Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

iPhone 12 Pro/12 Pro Max

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
3225 replies to this topic

#3205
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

View PostOClaudiu, on 18 aprilie 2022 - 15:31, said:

Se poate folosi ca telecomanda doar pentru Apple TV mediaplayer.

Fals , eu folosesc aplicatia  SonyMote pentru un Tv Sony

#3206
vasybogdan

vasybogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 16.01.2008
Este normal sa nu se afiseze poza de profil la contacte dupa ce rspunde la telefon?

Edited by vasybogdan, 18 July 2022 - 07:08.


#3207
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 17.09.2003
Este vreo diferenta dintre o husa originala MagSafe si una third-party tot Magsafe ?

#3208
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006
Vrea cineva sa-si schimbe telefonul? Caut un 12 pro in stare buna.

#3209
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 03.03.2014
Salut! Am luat în prima zi de apartie în România, un 12 pro și un 12 pro max prin comanda de la eMag. În urma cu 2 luni am dus telefonul 12 pro în service pt programul de rechemare apple privind casca. au schimbat telefonul cu totul.
De 3 saptamani promax are aceeași problema. Pentru el însă nu este trecut pe site-ul apple rechemare. Nu l-a mai acceptat Cordon Electronics din București, dus în garanție depanero cu defectele: nu se aude, se încinge f tare, bateria scade de la 29% la 18% intr-o secunda. battery health 85%. Soluția depanero a fost sa curețe casca și în rest au zis ca e ok.
A mai patit cineva ceva asemanator cu promax?

#3210
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Salut! Tocmai ce am luat si eu un iphone 12 promax si sunt in cautarea unei folii pentru ecran. Aveti vre-o recomandare de una care sa reziste bine la socuri? Eventual sa sa fie de tip "privacy".

#3211
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Am avut una de sticla de 30 de lei, d-aia penala, cu exceptia a 2 gunoaie/scame prinse sub ea nu am avut nicio problema. Touch-ul functiona ok, am schimbat-o cu una identica luata in aceeasi perioada (am luat 3 buc la vremea aia), de data asta am avut noroc si nu am prins scame sub ea.

#3212
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010

View Postscrisit, on 02 noiembrie 2022 - 16:54, said:

Salut! Tocmai ce am luat si eu un iphone 12 promax si sunt in cautarea unei folii pentru ecran. Aveti vre-o recomandare de una care sa reziste bine la socuri? Eventual sa sa fie de tip "privacy".

Spigen, ESR raport calitate/pret.
FloLab,Shellrus,Hoda daca permite bugetul, top tier.

#3213
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Bugetul nu e prea permisiv.. N-as vrea sa dau mai mult de 300lei pentru doua folii. Nu reusesc sa gasesc o folie rezistenta care sa aiba ei scut anti-ochi straini.

#3214
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
As merge pe asta: https://www.amazon.d...,aps,116&sr=8-4

Eu am acelasi model dar fara privacy si sunt foarte multumit. Livrarea a fost rapida, vreo 6 zile.

#3215
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 08.09.2010
salutare, am achizitionat un iphone 12 de la Emag si inca sunt in dubii daca sa fac asigurarea Protect+ pentru 2 ani, costa 780 lei. Am inteles ca aceasta nu acopera distrugeri accidentale, de exemplu daca imi cade din mana si se sparge. Pentru cine are, ce parere aveti merita sa o fac? A beneficiat cineva de asigurare? Nu prea cunosc multe detalii, si mi-e sa nu o fac degeaba.
Multumesc

#3216
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Am cumparat de la Flip un Iphone 12 pro max CA NOU si se incalzeste la folosire pe spate, azi l-am primit. Bateria e 92% deci in nici un caz nu poate fi numit Ca Nou.
Ce parere aveti de astea?  E normal sa se incalzeasca? Nu cred.

#3217
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

 azazo9, on 11 noiembrie 2022 - 14:30, said:

Am cumparat de la Flip un Iphone 12 pro max CA NOU si se incalzeste la folosire pe spate, azi l-am primit. Bateria e 92% deci in nici un caz nu poate fi numit Ca Nou.
Ce parere aveti de astea?  E normal sa se incalzeasca? Nu cred.

E normal. Nu vad de ce ar fi asta o problema. Toate telefoanele se incalzesc daca sunt folosite mai mult sau daca sunt prima oara setate.

#3218
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Al meu "de nou" s-a incalzit timp de cateva luni stand degeaba (cred ca acesta era si motivul pentru care bateria ceda brusc cand ajungea sub 30-40%). Apoi si-a revenit singur, probabil ca o serie de updateuri automate au rezolvat problema.

#3219
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

 kvlq, on 04 noiembrie 2022 - 14:59, said:

As merge pe asta: https://www.amazon.d...,aps,116&sr=8-4

Eu am acelasi model dar fara privacy si sunt foarte multumit. Livrarea a fost rapida, vreo 6 zile.
multumesc pentru recomandare! Ceva prin Romania nu gasesc? Nu am card...

#3220
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Ba da, fix aceeasi folie (pachet de doua) este la eMAG cu 85lei (mai ieftin chiar decat pe Amazon), dar nu pot pune link.

Edited by kvlq, 16 November 2022 - 14:31.


#3221
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007

Vizualizare mesajkvlq, pe 03 noiembrie 2022 - 23:13, a scris:



Spigen, ESR raport calitate/pret.
FloLab,Shellrus,Hoda daca permite bugetul, top tier.
Am luat Spigen. Multumesc! Acum imi fac curaj sa o montez.

#3222
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Se monteaza foarte usor..daca totusi vrei sa n-ai griji cu praful, recomand sa o pui intr-un mediu cu aburi (gen in baie dupa ce dai drumul la apa calda). E destul de raspandita "metoda" asta si chiar functioneaza.

Edited by kvlq, 04 December 2022 - 11:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate