Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Statii de metrou cu semnal GSM/CDMA...

- - - - -
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#271
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Acoperirea în metroul din Paris cam asa se face, o antena pentru cei 3 operatori.

#272
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Pai asa e frumos... sa se aiba ca fratii. :)

#273
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,741
  • Înscris: 07.02.2003
Iti dai seama sa ai o antena cu mai multe mufe si la fiecare sa fie trecut operatorul :D Sau codate color, portocaliu, rosu, verde... iar la aia verde sa fie un sunt sa sara finalii :D (sa vezi ce sar fanaticii cosmo... deh, glumeam doar)

Edited by andreic, 27 April 2007 - 14:36.


#274
mihai_dobro

mihai_dobro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 164
  • Înscris: 10.04.2007
In urma cu cateva zile pe peron la Armata Poporului ... vedeam ca nu exista semnal Orange ... si imi aminteam ca nesimtitii fac anual 300 milioane euro profit...


Cat i-ar costa sa acopere statia aia ? Probabil 10 000 - 20 000 $ .

LAME !  :puke:

#275
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Pai daca fac un asemenea profit si fara antena ta din nush ce statie, inseamna ca ii duce mintea si ca acea antena nu e o prioritate... Iti si va reamintesc ca orange nu e nici pe departe majoritar in Bucuresti si probabil ca investitia in metrou nu se justifica la fel de mult ca la Vodafone. Nu le iau apararea, Doamne fereste, si eu sunt pe orange si as vrea sa am semnal oriunde.. Dar cred ca in viata e bine sa cauti sa intelegi niste lucruri, ca sa poti cauta cu calm solutia ideala pentru tine.

#276
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

 horia.popescu, on May 4 2007, 08:54, said:

Pai daca fac un asemenea profit si fara antena ta din nush ce statie, inseamna ca ii duce mintea si ca acea antena nu e o prioritate... Iti si va reamintesc ca orange nu e nici pe departe majoritar in Bucuresti si probabil ca investitia in metrou nu se justifica la fel de mult ca la Vodafone. Nu le iau apararea, Doamne fereste, si eu sunt pe orange si as vrea sa am semnal oriunde.. Dar cred ca in viata e bine sa cauti sa intelegi niste lucruri, ca sa poti cauta cu calm solutia ideala pentru tine.
Corect! orange in bucuresti nu este majoritar,iar la metrou am vazut ca pe m1 au mai extins ceva,grozavesti,semanatoarea,crangasi,basarab.oarecum ai dreptate ca utilizator insa ei nu dau 2lei ca in nuj ce statie de metrou de pe m3 nu ai semnal,acum cu 3G-ul si toate astea uite iti dau un exemplu eu am facut un apel acu 2ani la 444,serviciul clienti pentru o comuna cu 1000 de locuitori din nordul tarii si nici acum nu au semnal!
asta e,nu le poti avea pe toate!
apropo cum se sta cu acoperirea pe m3? la restul

#277
Gopu

Gopu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2006
Cosmote a anuntat ca s-a acoperit inelul central , adica peste 20 de statii si se continua . Daca dai search pe net gasesti in orice ziar .

#278
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,741
  • Înscris: 07.02.2003
Pai da, se pare insa ca nu sunt singurii. Oricum inelul prespupun ca se refera la Dristor1 - Dristor 2 ?

#279
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

 andreic, on May 16 2007, 12:40, said:

Pai da, se pare insa ca nu sunt singurii. Oricum inelul prespupun ca se refera la Dristor1 - Dristor 2 ?


M-ati innebunit cu Cosmote-ul vostru..
Vodafone a acoperit de mult  toate statiile de metrou plus o mare parte din tunele (am vazut cu ochii mei antenele lor puse chiar in tunele).
De ce ar acoperi Cosmote statiile de metrou din Bucuresti? cand au clienti (in Bucuresti) tot atat de multi ca si sansele lor de a cuceri piata in viitor.. adik aproape deloc! :nonobad:  (in conditiile in care nu au si nu vor avea licenta 3G).. :confuzzled:

Am peste 500de numere in agenda si daca vreau sa ii gasesc pe aia cu Cosmote trebuie sa ma chinui serios.. :puke:

Edited by asyst72, 16 May 2007 - 22:19.


#280
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,741
  • Înscris: 07.02.2003

 asyst72, on May 16 2007, 23:17, said:

Vodafone a acoperit de mult  toate statiile de metrou plus o mare parte din tunele (am vazut cu ochii mei antenele lor puse chiar in tunele).
Pai asta ii spuneam si eu lui Gopu, ca nu sunt singurii (cosmote) care au acoperit.

Edited by andreic, 16 May 2007 - 22:50.


#281
gigi.duru

gigi.duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.05.2007
Si ce statii de metrou a acoperit Orange in ultima vreme ?

Oricum , 23 de statii cu acoperire Cosmote comparativ cu 19 - Orange ... nu mai necesita nici un comentariu .



 asyst72, on May 16 2007, 23:17, said:

De ce ar acoperi Cosmote statiile de metrou din Bucuresti?

D-aia . Mai bine te intrebi de ce se "screme" Orange-ul  , avand in vedere ca fac profituri uriase.

#282
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,741
  • Înscris: 07.02.2003

 gigi.duru, on May 17 2007, 00:25, said:

D-aia . Mai bine te intrebi de ce se "screme" Orange-ul  , avand in vedere ca fac profituri uriase.
Probabil ca nici macar nu se screm, altfel il faceau full demult... vorba ta, avand profituri uriase ar fi putut investi mai mult dar nu au vrut sau nu au simtit nevoie.

Edited by andreic, 17 May 2007 - 00:51.


#283
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

 Cosconor, on Apr 26 2007, 16:35, said:

Acoperirea în metroul din Paris cam asa se face, o antena pentru cei 3 operatori.
S-au umplut statiile de metrou cu antene la noi, nu mergi 2 metri ca dai de alta antena.Daca esti un om care calatoresti mult cu metroul stai expus intre 30min si 1 ora la antenele lor montate peste tot.Nu mai spun de antenele alea nesimtite de la Cosmote mari puse pe cate un hol.

 gigi.duru, on May 17 2007, 00:25, said:

Si ce statii de metrou a acoperit Orange in ultima vreme ?

Oricum , 23 de statii cu acoperire Cosmote comparativ cu 19 - Orange ... nu mai necesita nici un comentariu .
D-aia . Mai bine te intrebi de ce se "screme" Orange-ul  , avand in vedere ca fac profituri uriase.
Orange nu se "screme", orange in Bucuresti are mai multi clienti business iar numarul clientilor persoane fizice este mai mic.Clientii business au masini si nu merg cu metroul asa ca ar fi o investite proasta.Cosmote in schimb a adunat in general numai persoane fizice deci au mai multi tunelisti.

#284
Gopu

Gopu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2006

 andreic, on May 16 2007, 12:40, said:

Pai da, se pare insa ca nu sunt singurii. Oricum inelul prespupun ca se refera la Dristor1 - Dristor 2 ?


Da . Foarte curind o sa fie si restul .

#285
Gopu

Gopu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2006

 andreic, on May 16 2007, 23:50, said:

Pai asta ii spuneam si eu lui Gopu, ca nu sunt singurii (cosmote) care au acoperit.


Da asa e . De 2 ani tot presteaza . Au si cite 3 antene pe cite un capat de tunel .

#286
Gopu

Gopu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.09.2006

 Gopu, on May 17 2007, 15:45, said:

Da asa e . De 2 ani tot presteaza . Au si cite 3 antene pe cite un capat de tunel .


Vodafone .

#287
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Scuza ca Orange in Bucuresti are mai multi clienti bussiness care merg cu masina si nu cu metroul e cea mai penibila pe care am auzit-o pana acum.  :surprise:  Dupa logica asta inseamna ca aia care folosesc Vodafone sunt niste sarmani care merg cu metroul ca daca altfel ar avea abonament business la Oranj. Sincer m-am mirat cum de Oranj nu ia copiat repede pe Voda asa cum au facut-o cu MMS si 3G. Nu e vorba de altceva decat de respect fata de utilizatorii tai, ca sa le asiguri acoperire la metrou, tinanad cont ca e cel mai important mijloc de transport in comun din Bucuresti.

#288
gigi.duru

gigi.duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.05.2007

 filipxxx, on May 17 2007, 15:48, said:

Scuza ca Orange in Bucuresti are mai multi clienti bussiness care merg cu masina si nu cu metroul e cea mai penibila pe care am auzit-o pana acum.  :surprise:

Pai a fost spusa de un adolescent din provincie care e posibil sa nu fi mers niciodata cu metroul. Se baga si el ...

 filipxxx, on May 17 2007, 15:48, said:

tinanad cont ca e cel mai important mijloc de transport in comun din Bucuresti.
Si cel mai civilizat !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate