Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

iPhone 12 Pro/12 Pro Max

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
3225 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
iPhone 12 Pro pre-order 16.10.2020/iPhone 12 Pro Max pre‑order 6.11.2020
Attached File  Apple_announce-iphone12pro_10132020.jpg   190.01K   50 downloadsAttached File  Apple_iphone12pro-pacific-blue_10132020_Full-Bleed.jpg   102.02K   42 downloads

iPhone 12 Pro
• Graphite, silver, gold, and pacific blue
• 6.1-inch Super Retina XDR display with HDR and True Tone1
• Ceramic Shield front, textured matte glass back and stainless steel design
• Water resistant to a depth of 6 meters for up to 30 minutes (IP68)5
• Pro 12MP camera system (Ultra Wide, Wide, Telephoto) with Portrait mode, Night mode, Night mode portraits, Deep Fusion, Smart HDR 3 with Scene Detection, Apple ProRAW,* and Dolby Vision HDR video recording up to 4K at 60 fps
• LiDAR Scanner for Night mode portraits, faster autofocus in low light, and improved AR experiences
• 12MP TrueDepth front camera with Portrait mode, Night mode, Deep Fusion, Smart HDR 3 with Scene Detection, Dolby Vision HDR video recording up to 4K at 30 fps, 4K video recording up to 60 fps, and slo-mo video support for 1080p at 120 fps
• 5G and Gigabit LTE2
• A14 Bionic chip with next-generation Neural Engine
• Battery life: Up to 17 hours video playback; up to 11 hours video playback (streamed)3
• Face ID for secure authentication and Apple Pay
• Compatible with MagSafe accessories
• MagSafe and Qi wireless charging12
• Fast-charge capable

iPhone 12 Pro Max
• Graphite, silver, gold, and pacific blue
• 6.7-inch Super Retina XDR display with HDR and True Tone1
• Ceramic Shield front, textured matte glass back and stainless steel design
• Water resistant to a depth of 6 meters for up to 30 minutes (IP68)5
• Pro 12MP camera system (Ultra Wide, Wide, Telephoto) with Portrait mode, Night mode, Night mode portraits, Deep Fusion, Smart HDR 3 with Scene Detection, Apple ProRAW,* and Dolby Vision HDR video recording up to 4K at 60 fps
• LiDAR Scanner for Night mode portraits, faster autofocus in low light, and improved AR experiences
• 12MP TrueDepth front camera with Portrait mode, Night mode, Deep Fusion, Smart HDR 3 with Scene Detection, Dolby Vision HDR video recording up to 4K at 30 fps, 4K video recording up to 60 fps, and slo-mo video support for 1080p at 120 fps
• 5G and Gigabit LTE2
• A14 Bionic chip with next-generation Neural Engine
• Battery life: Up to 20 hours video playback; up to 12 hours video playback (streamed)3
• Face ID for secure authentication and Apple Pay
• Compatible with MagSafe accessories
• MagSafe and Qi wireless charging12
• Fast-charge capable

Topicul vechi (https://forum.softpe...hone-1212-mini/) ramane pentru discutii generale despre iPhone 12 si iPhone 12 mini.

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De ce am senzatia ca varianta Max e mai mult de reclama decat un plus fata de varianta normala de Pro?

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Cred ca in afara de bateria mai mare si optical zoom nu are nimic in plus.

#4
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Difera camerele intre pro si pro max. Pe langa dimensiune ecran si baterie.

#5
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Dacă în USA prețurile vor fi pentru 12 pro max 1099, mă întreb în România cât va fi. Anul trecut pe varianta de 256 GB am dat 6800 de lei iar varianta de 64 parcă era undeva la 5800 dacă îmi aduc aminte bine. Credeți că prețurile vor fi la fel?

#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vad ca la ambele sunt 3 x 12MP si specificatiile imi par identice. La baterie si dimensiune era clar ca varianta Max va avea un plus.

#7
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Tinand cont de faptul ca au redus dimensiunile Iphone 12 in comparatie cu 11, si pt ca ar fi prea brusca scaderea dimensiunii ecranului pana la 5,4 inch, probabil voi merge pe 12. Acum intrebarea e care dintre ele. Imi plac la nebunie noile culori(graphite si pacific blue) de pe pro. Camera e mai buna si fac destul de multe poze, dar nu sunt pasionat si alte diferente nu prea vad.
Diferenta de pret e 200 de euro, conform apple.de . Cred ca va trebui sa pun mana pe ele inainte sa ma decid.

#8
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Postgigiultrafin, on 14 octombrie 2020 - 07:08, said:

Credeți că prețurile vor fi la fel?
Probabil ca da. Mai ai oleaca de rabdare.

View PostPololica, on 14 octombrie 2020 - 07:08, said:

Vad ca la ambele sunt 3 x 12MP si specificatiile imi par identice. La baterie si dimensiune era clar ca varianta Max va avea un plus.
12 Pro Max are 5x optical zoom fata de 4x optical zoom pentru 12 Pro.
https://www.apple.co...evice3=iphone12

#9
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mă simt foarte actual cu iPhone-ul meu 5S (care apropos, merge brici și încă îl ține bine de tot bateria).
Chiar mă bucur că au revenit la un design frumos și original.
Păcat că nu au implementat amprenta sub display.

#10
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Posttudor_ionutz2000, on 14 octombrie 2020 - 07:14, said:

Cred ca va trebui sa pun mana pe ele inainte sa ma decid.
Ce stiu exact e ca va fi varianta Pro dar nu stiu care din ele.
6,7 inch pentru pro max comparativ cu 6,5 cat am eu acum pe xs max mi se pare o idee cam prea mare, desi is 3 mm diferenta. La greutate is 20 de grame diferenta in xs max si pro max.

#11
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
128 GB, în sfârșit. Nu voi mai fi nevoit să achiziționez 256gb, poate doar din lipsa stocurilor, cine știe 😄. Probabil că va fi cerere mare și anul acesta.

#12
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Va fi cerere mare pt pro , camera Lidar ajuta la poze făcute noaptea foarte mult , și eu tot pe pro vreau sa merg cred ca pe gold sau albastru atât doar ca e mai greu cu 12 grame și mai mare un pic fata de iPhone xs , cât privește memoria eu și acum am 30 Gb liberi in telefon .

#13
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Pentru mine este clar, nu merita sa sar de la iPhone 11 Pro Max la 12 Pro Max. Insa asta o spun inainte sa-l butonez :) Mi-am mai schimbat eu opinia si inainte...
Per total, nu m-a dat pe spate prezentarea. Asta probabil si pentru faptul ca stiam de toate modificarile, sau aproape toate, m-a surprins cu magnetii. Si sticla.
Notch-ul ala inca 3 ani la fel, apoi un notch mai mic, poate in 2030 scapam de el complet...

Da, si eu sunt multumit cu 128Gb, 256 e mult, iar 64 e putin...

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,534
  • Înscris: 15.06.2004
Asteptam X3 sau cum se va numi ca nu prea le place la americani sa puna 13.

Va veni cu o noutate absoluta - va avea 120Hz la ecran.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cat ram are pro-ul? Nu vad pe nicaieri specificat
De fapt nici la celelalte nu se specifica

Edited by MembruAnonim, 14 October 2020 - 08:01.


#16
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
E secret la apple: bateria și RAM - nu e important în viziunea lor. Până la teardown cănd vom afla mai multe aspecte tehnice.
Eu cred că o să merg pe 12 pro - mai mult că sigur ... Sa vedem preturile - sper sa nu apară surprize

#17
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Nu cred ca apar surprize. Eu merg pe 5700 un 12 Pro de 128Gb.

#18
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
12 mini e superb pentru puști, rămâne sa vad dacă optez și eu pentru sau trec la 12 pro ( pare cam măricel însă îl vad in magazin și am decid ulterior dacă merita diferenta).

Bine zici @GIGI... 128 e perfect, plus ca o parte mai folosim și cloud. Interesant magsafe-ul, maibramane sa achiziționez ceva pentru încărcat, 11 pro nu a vazut pana acum wireless charge însă acum are ocazia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate