Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Oaia neagra...la Digi Mobil

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#109
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,928
  • Înscris: 28.09.2017
Cardul CI se poate comanda și on-line.

Attached File  Screenshot_20201113_165339.jpg   55.93K   38 downloads

#110
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 iRunaway, on 13 noiembrie 2020 - 15:46, said:



Hai sa le luam pe rand. Orange are pret de lista mai mic, da. 38.95 lei 1000 Mbps la Orange fata de 40 lei la Digi. WOW! 34.08 Orange fata de 35 Digi la netul de 500. Asta la cursul valutar de azi, daca mai creste euro... ghinion! Daca ai si mobil de la orange, o fi mai ieftin. Dar mobilul ala de la orange nu costa cat costa mobilul la Digi, deci per total s-ar putea sa iesi mai scump. Ca sa nu mai intreb ce acoperire are Orange la netul pe fibra? 3 strazi? Iar oferta de Black Friday la orange, caci despre asta se discuta aici, NU exista.



Vodafone are mereu oferta de Black Friday la upload, dar asta nu ne place sa spunem. 25 Mbps, conform site-ului lor. Da, stiu, e suficient, la ce-ti trebuie dom'le mai mult... Doar la Digi ne trebuie mereu mai mult, la altii nu. Acoperirea e clar mai mare ca la Orange, dar tot nu e la nivelul Digi. Iar bomboana de pe coliva e ca, la ora asta, avem un minunat... STOC EPUIZAT:

Screen Shot 2020-11-13 at 15.36.53.png

Asa ca nu s-au nascut nici astia de la Digi ieri, ofertele una peste alta sunt bune. Ca si la ceilalti, adaptate la calitatea serviciilor si acoperire.

P.S. Niciodata nu m-am bazat pe routerele oferite de operator, indiferent de operator, mai ales pt Wi-Fi. Dar vrei la Digi un router mai bun decat ala de care te plangi tu ca are doar 2.4 GHz? Renunti la un suc pe luna, dai 5 lei chirie si iei un Kaon de la ei. Da, stiu, e scump, dincolo ti-l da inclus... dar asta e.

Era vorba de principiu aici. Eu am router propriu. Am 3 cutii in priza, am si mininod pentru catv, o cârpeală de instalare care nici nu le-a reușit din prima. Daca eram la altii aveam doar o cutie din care ieseau toate serviciile. Asta e ideea de baza.

Iti zic eu ca 90% dintre clienti folosesc exclusiv wifi, nu mai sta nimeni cu cabluri. Orange si Vodafone ofera routere de calitate care permit 500+ pe wifi, la RDS trebuie sa iei Kaon separat contra cost.

Cati habarnisti fac acum upgrade la servicii si ei folosesc doar wifi pe 2.4 din cutia digi care nu urca peste 100 in cel mai bun caz? :D
Am eu cunostinte care stau doar pe ala, platind FL1000.

Da, la Vodafone e black friday pe upload, dar tot downloadul e cel mai folosit, eu cred ca e o experienta mai buna 500/25 decat 100/100.

Iar fibra Orange (Telekom) e in mare parte din București de exemplu, poate prin cartierele rezidentiale noi, multe monopolizate de RDS, sa nu fie. Oricum nu discutam despre acoperire aici, ci despre oferta comerciala. :)

Cat despre oferta de BF care nu exista la Orange, ce primesc de BF clientii Digi care platesc abonamentele maxime?

Edited by MembruAnonim, 13 November 2020 - 17:14.


#111
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

 bai3tzash, on 13 noiembrie 2020 - 16:49, said:

Revin cu feedback la problema mea cu upgrade de la abonament tv analogic, la digital. Am făcut de dimineață sesizare in cont, m-au sunat mai devreme. Cică upgradeul la digital se poate face doar in magazinele fizice, pentru că necesită comanda unui card CI, iar asta se poate face mergând și semnând ceva acte, mă gândesc. Deci nu se poate online, deci fara oaie neagră 😄😄.
Așadar, atât de digitali suntem că nu se poate comanda pe net un card CI, doar in magazin 😄
Ciudat. Io am trecut azi online de la analog la digital. M-a întrebat dacă vreau cardul la adresa sau în shop. Am bifat la adresa, am și fost sunat ca luni îl trimit prin curier.

#112
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 MembruAnonim, on 13 noiembrie 2020 - 16:59, said:

Cati habarnisti fac acum upgrade la servicii si ei folosesc doar wifi pe 2.4 din cutia digi care nu urca peste 100 in cel mai bun caz? Posted Image
E adev.ca la net vitezele superioare mai ales pe wireless se pot obtine DOAR cu routere gigabit evident cu banda de 5Ghz si cu device-uri bune gen laptop cu SSD, smarthpone-uri bune gen de la samsung S10 in sus, etc.
Altfel vitezele alea sunt absoluti inutile.

#113
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
Dintr-o "cutie" HG8245H(de prin 2014 care stie doar b,g,n), cu blocare wifi pe n, prind pe laptop viteze constante de 150-175-200Mbs dwn si 150-175Mbs upl, la FL500, direct din ont, fara bridge...deci se poate. Ca info, laptopul e la 2 pereti de beton distanta, nu langa router.

#114
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 MembruAnonim, on 13 noiembrie 2020 - 13:29, said:

Ce model de ont? Wifi tot 2,4 basic?
Huawei HG8121H cel mai probabil; asta am primit și eu :D
Da, are doar 2.4

Edited by heinz, 13 November 2020 - 19:10.


#115
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Am si eu o întrebare, daca portez un numar in rețeaua digi, avand 2 servicii de la ei, catv digital si internet, primesc reducerea la servicii o data cu prelungirea contractului pe 24 de luni? Ma refer la aia cu 12 luni la jumătate.

#116
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010
Nu. La internet vei avea reducere doar daca migrezi catre unul mai mare. Mai sus de digital nu ai ce asa ca nu se aplica

#117
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Mai o zi de muls oaia, lapte sa aiba :)

#118
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011

 MembruAnonim, on 13 noiembrie 2020 - 16:59, said:

Era vorba de principiu aici.
Iar fibra Orange (Telekom) e in mare parte din București de exemplu, poate prin cartierele rezidentiale noi, multe monopolizate de RDS, sa nu fie. Oricum nu discutam despre acoperire aici, ci despre oferta comerciala. Posted Image

Cat despre oferta de BF care nu exista la Orange, ce primesc de BF clientii Digi care platesc abonamentele maxime?

Exact, e vorba de principiu. In principiu, fiecare alege ce i se potriveste. Important e sa ai de unde. Si uite-asa apare importanta acoperirii. Plus ca, daca tot vrei sa discutam despre oferta comerciala, e normal ca oferta comerciala sa fie mai atractiva la cei care sunt mai nou intrati pe piata si au (mult) mai putini clienti si (mult) mai putine zone acoperite. Asta e legatura dintre acoperire si oferta comerciala. Daca vrei, e ca si cum Digi.Mobil s-ar apuca sa vanda acum abonamente cu 10-15 euro, sau cat costa la ceilalti pentru ca... atat costa la ceilalti.

Cat despre intrebarea ta... n-am inteles ce ai vrut sa spui. Ce primesc la orange de BF clientii care platesc abonamente maxime?

#119
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
O mare m... Si de bf, și în restul timpului, cu excepția finalului de contract, când ești la retenție. Aia de vin pe contracte noi, pot avea oferte mai bune, prepay nu mai spun. Tu, ești fraierul prins în laț, nu primesti nimic. La Telekom la fel, eram egal cu ceilalți, doar la scumpiri. Cu un amarat de net de 6 mega, pe sarma comunista, m-au dus de la 26 la 54 de lei.
Măcar la digi, când s-a mărit viteza s-a mărit și la mine, când s-a ieftinit, s-a ieftinit și la mine.

#120
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Momentan sunt multumit de upgrade la Fiberlink 1000.
Latentele sunt mici, echipamentul functioneaza ok.Posted Image

#121
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Mai sunt cateva ore si se termina Black Friday 2020 la Digi Romania! Posted Image

#122
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
O mizerie tipica, forteaza marirea sau contractarea de noi servicii...
Dar pentru clientii vechi care au toate serviciile contractate la maxim - nimic, absolut nimic.
Am contractele iesite din perioada initiala de multi ani, probabi mai bine de un deceniu, perioada in care nu am beneficiat de nici o fidelizare suplimentara.
Internetul l-am avut tot timpul la maximul permis de infrastructura, deci ca idee cand toata lumea statea la 100 eu aveam 1000, televiziunea idem cu 3 cam-uri inchiriate, mobile 4 bucati, internet mobil, telefonie fixa.
Dar pentru cei ca mine singura lor grija este sa te f-ta la cap cu cele 4 luni reducere pentru 2 ani de prelungire si sa treci cu energia electrica la ei.
Imi e scarba, asa apreciaza ei clientii ce le-au fost fideli, dar care nu mai pot aduce venituri in plus deoarece deja sunt "mulsi" la maxim.
Nu spun ca sunt scumpe serviciile lor, nu spun ca nu mi le permit, doar ca era frumos sa-si arate recunostinta ca am ramas cu ei si fata de noi cei care deja nu le mai putem aduce venituri suplimentare.

Edited by 13YTe, 16 November 2020 - 21:52.


#123
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
La fiecare 2 ani poti prelungi pe inca 2 ani si sa beneficiezi de 50% reducere timp de 4 luni. Nu e mult, dar daca te gandesti ca platesti 11 luni in loc de 12 pe fiecare an, tot e un plus.

#124
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oare cand om schimba delozinca asta "sa ni se dea"?!

#125
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Nu înțeleg concepția asta că operatorii trebuie sa le facă statui clienților vechi,  plătești o utilitate de care ai nevoie, orice serviciu se plătește. Nu țin minte că CEZ-ul să îmi dea vreo zi curent gratuit sau tanti de la aprozar sa îmi de o pâine pe săptămână fără bani.

#126
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006

 gestt, on 16 noiembrie 2020 - 22:33, said:

Nu înțeleg concepția asta că operatorii trebuie sa le facă statui clienților vechi,  plătești o utilitate de care ai nevoie, orice serviciu se plătește. Nu țin minte că CEZ-ul să îmi dea vreo zi curent gratuit sau tanti de la aprozar sa îmi de o pâine pe săptămână fără bani.

Nici eu nu vad de ce sa-ti dea tie gratuitati sau sa-ti ridice statuie ca doar abia te-ai abonat, poate dupa cele 12 luni de mocangeala te sucesti si-i lasi cu facturile neplatite...
Acum intelegi unde bat?
Din prisma unei afaceri sanatoase, un client vechi cu istoric, care este corect si plateste merita pastrat, cel nou este nesigur.
Pana la urma ei au oferit scartarilor care se freaca pe burta facilitati, celor care erau prea zgarciti cat sa plateasca pretul intreg pentru gigabit (10ron in plus), celor care erau prea zgarciti sa plateasca 30RON pe digital sau 5 euro pe mobil, iar cei care contribuie cu adevarat de ani de zile sunt uitati.

Edited by 13YTe, 16 November 2020 - 23:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate