Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Intrerupator triplu cu touch PNI SH303 din sticla, alb cu LED indicator - Suport, Testare, Pareri

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
d0d00 - conform indicatiilor din manualul de instalare il puteti monta daca este cazul si in functie de cum se manifesta sursa de iluminat.

#20
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
Mulțumesc, fiind un led de putere mica a trebuit sa montez acest condensator și este de apreciat ca îl adăugați în pachet.

#21
rotaru77

rotaru77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2008
Salut, am cumpărat recent acest întrerupător, am respectat instrucțiunile de montaj ,aparent funcționează corespunzător dar după o perioadă de timp mai mare sau mică se aprinde singur când o fază când două sau trei se și sting singure dar mai rar, are același comportament și doar cu un bec montat ,ledurile martor arata că se aprinde singur, folosesc trei becuri led 8w. Ce pot face pentru a remedia problema, sau este defect?

#22
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
ne puteti da mai multe detalii:
- ce model de becuri cu led sunt
- ati montat condensatoroul din colet
- daca se aprind toate 3 sau daor 2, sau doar cel cu/fara condensator?

    Bineinteles ca puteti trimite produsul gratuit la service pentru testare amanuntita si diagnosticare completand pagina rma.pni.ro .

Edited by suport_PNI, 04 July 2022 - 14:51.


#23
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006

 rotaru77, on 01 iulie 2022 - 10:15, said:

Salut, am cumpărat recent acest întrerupător, am respectat instrucțiunile de montaj ,aparent funcționează corespunzător dar după o perioadă de timp mai mare sau mică se aprinde singur când o fază când două sau trei se și sting singure dar mai rar, are același comportament și doar cu un bec montat ,ledurile martor arata că se aprinde singur, folosesc trei becuri led 8w. Ce pot face pentru a remedia problema, sau este defect?

o situatie identica am cu niste intrerupatoare 99.99% identice cu cele PNI (sunt Moeshouse luate direct de pe Aliexpres, functioneaza tot prin Tuya). Aleator se aprind becurile noaptea prin casa. Ce e interesant e ca doar la unul din intrerupatoare facea mizeria aia, al2lea functioneaza impecabil. Nu am reusit sa ii dau de capat de ce face asta, eu banui ca e ceva conflict in reteaua wifi, sau ca la anumite fluctuatii de tensiune sau mici caderi isi da restart...nu inteleg de ce doa runul face asa, posibil sa am in camera respectiva ceva "pureci" pe cablurile de alimentare.
Solutia mea finala a fost sa dezactivez partea smart a intrerupatorului, il folosesc doar ca un intrerupator normal touch, nu mai e inregistrat in Tuya.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate