Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cum evitati cheltuielile inutile?

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#181
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018
Wolfen am zis ca mananc si sanatos in mare parte, dar si dulciuri, nu vad de ce nu. Atat timp cat nu sari Kcal si mananci si sanatos, nu conteaza, dulciurile sunt formate din grasime + zahar, deci energie, asta se arde de nu mai ramane nimic din ea, atata tot. Dulceata ce e ? zahar cu fructe, ia foc cum s-ar zice, nu se intampla nimic.
Si ti-am zis, nu am 5 vieti sa ma feresc atata de orice. Fie ce o fi.

#182
wolfenste

wolfenste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 02.05.2018
Problema cu dulciurile nu e ca te ingrasa. Nici zaharul si nici grasimile nu ingrasa doar ca le mananci, Surplusul caloric ingrasa iar asta poate sa vina si din cea mai "curata" dieta. Problema dulucrilor e ca aduc calorii asa zise goale. Doar calorii, fara micronutrienti. Si daca le bagi in dieta fie o sa depasesti necesarul caloric fie o sa ia locul alimentelor mai bune, care sunt pline si de micronutrienti - nu sunt calorii goale.
Dar te inteleg. Si eu iau o caserola de inghetata de 15 ron si o bag toata in locul unei mese.

#183
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 04.09.2018

View Postwolfenste, on 25 septembrie 2020 - 14:47, said:

Problema cu dulciurile nu e ca te ingrasa. Nici zaharul si nici grasimile nu ingrasa doar ca le mananci, Surplusul caloric ingrasa iar asta poate sa vina si din cea mai "curata" dieta. Problema dulucrilor e ca aduc calorii asa zise goale. Doar calorii, fara micronutrienti. Si daca le bagi in dieta fie o sa depasesti necesarul caloric fie o sa ia locul alimentelor mai bune, care sunt pline si de micronutrienti - nu sunt calorii goale.
Dar te inteleg. Si eu iau o caserola de inghetata de 15 ron si o bag toata in locul unei mese.
Si daca aduc calorii goale ce ? Cate vieti avem ? Una ! Nu stiu ce-si fac altii atatea mari probleme ca si cum ar trai 1500 ani, poti inlocui partial pe cele nutritive ca mai avem si placeri, deci combinatie, oricum crapam pana la urma, ce mai conteaza ca mai devreme, zic ca idee.

Asa ca a da bani pe dulciuri din cand in cand, nu e cheltuiala inutila. Eu mananc des dulciuri, o masa cu ce trebe, una cu ce nu trebe dupa aia iar ce mai trebe, si nu am nici un fel de treaba. Si daca m-am mai ingrasat, iar n-am treaba, dupa aia dau jos si tot asa plus minus 5 kile am toleranta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate