Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

A20e nu se aprinde ecranul la notificari

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Fatihh

Fatihh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.07.2017
Am achizitionat un A20E si am intalnit o probleme destul de enervant la el. Ecranul nu se aprinde atunci cand primesc o notificare pe Messenger, Whatsapp, etc atat cand este pe modul Silentios sau pe General. Singura diferenta este ca suna si nu vibreaza. Ce se poate face? M-am uitat prin setari sa vad daca este ceva dar nu am gasit nimic.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003
Pai nu trebuie sa se aprinda... daca e in buzunar si dai comenzi aiurea cand primesti un mesaj ? Pe telefoane moderne ecranul se aprinde doar cand il comanzi ori prin double touch si slide ori prin deschiderea husei originale care este detectata de telefon.

Edited by andreic, 22 November 2020 - 10:29.


#3
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Nu e Iphone sa stie atatea .

 andreic, on 22 noiembrie 2020 - 10:27, said:

Pai nu trebuie sa se aprinda... daca e in buzunar si dai comenzi aiurea cand primesti un mesaj ? Pe telefoane moderne ecranul se aprinde doar cand il comanzi ori prin double touch si slide ori prin deschiderea husei originale care este detectata de telefon.
Fara amprenta, face id sau cod nu se intampla nimic in jeb daca se aprinde ecranu.

Edited by smddms, 22 November 2020 - 10:52.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 smddms, on 22 noiembrie 2020 - 10:51, said:

Nu e Iphone sa stie atatea .
Mooor! Daca iPhone-ul stie mai mult decat utilizatorii lui, nu inseamna ca stie si mai mult decat Android.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,830
  • Înscris: 07.06.2014
settings - accessibility tab - advanced - flash notification - camera flash/screen flash sau amandoua dupa preferinte

#6
Fatihh

Fatihh

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.07.2017
Da, nu ma ajuta chestia cu Camera Flash insa multumesc.

Probabil ca la ultimele modele si android exista problema asta ca din cate stiu cand am avut J5 2017 nu se intampla si se aprindea ecranul daca primeai notificare. Vin de pe un Iphone 7 si acolo nu era problema asta minora pentru unii poate.

Edited by Fatihh, 22 November 2020 - 12:42.


#7
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 04.09.2013
Salut, din pacate nu cred ca se poate. Am incercat acum pe un A40 ce zici tu si nu am reusit sa gasesc absolut nimic concludent, am cautat si pe internet si in setari si nu am gasit.
Stiu ca Samsung folosea functia de always on display pe modelele "mai performante", dar se pare ca pe telefoanele din gama lor low cost au exclus aceasta optiune.

Ca idee la Huawei-ul meu P20 Lite am asa:

settings > notifications > more notification settings > notifications turn on screen (turn on the screen when notifications are received)

Meniul de la A40 probabil ca este ca al tau si nu are prea multe functii si nici un led de notificari nu pare sa aiba.

edit: Am observat ca exista totusi un mod de a te notifica si anume:

settings > accessibility tab > advanced settings > notification reminders

Telefonul va vibra o data la 3 minute (cel mai repede posibil), iar de acolo poti selecta pentru ce aplicatii sa faca asta. Am avut si eu optiunea asta pe Samsung S3500 (2009).

Edited by wld-ro, 22 November 2020 - 15:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate