Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Se închide tot? Intrăm în stare de urgență?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#55
galisin

galisin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.03.2011

View Postforeverbanned, on 07 octombrie 2020 - 19:21, said:

Nu e nici o paguba dupa astia ca tine, care nu poarta masca, o poarta total gresit, ori fara rost, insa imbolnaviti si pe altii care nu au nici o treaba cu apucaturile voastre.

Pe scurt, voi puteti disparea, nu va plange nimeni.
discutii fara rost

Edited by galisin, 07 October 2020 - 20:18.


#56
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,897
  • Înscris: 22.12.2005

View PostMishhuu, on 07 octombrie 2020 - 19:06, said:

Va salut! Nu are rost sa detaliez prea multe doar vreau sa primesc opinia voastră... ce ziceți se Închide din bou școlii restaurante biserici etc?

speram . ca sa se opreasca odata nesimtirea asta de pe strazi.

#57
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014

View PostDoDo_unu, on 07 octombrie 2020 - 20:08, said:



Da, mi-am facut cont acuma 6 ani special pentru topicul asta. Muncesc oamenii platiti cu salarii mizere, de catre astia care ies in Piata Victoriei! Ca nu am vazut o camerista de hotel, de exemplu, sa se planga ca ramane fara loc de munca! Desi poate are si ea de hranit 2-3 guri!

Am vazut doar cefe late care isi plimba fundul de la Metro la Selgros sa-si faca plinul (fie ca vorbim de Centru Vechi sau magazine de cartier). Despre asta vorbesc! Sau Garcea ca ramane fara fraierii care dau 12 lei pe un Heineken la bodega lui!

Nu am vazut o camerista de la hotel sa se planga ca ramane fara job! Numai specimene ca cele de mai sus! Hai cantati la alta masa ..., ca s-a inchis.

Edited by althea, 08 October 2020 - 04:25.


#58
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

View Postgalisin, on 07 octombrie 2020 - 20:15, said:

ce ar fi sa dispari tu, ca nici noi nu plingem dupa astia ca tine.
Bă, eu port masca aproape pe oriunde.
Bafta la fara "botnita".

#59
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,953
  • Înscris: 14.10.2008

View PostRaku99, on 07 octombrie 2020 - 20:11, said:

Dar a fost musai din slatina sa te duci la mamaia , cand recomandarile erau sa nu facem asta

Uite ca nu am murit. Nici nu am tusit. Poate am avut virusul fara sa stiu, ori in iarna, ori acum mai recent. La cate corone si influentze am avut in copilarie, de zaceam intre 2 lumi in pat cate 2 saptamani, nu m-as mira.

Am fost cazat la apartament, m-am ferit de putinii vecini, am mers pe plaje neaglomerate. Nu am iesit seara cand erau toti pe strada in statiune.

#60
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View PostNeaceasca85, on 07 octombrie 2020 - 20:14, said:

Romanul are totalitarismul in sange, nu are ce sa faca cu libertatea, meritam sa fim ca in Coreea de Nord, uite ca am avut noroc in 1989.


Lock down-ul e o incalcare a democratiei, a drepturilor fundamentale, e ceva ce ne transforma in infractori fara voie, doar daca savarsesti infractiuni ti se pot interzice unele drepturi.

Dar sa nu mai vad cretinisme de lock down-uri ce nu permit plimbarea de unul singur pe strada, nici macar noaptea, ca aia e Coreea de Nord pe fatza, chiar daca in casa am utilitati si internet la discretie. Am net si pe strada, de fapt, aia e libertatea.
aveai 5 ani la revolutie , si te tragi din parinti activisti de partid , hai mai usor cu pianul pe scari

#61
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,953
  • Înscris: 14.10.2008
Si am fost cu masina la mare cu cea mai mare placere, fara masca cum ar fi fost in tren, avion, aeroport sau autocar.

#62
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,047
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRhesus, on 07 octombrie 2020 - 20:16, said:

...

Problema ii mai complexa. Daca se inchid hotelurile automat delegatii diverselor firme/institutii/whatever nu mai pot face deplasari, iar asta nu se rasfrange pozitiv asupra restului lumii.

#63
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020

View Postgalisin, on 07 octombrie 2020 - 20:15, said:

discutii fara rost
Asa, editeaza.
Oricum, originalul a ramas citat in postul anterior.
Succesuri in continuare.

#64
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,953
  • Înscris: 14.10.2008

View PostRaku99, on 07 octombrie 2020 - 20:19, said:

aveai 5 ani la revolutie , si te tragi din parinti activisti de partid , hai mai usor cu pianul pe scari
Deloc activisti, oameni simpli care au muncit enorm, tata pana cand a murit. Mama statea blocata in lift fara curent in anii '80. Tocmai asta e, sa nu mai vedem viata ca in anii 80, poate nici 90, dar cu Guvidul lui peste toti vreti comunism pe burta goala.

Am avut Dacia, "masina" improvizata de Ceausescu, din 1985 pana in 2005, da, activisti am fost, in 2000-2006 nu puteam sa-mi iau un televizor amarat.

Edited by Neaceasca85, 07 October 2020 - 20:22.


#65
DoDo_unu

DoDo_unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 27.10.2019

View PostRhesus, on 07 octombrie 2020 - 20:16, said:



Da, mi-am facut cont acuma 6 ani special pentru topicul asta. Muncesc oamenii platiti cu salarii mizere, de catre astia care ies in Piata Victoriei! Ca nu am vazut o camerista de hotel, de exemplu, sa se planga ca ramane fara loc de munca! Desi poate are si ea de hranit 2-3 guri!

Am vazut doar cefe late care isi plimba fundul de la Metro la Selgros sa-si faca plinul (fie ca vorbim de Centru Vechi sau magazine de cartier). Despre asta vorbesc! Sau Garcea ca ramane fara fraierii care dau 12 lei pe un Heineken la bodega lui!

Nu am vazut o camerista de la hotel sa se planga ca ramane fara job! Numai specimene ca cele de mai sus!
pai asta e comertul, asta inseamna comert. Iei mai ieftin vinzi mai scump. Valabil pt orice, dar se pare ca tu nu intelegi niste chestii elementare.

#66
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Mai nou, respectarea unor recomandari banale inseamna totalitarism.
Faceti niste conexiuni de toata frumusetea.

#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,953
  • Înscris: 14.10.2008
In magazine si in aglomeratii port masca, fara discutie, pentru ca imi e putin frica de virus, putin nu exagerat.

Dar ceea ce a fost intre 24 martie si 15 mai 2020 da, este totalitarism.

#68
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Propun sa se ia bani de la Biserica si asa au destul, cu Sfanta acum sa lea dea bani celor ce sunt din Horeca...


Daca vorbim de Antena3 stai linistit , nu ma uit la tv de 8 ani , ai grija de sanatatea ta mintala...


Nu stiu pe langa cati ati trecut, eu lucrez intr-un super market si trec minim 500 sau 600 pe zi prin magazin.. deci din Martie pana acum, il puteam lua linistit.. dar uite ca sunt bine

Edited by StefanRO, 07 October 2020 - 20:26.


#69
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 11.01.2004

View Postxmanyacs77, on 07 octombrie 2020 - 19:34, said:

Problema grava este ca: nimeni nu mai dezinfecteaza mijloacele de transport in comun:
tren, metrou, autocar, microbuz, tramvai, troleibuz ori autobuz! Posted Image

Eu am avut placuta surpriza sa vad o doamna echipata in combinezon alb urcand in toate autobuzele de la capatul cursei si stergand cu avant usile si barele cu spray dezinfectant :)

View Postciine, on 07 octombrie 2020 - 19:36, said:

Masca e frectie la picior de lemn daca nu e insotita de ochelari si manusi.

Meh, manusile nu ajuta la nimic. Virusul nu se ia prin piele :)

#70
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,047
  • Înscris: 31.07.2007

View Postiuzera, on 07 octombrie 2020 - 20:25, said:

Virusul nu se ia prin piele Posted Image

Nici prin ochi.

#71
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View PostStefanRO, on 07 octombrie 2020 - 20:24, said:



Nu stiu pe langa cati ati trecut, eu lucrez intr-un super market si trec minim 500 sau 600 pe zi prin magazin.. deci din Martie pana acum, il puteam lua linistit.. dar uite ca sunt bine
Mi se rupe mie ca il luai , problema mea e sa nu mi-l dai
Cand o sa intelegeti ca daca crapati nu imi pasa , imi pasa ca il dati la restul ,implicit poate si mie

View PostNeaceasca85, on 07 octombrie 2020 - 20:20, said:


Am avut Dacia, "masina" improvizata de Ceausescu, din 1985 pana in 2005, da, activisti am fost, in 2000-2006 nu puteam sa-mi iau un televizor amarat.
Multi nu au avut  desi o platise

#72
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
Sa inchida tot, sunt de acord.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate