca erau fabricate de bulgari. Nu mi-a placut faza cu made in Italia si timpul de asteptare de peste 2 saptamini, dar nu-i vina bulgarilor c a lui Dede ca denatureaza adevarul. Calitate ca si la Lems. Nimic deosebit. Nu am avut asteptari mari, stiam ce vreau si m-am incadrat in bugetul alocat.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru magazinul din Ruse, au scor de 3.2 din 5, de la 320 persoane. Ma uit la site de circa 2 ani, nu am comandat de la ei. Dar pot sa iti zic ca am vazut mobila din pal din r. Moldova si din Bulgaria. La prima vedere arata mai bine fata fata de ce avem noi pe piata. Dar parca e melamina mai subtire, mai permeabila (raman urme cumva pe masa, daca farfuria e uda) si palul pare putin mai subtire ca la noi. Nu pare la fel de rezistent.

#5
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003
Destui landlorzi din Mamaia Nord si-au luat mobila de la bulgari numai ptr ca a fost ieftina, a venit repede, au montat-o repede. Calitatea asa si asa, nimic spectaculos dar ptr inchirieri unde pretul chiar conteaza, da e foarte ok...ptr uz personal doar daca nu ai pretentii, daca o schimbi des ca sa nu-ti para rau de bani multi dati la romani. Vorbeam cu cineva care a a vut de echipat o scara de bloc, cu electricele  a mers repede de la mag dar la mobila vai si amar, la dede stai ca o fi ca o pati, dureza 2 luni importul, pe comanda la orice fabrica locala o luna minim si de trei ori mai scump, la astialalati nu aveau pe stoc decat una  max doua buc din fiecare si pret dublu si numai aiureli modele comuniste...au venit bulgaroii cu 5 dube intr-un weekend au terminat tot complet, 20 apartamente  inclusiv curatenie luna dupa ei, cartoanele presate, restul gunoaieleor sortate la ghena, fara galagie fara bautura tigari pauze lungi si dese.

Edited by cristian_sen, 20 December 2020 - 18:41.


#6
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 27.03.2007
Am luat recent de la Videnov un pat si pot spune ca a fost OK atat produsul cat si livrarea. Intr-adevar pal-ul folosit este mai subtire (este de 16 mm), dar si la mobilierul de la Lem's este tot de 16 mm. Ambalat bine. Instructiuni clare. Nu a fost nicio problema. Soferul bulgar a venit la ora stabilita. Pert total ma consider multumit. Aspectul era foarte frumos si a fost si mult mai ieftin decat tot ce era pe aici.

Edited by lex luthor, 20 December 2020 - 20:54.


#7
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 lex luthor, on 20 decembrie 2020 - 20:52, said:

Am luat recent de la Videnov un pat si pot spune ca a fost OK atat produsul cat si livrarea. Intr-adevar pal-ul folosit este mai subtire (este de 16 mm), dar si la mobilierul de la Lem's este tot de 16 mm. Ambalat bine. Instructiuni clare. Nu a fost nicio problema. Soferul bulgar a venit la ora stabilita. Pert total ma consider multumit. Aspectul era foarte frumos si a fost si mult mai ieftin decat tot ce era pe aici.

Eu stiam ca Lex Luthor isi permite si pt cotetul cainelui pereti din compozit cu titan si fibra de carbon, casetare cu iridiu periat, ferestre din safir, smaragd si kriptonita, si design facut de cei mai buni arhitecti.

#8
Young_Soul

Young_Soul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 29.11.2009
Am vazut si eu cateva produse interesante la ei pe site. Asa ca m-am gandit sa ii testez cumparand mai intai un pantofar. Cea mai inteleapta decizie!
Nu au trimis instructiuni de asamblare clare astfel ca montajul a fost un chin. Materialele de calitate execrabila. Timpul de livrare a fost de peste 3 saptamani.
Never again, nu recomand. Putini bani dai, putin primesti.

#9
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Eu pot sa zic de bine.
Recent am mutat un dulap Moon (cel wenge, cu patru usi) plus un suprapozabil cu patru usi, peste acel dulap. A fost al treilea montaj pentru ele. Sunt la a treia lor casa si inca sunt ok.
Am remarcat palul subtire, dar l-am si apreciat, pentru ca face toata chestia mult mai usoara. Si eu de-aia fug de mobila din pal: ca e foarte grea.

Si fac o paranteza: un sifonier de 89x41x180 cm de la homs imi pare mai greu decat un 120x60x191 de la ikea.

Revenind la Videnov. Azi am montat dulapul din lemn masiv Velino. Cu asta am avut putin de furca, pentru ca panourile laterale s-au cam umflat (probabil au tras umezeala in timpul transportului, ele fiind amplasate catre fetele pachetului de carton). Nu are folie in ambalaj, doar foi de hartie intre elemente. Mi-a placut asta, da un aer placut pachetului, dar uite ca nu a fost tocmai bine.

Am largit vreo doua gauri pentru ca suruburile sa nu forteze prea tare panourile si l-am montat. Mai las putin cadrul la uscat inainte sa pun si usile.

E bine ca au transport propriu, nu trece prin mainile curierilor. Camioneta cu care a venit era foarte bine organizata, fara pachete cazute sau imprastiate.
Dar pentru ca ambalajul nu e perfect (asa cum e la ikea), exista riscul se se mai turteasca la colturi in timpul manipularii.

#10
Doru712

Doru712

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 27.12.2016
Cum te intelegi cu ei(in ce limba) si in ce bani le platesti? Ce modalitati de plata?

Cum te intelegi cu ei(in ce limba) si in ce bani le platesti? Ce modalitati de plata?

#11
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Romana destul de acceptabila. Cu soferul romana si engleza.

Lei, plata la livrare, cash. Nu cred ca au pos.

#12
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Am luat și eu un colțar de la ei.Livrarea a durat 3 săptămâni,plata cash la livrare.Comanda am dat-o pe site și am fost sunat a doua zi ptr confirmare,comunicarea făcându-se în limba română.Coltarul a venit foarte bine ambalat în 3 colete mari,doar până în fața blocului,nu urcă sus.Sunt mulțumit de ei.Au prețuri bune și livrare gratuită.

#13
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003
Cu conditia sa fii in aria lor de livrare, pentru ca nu livreaza in toata tara.
Cred ca se duc doar atat cat isi permite camioneta sa se si intoarca la Ruse in aceeasi zi.

Par a fi foarte bine organizati, si iti cer si tie acelasi lucru, sa fii pe faza la livrare. Te anunta cu o zi inainte.

#14
nadrian75

nadrian75

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.08.2018
Ma bag si eu in discutie pentru ca am cumparat ieri (10 Mai) o canapea cu 2 fotolii de la ei, dupa ce am incercat sa aflu din forumuri ce-i cu firma asta. In primul rand pot sa remarc organizarea. La mine a fost putin diferit pentru ca sunt din Brasov si nu au punct de livrare in BV. Le-am zis ca sunt dispus sa imi asigur eu transportul si sa-mi zica care este cel mai apropiat punct de livrare de Brasov si am stabilit ca Metro Ploiesti. Mi-a placut ca au tinut cont ca, venind de mai departe, trebuie sa ma organizez dinainte, si m-au sunat cu zile 3 inainte de data livrarii (Duminica, 09 Mai). Din pacate nicio firma de transport nu lucreaza Duminica asa ca le-am zis sa vina in alta zi. Am reprogramat pentru Luni (10 Mai) intre 14:00 si 15:30. Cum stim cu totii, traficul dinspre BV spre Ploiesti e infernal asa ca produsele au ajuns la ora 15:00 deci in intervalul specificat. Am apreciat ca soferul m-a sunat sa-mi comunice ca intarzie din cauza traficului si nu m-a lasat sa astept aiurea.
Setul a venit impachetat cu un carton subtire, striat peste care folie cu bule si peste toate nailon. Plata sa putut face pe loc cu POS-ul la sofer, iar soferul a vorbit romaneste asa ca n-au fost probleme.
Deocamdata nu am ce reprosa, iar ca organizare si atentia la detalii au fost super. Practic au tinut cont ca vin de departe si am fost anuntat in permanenta si din timp de orice schimbare. Pe langa discutiile cu agentul de vanzari, am primit si notificari SMS cu o zi inainte de livrare si dimineata, in ziua livrarii.
Vis-a-vis de pret si calitate, nu pot zice nimic de mobilier pentru ca inca nu am cumparat de la ei, dar un set similar de canapea cu fotolii ar fi fost aproape dublu la magazinele din RO.

#15
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,708
  • Înscris: 30.07.2003

 nadrian75, on 11 mai 2021 - 13:51, said:

Cum stim cu totii, traficul dinspre BV spre Ploiesti e infernal asa ca produsele au ajuns la ora 15:00 deci in intervalul specificat.
BV-Ploiesti sau BG-Ploiesti?

In general Bulgarii imi par mai organizati decat noi, e acolo o influenta nemteasca. Am colindat pe bicicleta in special zonele rurale din Nordul Bulgariei, pana spre Balcani. Destul de pustiu, depopulare masiva, dar se vede ordinea.
Si mai sunt doua vorbe care mi-au ramas intiparite acum ceva ani. Eram in cetate la Veliko Tarnovo, iar la ora inchiderii ne-am ascuns pe acolo toata gasca, sa ramanem la un bidon de vin in liniste, cu toata cetatea numai a noastra. La iesire ne-a ocarat portarul:
Rumŭnski distsiplina!

#16
nadrian75

nadrian75

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.08.2018
... mi-a scapat sa mentionez ca din cauza traficului dintre Brasov Ploiesti am intarziat si eu. Dupa ce am ajuns m-a sunat soferul sa-mi spuna ca intarzie din cauza traficului (nu stiu care a fost ruta).
Daca intri pe subiectul "Rumŭnski distsiplina!", deschizi cutia Pandorei asa ca ma opresc aici :-)

Oricum, revenind la Videnov, datorita experientei de pana acum, m-au facut sa consider o noua comanda in ciuda lipsei unui punct de livrare in BV.

#17
rigoleta

rigoleta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.02.2007

 til, on 22 februarie 2021 - 20:58, said:

Eu pot sa zic de bine.
Recent am mutat un dulap Moon (cel wenge, cu patru usi) plus un suprapozabil cu patru usi, peste acel dulap. A fost al treilea montaj pentru ele. Sunt la a treia lor casa si inca sunt ok.
Am remarcat palul subtire, dar l-am si apreciat, pentru ca face toata chestia mult mai usoara. Si eu de-aia fug de mobila din pal: ca e foarte grea.

Si fac o paranteza: un sifonier de 89x41x180 cm de la homs imi pare mai greu decat un 120x60x191 de la ikea.

Revenind la Videnov. Azi am montat dulapul din lemn masiv Velino. Cu asta am avut putin de furca, pentru ca panourile laterale s-au cam umflat (probabil au tras umezeala in timpul transportului, ele fiind amplasate catre fetele pachetului de carton). Nu are folie in ambalaj, doar foi de hartie intre elemente. Mi-a placut asta, da un aer placut pachetului, dar uite ca nu a fost tocmai bine.

Am largit vreo doua gauri pentru ca suruburile sa nu forteze prea tare panourile si l-am montat. Mai las putin cadrul la uscat inainte sa pun si usile.

E bine ca au transport propriu, nu trece prin mainile curierilor. Camioneta cu care a venit era foarte bine organizata, fara pachete cazute sau imprastiate.
Dar pentru ca ambalajul nu e perfect (asa cum e la ikea), exista riscul se se mai turteasca la colturi in timpul manipularii.

Buna. Cum ti se pare calitatea dulapului Velino si a suprapozabilului? Isi merita banii? Si eu vreau sa-mi cumpar aceste produse. Multumesc

#18
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Am cumparat și eu un colțar de la ei în martie anul acesta.Livrarea a decurs bine ,dar produsul este de o calitate slabă,a inceput să se simtă lemnele când te așezi pe el.Este din acela cu bureți fără arcuri și au început să se lase și bureții deși la început erau fermi.Produse ieftine de calitate slabă făcute să-ți ia ochii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate