Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Sapa egalizare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yo_suporter

yo_suporter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 14.01.2010
Salut. Am un dormitor intr-un apartament, care acum vreo 4 ani a fost renovat. Pe jos, avea linoleum lipit, care a fost scos, turnat sapa autonivelanta si apoi parchet laminat. Acum, am fost nevoit sa ii mai fac o renovare si dupa ce am scos parchetul laminat, doresc sa torn si o sapa de egalizare de cam 3 cm pentru a ajunge la nivel cu holul. Pardoseala din dormitor arata bine sa zicem, numai ca in anumite locuri, sapa autonivelanta turnata acum 4 ani se mai desprinde. Este nevoie sa indepartez toata sapa din camera si apoi sa torn sapa de egalizare sau este de ajuns sa curat doar zonele unde se desprinde usor si apoi sa torn? Multumesc!

#2
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
De ce nu pui polistiren extrudat in loc de sapa ? 3 cm inseamna ceva confort in plus

Si-l lipesti cu spuma poliuretanica cu expandare redusa .

#3
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Am 2 sifoniere ... cat China ! Sunt cam in aceeasi situatie ca initiatorul. Credeti ca rezista in timp polistirenul sub greutatea sifonierelor ?? Sincer...ma indoiesc !
As prefera, pentru linistea mea, o sapa "adevarata". Asa ca urmaresc, cu interes, si alte raspunsuri. Multumesc.
Scuze, yo_suporter, pentru intruziune !

#4
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,045
  • Înscris: 26.04.2007
rezista insa iti trebuie extrudat din ala de se pune sub casa - eu am pus Fibran 300-L
si sifonierul sa nu aiba picioare subtiri, ca altfel nu tine - trebuie sa aiba picioare cu suprafata mare.

Edited by Mihai_3, 29 September 2020 - 10:14.


#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 16.03.2007
laminatul nu are suprafata mare de distributie a greutatii. poate pentru o camera fara trafic intens ar merge doar cu xps > 300 kPa, dar eu n-as pune asa ceva cu sifoniere si altele.
la 3 cm poti turna o sapa de egalizare armata cu plasa STM de fi3 sau fi4 si aia e.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate