Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Ce banca sa aleg?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
Am zero tot la Raiffeisen și sunt foarte mulțumit,însă în contextul actual în care Austria ne tratează într-un mare fel,parca as vrea sa închei cu ei,cu toate ca am și depozit cu dobânda f bună.
Ma gândesc la ING,cei care aveți cum vi se par serviciile și facilitățile?

#38
Okta43

Okta43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 18.07.2008

View Postd0d00, on 09 decembrie 2022 - 23:04, said:

Am zero tot la Raiffeisen și sunt foarte mulțumit,însă în contextul actual în care Austria ne tratează într-un mare fel,parca as vrea sa închei cu ei,cu toate ca am și depozit cu dobânda f bună.
Ma gândesc la ING,cei care aveți cum vi se par serviciile și facilitățile?
Te gandesti bine. Olanda a votat impotriva Bulgariei, nu? Posted Image
Hai sa fim realisti. Sunt maxim 100 de oameni care isi inchid contul din ~2 milioane de clienti. Pentru orice companie asta inseamna nimic.

On topic:
La ING ai 0 comisioane daca ai tranzactie digitala + incasare de minim 700 lei pe luna. HomeBank-ul este usor de folosit si arata bine.

Edited by Okta43, 09 December 2022 - 23:16.


#39
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
Tranzacții vor fi,încasări peste 700 lei vor fi și ele.
Atâția câți ne vom aduna,cu băncile,mai alimentam lunar și de câteva sute de lei în peco,sa excludem și aici,iarăși cumpărături de vreo câteva sute...
Și se aduna.

Edited by d0d00, 09 December 2022 - 23:34.


#40
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postd0d00, on 09 decembrie 2022 - 23:04, said:

Am zero tot la Raiffeisen și sunt foarte mulțumit,însă în contextul actual în care Austria ne tratează într-un mare fel,parca as vrea sa închei cu ei,cu toate ca am și depozit cu dobânda f bună.
Ma gândesc la ING,cei care aveți cum vi se par serviciile și facilitățile?
Daca esti multumit eu zic sa nu faci schimbari doar pe baza de reactii emotionale, daca totusi esti hotarat ING este okai, Libra nu prea aveau comisioane.

#41
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 28.01.2007
Incearca BCR, aplicatie similara cu raiff, servicii oarecum similare... Posted Image

#42
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
Pai tot aia e 😂😂😂😂
Austriaca.

#43
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014
Raiffeisen și BCR au milioane de clienți români, persoane fizice și juridice.

Chiar crezi că va conta că pleci tu și mai câteva sute, poate o mie de persoane?

Și pe lângă asta, niciunul care boicotează și vrea răul companiilor austriece din RO nu se gândește la aproapele lui, care lucrează în aceste corporații, care depinde de acel venit și, la o adică, dacă boicotul ar fi la scară largă, acel om și-ar pierde jobul.

#44
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 06.05.2015
Unde dai și unde crapă....

#45
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
ING e foarte OK, am de multi ani contul la ei si sunt multumit. Da, si eu as incheia cu Raiffeisen, nu e ca si cum ar oferi ceva nemaivazut.

#46
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postd0d00, on 10 decembrie 2022 - 20:44, said:

Pai tot aia e ��������
Austriaca.
Din punct de vedere al aplicatiei de mobile banking mi se par cei mai buni de pe piata.Comisioanele sunt zero la un rulaj de 900 ron pe luna.Cum ziceam si mai devreme, mai bine ramai unde esti multumit fara a intra in vartejul acestui patriotism flausat.

#47
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 07.11.2004
Poate ar trebui cu totii sa fim patrioti, scuze tricotate si flausate gasim peste tot. Nu suntem ultimii oameni, eu sunt mandru ca sunt roman, iar banii mei nu ii vor ajuta pe cei care ne pun la colt.

#48
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

View Postdionescux, on 10 decembrie 2022 - 23:41, said:

Poate ar trebui cu totii sa fim patrioti, scuze tricotate si flausate gasim peste tot. Nu suntem ultimii oameni, eu sunt mandru ca sunt roman, iar banii mei nu ii vor ajuta pe cei care ne pun la colt.
Bine, fii tu, pe banii tai!Poti sa fii cat de patriot doresti!Dar poate arunci o privire prin jur si o sa vezi ca nu este chiar atat de roz cum crezi tu ca suntem...aia se numeste realitate.
Am inchis off-topicul.

#49
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014

View Postdionescux, on 10 decembrie 2022 - 23:41, said:

Poate ar trebui cu totii sa fim patrioti, scuze tricotate si flausate gasim peste tot. Nu suntem ultimii oameni, eu sunt mandru ca sunt roman, iar banii mei nu ii vor ajuta pe cei care ne pun la colt.

Refuz să fiu patriot și să-mi fac din nou cont la CEC. am fost plimbat prin sucursală 3 săpt. la rând, de 4 ori, pentru a închide mobile bankingul. Că-s incapabili.
Ce să zic, spor.

#50
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 20.09.2022
@daddy, mai ai doua banci românești carora poti sa le folosesti serviciile, dacă nu-ti place CEC. Vointa si un dram de patriotism sa fie. O  zi bună!

#51
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005

View Postdaddypuff, on 11 decembrie 2022 - 10:53, said:



Refuz să fiu patriot și să-mi fac din nou cont la CEC. am fost plimbat prin sucursală 3 săpt. la rând, de 4 ori, pentru a închide mobile bankingul. Că-s incapabili.
Ce să zic, spor.
De aceea am ales cardul multicurency, care se face online, fara drum la agențiile CEC.

#52
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014
Sunt mulțumit de Libra și Unicredit. Nu mai am de gând să trec pe la cec. Am încercat în vară să comand online un card de credit pentru 24 rate fără dobândă. după ce am făcut tot procesul, m-au chemat în sucursală, fără motiv.

#53
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
Poate sa ridici cardul de credit. La mine nu l-au trimis prin curier la adresa, ci la sucursala. Nu au știut nici funcționarele de ce....

#54
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014
Nu m-au chemat să ridic cardul. Ci să fac același proces, care se presupune că ar fi online, dar în sucursală. Nu mersi. Prea habarniști ăia-n sucursale.

Edited by daddypuff, 11 December 2022 - 14:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate