Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Propriul brand de gel pentru unghii

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
refliz

refliz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2020
Buna seara,

As fi interesat sa imi fac propriul brand de gel(pentru unghii), sunt in cautare de producatori de gel de calitate si as dori sa stiu tot ce mi-ar trebui sa pot sa imi duc la bun sfarsit planul. Poate e cineva pe aici care se ocupa cu asa ceva, multumesc anticipat.

P.S daca am postat intr-o categorie gresita, va rog sa mutati.

#2
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
1. Gaseste producatorii de calitate
2. Contacteaza-i
3. Vei primi FLIT pentru comanda infima
4. Te orientezi pe calitate  CHINA.
5. Pui brand , "GIGEL" si esti pe piata.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,596
  • Înscris: 15.06.2004
Adica vrei sa pui numele tau pe un gel care il produce altcineva ?

Daca ai avea propria ta formula cel mai bine ar fi sa-l produci chiar tu.

Altfel singura solutie e doar sa gasesti un producator OEM ptr asa ceva. Adica asa cum s-a zis mai sus -Ghina - nu vei stii ce contine cu adevarat, probleme vamale, certificari...

#4
refliz

refliz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2020

 keta, on 22 octombrie 2020 - 20:19, said:


Multumesc, dar vorbesti in necunostinta de cauza, iubita mea are un salon mare cu foarte multe cliente, pentru ea ma interesez "Gigel".

 eiffel, on 22 octombrie 2020 - 20:35, said:


Ma gandesc ca poate sunt producatori care vor sa colaboreze, caut un producator din Rusia, China exclus.

Edited by Dany_Darke, 22 October 2020 - 20:50.


#5
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010
Si de ce ar cumpara lumea de la tine? Ce stie gelul tau in plus? Cate geluri sunt pe piata, ce lipseste? Cate firme vand gel acum?

#6
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,624
  • Înscris: 12.06.2010
Probabilitatea sa dai peste cineva care se pricepe la gel de unghii e minima. E un produs de nisa, iar daca se pricepe sansele sunt sa fie un concurent care activeaza pe piata. Care ori ignora, ori se aboneaza la topic poate mai afla ceva. Sub nici o forma nu o sa-ti dea reteta, cel mult niste ponturi false.
Daca intrai de curiozitate pe emag vedeai ca sunt 3 feluri de geluri, 45 de firme si cca 2400 de articole in oferta. Nici dezarmant, dar nici motiv de bucurie. Poti structura produsele de pe piata - poti vedea cine sunt producatorii, vezi preturile...
Apoi cauti afara pe site-uri similare si vezi ce produse exista acolo si nu sunt aici.
Eu as studia tehnologia de fabricatie, poate merge sa produci. S-ar putea sa fie o idee mai buna.

Edited by lucianburjuiul, 22 October 2020 - 21:23.


#7
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

 refliz, on 22 octombrie 2020 - 19:58, said:

Buna seara,

As fi interesat sa imi fac propriul brand de gel(pentru unghii), sunt in cautare de producatori de gel de calitate si as dori sa stiu tot ce mi-ar trebui sa pot sa imi duc la bun sfarsit planul. Poate e cineva pe aici care se ocupa cu asa ceva, multumesc anticipat.

P.S daca am postat intr-o categorie gresita, va rog sa mutati.
Daca te intereaseaza doar brand-ul aia e chestie de marketing.
Intrebare este de ce si-ar pune un producator numele tau pe produsul lor ?

#8
UltraSud

UltraSud

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.10.2020

 MarianG, on 22 octombrie 2020 - 21:55, said:

Intrebare este de ce si-ar pune un producator numele tau pe produsul lor ?

N-auzi, bre, ca iubita lui are un salon mare cu multe cliente?! Posted Image Posted Image Posted Image
Presupun ca are peste 10k de cliente/luna, altfel nu-mi explic de ce vrea propria marca de gel de unghii.

PS: refliz, cunoscut pe facebook ca si Gogu Tractari, iubitul lui Geanina Unghii cu gel
PPS: eu cred ca trolleaza.Posted Image

#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
-

Edited by stlk, 22 October 2020 - 22:29.


#10
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020

 eiffel, on 22 octombrie 2020 - 20:35, said:

Adica vrei sa pui numele tau pe un gel care il produce altcineva ?
Asa sunt 99% din branduri, doar o eticheta lipita pe un produs facut de altii.

 MarianG, on 22 octombrie 2020 - 21:55, said:

Intrebare este de ce si-ar pune un producator numele tau pe produsul lor ?
In 99% din cazuri pentru ca asta e afacerea producatorilor. In restul cazurilor pentru ca tu ai un nume care vinde.

#11
refliz

refliz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2020

 lucianburjuiul, on 22 octombrie 2020 - 21:22, said:

Probabilitatea sa dai peste cineva care se pricepe la gel de unghii e minima. E un produs de nisa, iar daca se pricepe sansele sunt sa fie un concurent care activeaza pe piata. Care ori ignora, ori se aboneaza la topic poate mai afla ceva. Sub nici o forma nu o sa-ti dea reteta, cel mult niste ponturi false.
Daca intrai de curiozitate pe emag vedeai ca sunt 3 feluri de geluri, 45 de firme si cca 2400 de articole in oferta. Nici dezarmant, dar nici motiv de bucurie. Poti structura produsele de pe piata - poti vedea cine sunt producatorii, vezi preturile...
Apoi cauti afara pe site-uri similare si vezi ce produse exista acolo si nu sunt aici.
Eu as studia tehnologia de fabricatie, poate merge sa produci. S-ar putea sa fie o idee mai buna.
Tocmai asta vreau, sa aflu cat mai multe informatii, de asta am si postat, ma gandeam ca poate stie cineva un alt procedeu. Iubita mea mi-a spus de mult ca ar trebui propria formula pentru un produs cat mai de calitate.

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012

 MarianG, on 22 octombrie 2020 - 21:55, said:

Intrebare este de ce si-ar pune un producator numele tau pe produsul lor ?

Putin offtopic : stiu ca la un moment dat, vazusem la Buhnici parca, sau nu mai stiu daca era video-ul facut de un roman .. in fine .. puteai sa faci cerere de telefoane mobile dupa specificatiile tale si producatorul iti punea logo-ul tau Posted Image . Bineinteles, pentru comenzi foarte mari Posted Image nu 10-20 de bucati
Chestia asta era in China

Edited by Andreysc7, 22 October 2020 - 22:46.


#13
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pai e simplu, cauți un producător, ii suni, le spui ca vrei ț bucăți, intrebi de cost, auzi costul, înghiți in sec, zici Thank you și închizi apelul.

#14
gooroo

gooroo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 21.09.2020

 Andreysc7, on 22 octombrie 2020 - 22:45, said:

puteai sa faci cerere de telefoane mobile dupa specificatiile tale si producatorul iti punea logo-ul tau Posted Image . Bineinteles, pentru comenzi foarte mari Posted Image nu 10-20 de bucati
Chestia asta era in China
Asta face si Allview, Eboda, si multe alte branduri ieftine. Doar comanda cu sigla lor pe capac.

Din asta castiga bani acele firme producatoare.
Si e valabil la toate tipurile de produse.

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Uite la prima căutare pe google



https://www.european...AiAAEgIfZvD_BwE

Producător, Germania, oferă și ce ai cerut tu.
Ori te ghidează cu etichetarea și ei oferă produsul blanc, ori fac ei tot.
Bani sa ai.

#16
refliz

refliz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.10.2020

 waterman, on 22 octombrie 2020 - 22:51, said:

Uite la prima căutare pe google



https://www.european...AiAAEgIfZvD_BwE

Producător, Germania, oferă și ce ai cerut tu.
Ori te ghidează cu etichetarea și ei oferă produsul blanc, ori fac ei tot.
Bani sa ai.
Sunt in italia(irelevant), nu stiu cum functioneaza algoritmul aici ca nu mi-a aparut. Si zic asta ca in tara cand cautam anumite chestii, imi aparea ceea ce cautam, aici caut chestiile pe care le cautam in tara si nu le gasesc.

#17
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.06.2005
@ Refliz.

Oricat de mare ar fi salonul iubitei tale,  consumul de gel de unghii este infim raportat la cantitatile necesare ca sa-ti pui brandul pe ele.

Adica un producator de asa ceva o sa-ti spuna "da, punem eticheta cu bandul tau - dar tu cumperi o tona de produs lunar"

Eu cred ca sanse mai mari ai sa platesti un farmacist/chimist care sa-ti creeze o formula proprie, de calitate pe care o inregistrezi ca marca. Ulterior incepi productia si in functie de cum se vinde, vezi daca maresti sau nu capacitatea de productie sau mergi catre un producator daca deja vanzarile respecta conditiile acestuia.

#18
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

 Andreysc7, on 22 octombrie 2020 - 22:45, said:



Putin offtopic : stiu ca la un moment dat, vazusem la Buhnici parca, sau nu mai stiu daca era video-ul facut de un roman .. in fine .. puteai sa faci cerere de telefoane mobile dupa specificatiile tale si producatorul iti punea logo-ul tau Posted Image . Bineinteles, pentru comenzi foarte mari Posted Image nu 10-20 de bucati
Chestia asta era in China
Asta in cazul in care ai reteta.
OP are reteta? Brandul se contruieste in timp.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate