Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ferma bitcoin

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

 smoke, on 02 noiembrie 2020 - 08:18, said:

op asculta la sfaturile de aici ca sunt bune. am si eu un prieten in us care a investit la greu in o ferma d-asta si a avut mult mai multe lucruri de unde a plecat decat tine, si abia dupa 1 an a inceput sa vada rezultate. ROI nu e chioar asa cum zice lumea...
Pai e cat se poate de logic.Daca ar fi asa simplu, am face o ferma din asta legata la portile de fier si problema rezolvata, dar nu e asa:)

#20
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
pai da..da oamenii nu prea aplica logica in general...:P

#21
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca iti iei un apartament cu banii aia si il inchiriezi, in final tot cam acolo ajungi cu profitul Posted Image

In plus, fata de electronice, nici nu se devalorizeaza cu trecere timpului, daca vrei sa-l vinzi tot cam atat iei pe el.

Edited by razor01, 02 November 2020 - 10:13.


#22
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Când vorbim despre o afacere cu moneda virtuala și primul punct dpdv al importanței este hala, avem bani nene. Bani la greu.
Miningul merge când cere piața, nu când ai tu bani. Și când e curentul ieftin, ca-n India.
Succes!

#23
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Daca tot ai bani, trebuia sa cumperi efectiv BTC cand era la un pret rezonabil si castigai din curs.

#24
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020

 mannyx92, on 02 noiembrie 2020 - 10:27, said:

Daca tot ai bani, trebuia sa cumperi efectiv BTC cand era la un pret rezonabil si castigai din curs.

Un sfat foarte bun! Sunt deja destui mineri,mai bine apucă-te să tranzacționezi,și eu zic la fel...

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 CptPix, on 02 noiembrie 2020 - 02:23, said:

bucati care produc in momentul de fata 30$ bucata deci total 150$.

În cât timp produce o unitate 30 $ ?
Care e profitul din acei bani ?

#26
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017

 CptPix, on 02 noiembrie 2020 - 02:23, said:

Salutare baieti,de ceva timp mi-a incoltit o idee mai frumoasa in minte(parerea mea)
Se dau urmatoarele lucruri,detin 8 hale a cate 2000mp fiecare.
Intr-una din ele in prima faza as vrea sa iau minere de crypto in valoare de 20k euro.(asta insemnand aprox 5 bucati) bucati care produc in momentul de fata 30$ bucata deci total 150$.
Pe langa ele as lua panouri solare in valoare de alti 25k care sa asigure energia necesara.
Pe termen lung as vrea sa trec de la o hala la alta si astfel sa le completez pe toate.
Luand un randament mediu de sa zicem 15$ pe zi per aparat*5 aparate*365 zile pe an si deja imi iese 7k euro profit.Anul urmator vand aparatele la jumate sau chiar 1/3 din pret si iau altele si mai noi,facand astfel un snowballing.
Paza,camerele video si ranforsarile la ferestre/usi le estimez la alti 2-4k euro.
Suna a plan viabil,ce spuneti?

foarte viabil
nu stiu de ce mai stai pe ganduri
eu deja as vinde din coinii obtinuti
nu te lasa
mergi pe acest drum

#27
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
E plina deja China de hale de genul asta. Cu ce avantaje vii fata de ei ?

#28
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020
E mult prea tarziu pentru asa ceva.
In scheme piramidale trebuie sa intri la inceput daca vrei sa scoti bani... aia care baga la final sunt aia care platesc profitul celor ce au bagat la inceput.

#29
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
IO numa ma gandesc cat trebe sa cheltuie cu incalzitul iarna la o hala din asta ca presupun aparatele ale trebe sa functioneze la o temperatura constanta.

#30
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020
Tocmai ca iarna face economie, ca nu mai consuma mult pe racirea spatiului.
Problema cu fermele e ca produc caldura multa si necesita sisteme de racire... nu ca necesita sisteme de incalzire... se incalzeste hala aia singura :D

#31
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 06.01.2007
Ce idee ingenioasa a fost si criptomoneda asta. Sa ajungi sa consumi curentul de la o centrala nucleara pentru ca sa nu se devalorizeze banii infractorilor.
Posted Image

#32
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020
Asa e de cand e lumea. Fraierii cinstiti sunt sclavi pentru smecherii necinstiti si se simt si bine asa.

#33
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
nu trebe ca merg ele blana la 70 grade:)) trebuie cheltuit da cu racitul

#34
Mike05

Mike05

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 30.08.2020

 maccip, on 02 noiembrie 2020 - 17:19, said:

Ce idee ingenioasa a fost si criptomoneda asta. Sa ajungi sa consumi curentul de la o centrala nucleara pentru ca sa nu se devalorizeze banii infractorilor.
Posted Image

Mai studiază despre criptomonede, ele nu sunt folosite doar de infractori! Este o alternativă la sistemul bancar putred și corupt!

#35
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
da-ne exemple cum poti plati chiria cu bitcoin si cum poti cumpara benzina cu biti

hai

#36
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,266
  • Înscris: 06.01.2007

 Mike05, on 02 noiembrie 2020 - 18:10, said:

Mai studiază despre criptomonede, ele nu sunt folosite doar de infractori! Este o alternativă la sistemul bancar putred și corupt!
Da, da, desigur. Nu doar infractorii.
Si alternativa este bineinteles, care alta, criptomoneda. Nu-si mai cumpara Valcov tablouri sa le tina prin cimitire, cumpara bitcoini carora voi, "investitorii", le sustineti valoarea, altfel s-ar duce dracului imediat.
Si bineinteles, uitam de planeta verde cand e vorba de minat cativa dolarei. Dar avem masini de spalat vase care spala cu 2 litri de zoaie 14 seturi de vase, pe programul eco.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate