Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Statii de metrou cu semnal GSM/CDMA...

- - - - -
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#289
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postgigi.duru, on May 17 2007, 16:01, said:

Pai a fost spusa de un adolescent din provincie care e posibil sa nu fi mers niciodata cu metroul. Se baga si el ...
Si cel mai civilizat !

Pey si daca Orange care are mai putini clienti in Bucuresti decat Vodafone nu se chinuie sa acopere statiile, atunci de ce s-ar chinui Cosmote? Ei au si mai putini..
Iar chestia ca un numar foarte mare de clienti Orange in Bucuresti sunt cei cu business e cam adevarata sa stiti!

#290
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postfilipxxx, on May 17 2007, 13:48, said:

Sincer m-am mirat cum de Oranj nu ia copiat repede pe Voda asa cum au facut-o cu MMS si 3G. Nu e vorba de altceva decat de respect fata de utilizatorii tai, ca sa le asiguri acoperire la metrou, tinanad cont ca e cel mai important mijloc de transport in comun din Bucuresti.

Mai ales ca Orangeul a lansat MMS-ul cu un an inaintea Connexului.

#291
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcmidp, on May 17 2007, 16:48, said:

Mai ales ca Orangeul a lansat MMS-ul cu un an inaintea Connexului.
:coolspeak:

#292
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005
In seara asta semnal Cosmote la metrou lipsa. Pe traseul Iancului - Grozavesti , decat Gara de Nord si Victoriei exista semnal.
Stie cineva de ce? Se lucreaza ???!!!

#293
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postalinushi, on Jun 8 2007, 00:33, said:

In seara asta semnal Cosmote la metrou lipsa. Pe traseul Iancului - Grozavesti , decat Gara de Nord si Victoriei exista semnal.
Stie cineva de ce? Se lucreaza ???!!!

pey nu stiu.. mai era cineva cu Cosmote prin metrou care sa-ti confirme ca nu era semnal?? :coolspeak:

#294
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postasyst72, on Jun 8 2007, 10:23, said:

pey nu stiu.. mai era cineva cu Cosmote prin metrou care sa-ti confirme ca nu era semnal?? :coolspeak:
si eu am observat aceasi problema in decursul a mai multor zile si nu seara ci chiar ziua amiaza mare in multe statii de pe m3,nu stiu care e problema insa le pica cam des!
exemplu in grozavesti,eroilor,izvor insa la piata unirii este tot timpul semnal.
Pe M3 nu intra cosmoe cu acoperirea ?

#295
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,601
  • Înscris: 20.10.2006
Orange acum are semnal si pe linia M4, Gara de Nord 2 - 1 mai.  :coolspeak:

#296
pro-m-t-u

pro-m-t-u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 19.01.2004

View Postjovan, on May 17 2007, 10:42, said:

S-au umplut statiile de metrou cu antene la noi, nu mergi 2 metri ca dai de alta antena.Daca esti un om care calatoresti mult cu metroul stai expus intre 30min si 1 ora la antenele lor montate peste tot.Nu mai spun de antenele alea nesimtite de la Cosmote mari puse pe cate un hol.

Orange nu se "screme", orange in Bucuresti are mai multi clienti business iar numarul clientilor persoane fizice este mai mic.Clientii business au masini si nu merg cu metroul asa ca ar fi o investite proasta.Cosmote in schimb a adunat in general numai persoane fizice deci au mai multi tunelisti.
Eu zic ca orange se "screme" un pic acum4luni au acoperit si statia Timpuri Noi.

#297
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Pe traseul Gara de Nord - Piata Victoriei, semnal full pe Cosmote  :naughty:
Piata Victoriei 2 - Aparatorii Patriei - semnal full Cosmote  :coolspeak:
Gara de Nord - Eroilor - semnal full Cosmote  :coolspeak:
Piata Victoriei 2 - Piata Unirii - semnal full Cosmote  :peacefingers:

Intrebarea vine acum, oare si-au pus antene in tunel ?

#298
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmihai20005, on Jul 12 2007, 15:54, said:

Intrebarea vine acum, oare si-au pus antene in tunel ?
Pai asta e simplu de aflat, incepe o convorbire in statie, intra intr-un metrou cu aglomeratie medie spre mare (sa mai suga ceva RF, si eventual stai si pe scaun sa fie ecranaj complet) si vezi daca-ti pica semnalul pe tunel... daca pica inseamna ca nu au antene in tunel.

Edited by andreic, 12 July 2007 - 15:33.


#299
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postandreic, on Jul 12 2007, 16:31, said:

Pai asta e simplu de aflat, incepe o convorbire in statie, intra intr-un metrou cu aglomeratie medie spre mare (sa mai suga ceva RF, si eventual stai si pe scaun sa fie ecranaj complet) si vezi daca-ti pica semnalul pe tunel... daca pica inseamna ca nu au antene in tunel.


Ehe greu la faza cu statul pe scaun mai ales intre statiile Gara de Nord si Victoriei  :naughty:

Oricum eu am vorbit pe ruta Victoriei cam pana la Brancoveanu tot timpul si nu am avut probleme, bine excluzand zgomotul provocat de garnitura de metrou  :peacefingers:

#300
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmihai20005, on Jul 12 2007, 18:46, said:

Oricum eu am vorbit pe ruta Victoriei cam pana la Brancoveanu tot timpul si nu am avut probleme, bine excluzand zgomotul provocat de garnitura de metrou  :peacefingers:
Inseamna ca e posibil sa aibe pe tunel, desi ma indoiesc, pe acelasi traseu nu am reusit niciodata mai mult de 60-70% din distanta intre statii, nu apuca sa faca handover si cadea. Intre Victoriei si Gara merge numai cu antene in tunel caci sunt 2 curbe si nu e vizibilitate (traseul metroului o ia pe sub Polizu & stuff).

Edited by andreic, 12 July 2007 - 18:09.


#301
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

View Postandreic, on Jul 12 2007, 19:08, said:

Inseamna ca e posibil sa aibe pe tunel, desi ma indoiesc, pe acelasi traseu nu am reusit niciodata mai mult de 60-70% din distanta intre statii, nu apuca sa faca handover si cadea. Intre Victoriei si Gara merge numai cu antene in tunel caci sunt 2 curbe si nu e vizibilitate (traseul metroului o ia pe sub Polizu & stuff).


Eu am vorbit cu o prastie de 1110i

#302
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmihai20005, on Jul 12 2007, 19:20, said:

Eu am vorbit cu o prastie de 1110i
Eu nu am mai fost in metrou de mai bine de 2 luni si ceva... o sa mai verific daca intradevar e cum zici.

#303
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006
ca tot nu mai spune nimeni nimic, pe aicea.sa va relatez un fapt interesant legat de semnal gsm la metrou,si anume:
la cosmote la piata unirii1,pe peron exista celula 0, :w00t: deci 0 ,la rx level -60db sunt,ce chestie.eu stiam ca cei de la cosmote au celulele de la e02-e23 si 512-531,pt 1800mhz
curios e faptul ca e si functionala?
a mai vazut cineva acest lucru?

#304
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Mic rezumat de Netmonitoring & informatii complementare despre acoperirea metroului Bucurestean...


Attached File  Metrou.pdf   590.4K   81 downloads

#305
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View PostCosconor, on 16th March 2010, 19:58, said:

Mic rezumat de Netmonitoring & informatii complementare despre acoperirea metroului Bucurestean...


Attachment Metrou.pdf

What about Digi?(Lafel ca Zapp?) :naughty:

Edited by Gabyyy93, 16 March 2010 - 21:35.


#306
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
:D Digi nu am, nu cred ca voi avea, nu ma intereseaza...

Oricum acoperirea lor în metrou este probabil ca si inexistenta (ca la Zapp, ce o mai veni de afara... adica mai nimic!)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate