Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Se închide tot? Intrăm în stare de urgență?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#37
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014

View PostIon_de_la_Raion, on 07 octombrie 2020 - 19:45, said:

Cum traiesti fara economie ?

Traiesti bine mersi 2-3 ani fara economie daca stii sa-ti gestionezi banii.
Nu sa disperi dupa 10 zile de Thailanda, inca vreo 2 weekend-uri in Loft ca nu mai ai bani. Despre asta vorbim.

Nu se poate sa nu ai bani, 0, in conditiile in care te huzuresti cu ei. Atunci, iti meriti soarta.
Nu merita soarta asta, in schimb, cei care traiesc de pe o zi pe alta. Ceilalti, mucles si joc de glezne!

Nu vin pe forumul Softpedia dupa 3 weekend-uri in Bora Bora, 2 saptamani in Turcia, sa ma plang ca nu mai am bani. Si ca ce naspa e ei.
Romanul traieste clipa. Nu se gandeste la ziua de maine. Eh, traieste si clipele din zilele noastre.

Edited by Rhesus, 07 October 2020 - 19:55.


#38
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postforeverbanned, on 07 octombrie 2020 - 19:39, said:

Astia care scriu botnite (cu exceptia catorva useri Softpedia, printre care myshyk, care o numesc astfel in mod ironic) nu conteaza daca dispar.
Nu e vreo paguba pentru societate

Mai stiu eu pe cineva care gandea la fel ca tine. Avea si o mustacioara.

#39
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 07.02.2011

View Postciine, on 07 octombrie 2020 - 19:36, said:

Va place nu va place  toata populatia trebuie sa treaca prin boala.
Au zis de la inceput, cu izolare sau fara, la sfarsit rezultatul va fi acelasi (ca numar de infectati),
doar ca spera sa poata face fata cand se inmultesc infectatii in stare critica.
La inceput cand erau mai putine surse de infectare se respectau mai mult masurile de protectie,
acum sunt mai multe sanse de infectare si reguli de protectie mai putin respectate.

Edited by costeld69, 07 October 2020 - 19:59.


#40
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

View PostIon_de_la_Raion, on 07 octombrie 2020 - 19:41, said:

Frumos. De fapt, fara sa recunosti, tie iti pasa doar de tine. Nu ar fi rau, dar e gresit sa presupui ca toti cei fara masca sint purtatori de virus.
Sunt obisnuit cu posturile tale aiurea in tramvai.
Pot fi posibil purtatori, ori viitor purtatori.
Scriu din nou: puteti disparea, ca nu va plange nimeni.

View PostIon_de_la_Raion, on 07 octombrie 2020 - 19:53, said:

Mai stiu eu pe cineva care gandea la fel ca tine. Avea si o mustacioara.
Idem.

#41
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postforeverbanned, on 07 octombrie 2020 - 19:56, said:

Sunt obisnuit cu posturile tale aiurea in tramvai.
Pot fi posibil purtatori, ori viitor purtatori.
Scriu din nou: puteti disparea, ca nu va plange nimeni.

Prin nimeni ma gandesc ca te referi la tine si alti vrei doi-trei zevzeci totalitaristi.

#42
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Ai habar ce procent de infectare exista intre doua persoane care ambele poarta masca ?
Ia apeleaza la prietenul Google si afla.

#43
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
din cauza oligofrenilor astora pe care-i doare la basca de reguli si pt care pandemia nu exista acu intram toti din nou in lock down. felicitari tovarasi!

#44
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007

View Postcosteld69, on 07 octombrie 2020 - 19:56, said:

Au zis de la inceput, cu izolare sau fara, la sfarsit rezultatul va fi acelasi (ca numar de infectati),
doar ca spera sa poata face fata cand se inmultesc infectatii in stare critica.
La inceput cand erau mai putine surse de infectare se respectau mai mult masurile de protectie,
acum sunt mai multe sanse de infectare si reguli de protectie mai putin respectate.
Nu e mai corect ca persoanele vulnerabile sa poarte masca, manusi si ochelari ,sa se izoleze pt binele lor iar restul sa si vada de viata.
Cel putin 2 mil de oameni au trecut prin boala iar jumatate nu sunt constienti de acest lucru, despre ce vorbim, efortul societatii era corect sa fie concentrat pe tratament si sistemul medical, restul la munca frate

Edited by ciine, 07 October 2020 - 20:06.


#45
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
din pacate nu functioneaza asa treaba. poarta masca, nu fi caine!

Edited by Fane, 07 October 2020 - 20:05.


#46
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Si sa se mai termine odata cu HoReCa asta. HoReCa pe net, horeca la DigiSport, HoReCa pe strada. De 3 zile doar asta aud.

La munca! Apucati-va de munca! Mi-ar fi scarba de mine sa iau o Cola cu 2 lei din Metro si sa o vand cu 6 lei in centrul buricului si sa apar ca Mugur Securila la TV plangandu-mi de mila!

IT, postliceale, orice! Concret! Aduceti o plus valoare societatii! Nu e o rusine nici culesul sparanghelului in Germania (fata de ei am mai mare respect decat muuuulti parveniti din cine stie ce coteturi, care-s mari patroni). Pardon, horecisti.

Edited by Rhesus, 07 October 2020 - 20:05.


#47
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View PostStefanRO, on 07 octombrie 2020 - 19:46, said:

Colegu ,ca nu port eu masca, bravo mie , am curaj sa trec peste.


Dar o port acolo unde mi se impune, nu stiu de ce ma judeci ,dar unii din Romania au fost spalati si inca sunt spalati pe creier de TV.
Vad cazul tau , sunt sigur ca antena 3 e printre favoritele tale

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View PostRaku99, on 07 octombrie 2020 - 19:32, said:

tu esti anti scoala?
ca una doua sa se inchida scolile
de restaurante nu maraii nimic
de magazinul lu maica ta nu zici nimic
de faptul ca se vanzoleste lumea la mare si la munte nu zici nimic
dar scolile trebuie neaparat inchise(creed ca ai fost premiant in scoala)
Recunosc, nu mi-a placut scoala si nu-mi place munca. Da, scoala e vector de virusi, am avut copilaria varza de la gripe si viroze luate de acolo.

Magazinul maica-mii s-a inchis cu 1 luna inainte de pandemia vietii. Si s-a felicitat ca a scapat de el exact la timp.

Restaurante nu-mi trebuie, cata vreme am shaorma macar la intrare in shaormerie (si nu doar prin livrator cum a fost in lock down).

Mare? Gata, s-a inchis pe anul asta, a venit toamna, racoarea, frigul. Oricum pana in mai nu mai plec nicaieri, de fel, decat la tzara. In mai bagam o Caciulata, adios anul asta, in august un litoral, care o fi el.

#49
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View PostIon_de_la_Raion, on 07 octombrie 2020 - 19:50, said:

Asta e masca. Carpa aia e botnita.

[ https://www.descopera.ro/wp-content/uploads/2009/01/3770130/2-masca.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acum 3 ani asa ziceai medicilor? ca poarta botnita?
botnita e aia care se pune la caine , ce purtam noi e masca chirugicala,masca de uni folosinta , masca antiparticule

#50
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View PostNeaceasca85, on 07 octombrie 2020 - 20:06, said:

Recunosc, nu mi-a placut scoala si nu-mi place munca. Da, scoala e vector de virusi, am avut copilaria varza de la gripe si viroze luate de acolo.

Magazinul maica-mii s-a inchis cu 1 luna inainte de pandemia vietii. Si s-a felicitat ca a scapat de el exact la timp.

Restaurante nu-mi trebuie, cata vreme am shaorma macar la intrare in shaormerie (si nu doar prin livrator cum a fost in lock down).

Mare? Gata, s-a inchis pe anul asta, a venit toamna, racoarea, frigul. Oricum pana in mai nu mai plec nicaieri, de fel, decat la tzara. In mai bagam o Caciulata, adios anul asta, in august un litoral, care o fi el.
Esti  tipicul romanului . Iti pasa doar de tine

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View PostRhesus, on 07 octombrie 2020 - 19:51, said:

Traiesti bine mersi 2-3 ani fara economie daca stii sa-ti gestionezi banii.
Nu sa disperi dupa 10 zile de Thailanda, inca vreo 2 weekend-uri in Loft ca nu mai ai bani. Despre asta vorbim.

Nu se poate sa nu ai bani, 0, in conditiile in care te huzuresti cu ei. Atunci, iti meriti soarta.
Nu merita soarta asta, in schimb, cei care traiesc de pe o zi pe alta. Ceilalti, mucles si joc de glezne!

Nu vin pe forumul Softpedia dupa 3 weekend-uri in Bora Bora, 2 saptamani in Turcia, sa ma plang ca nu mai am bani. Si ca ce naspa e ei.
Romanul traieste clipa. Nu se gandeste la ziua de maine. Eh, traieste si clipele din zilele noastre.
Am renuntat la Turcia si m-am simtit destul de bine si la Mamaia.

Dar nu mai vreau ca in anii '90 sa se intrerupa curentul, apa sau gazul, nu vreau sa nu-mi pot permite aparate noi cand cele vechi se defecteaza.

#52
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View PostNeaceasca85, on 07 octombrie 2020 - 20:11, said:

Am renuntat la Turcia si m-am simtit destul de bine si la Mamaia.


Dar a fost musai din slatina sa te duci la mamaia , cand recomandarile erau sa nu facem asta

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 07 octombrie 2020 - 19:57, said:

Prin nimeni ma gandesc ca te referi la tine si alti vrei doi-trei zevzeci totalitaristi.
Romanul are totalitarismul in sange, nu are ce sa faca cu libertatea, meritam sa fim ca in Coreea de Nord, uite ca am avut noroc in 1989.

View PostFane, on 07 octombrie 2020 - 20:01, said:

din cauza oligofrenilor astora pe care-i doare la basca de reguli si pt care pandemia nu exista acu intram toti din nou in lock down. felicitari tovarasi!
Lock down-ul e o incalcare a democratiei, a drepturilor fundamentale, e ceva ce ne transforma in infractori fara voie, doar daca savarsesti infractiuni ti se pot interzice unele drepturi.

Dar sa nu mai vad cretinisme de lock down-uri ce nu permit plimbarea de unul singur pe strada, nici macar noaptea, ca aia e Coreea de Nord pe fatza, chiar daca in casa am utilitati si internet la discretie. Am net si pe strada, de fapt, aia e libertatea.

#54
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

View PostNeaceasca85, on 07 octombrie 2020 - 20:12, said:

Romanul are totalitarismul in sange, nu are ce sa faca cu libertatea, meritam sa fim ca in Coreea de Nord, uite ca am avut noroc in 1989.
Nici dupa tine nu ar plange nimeni ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate