Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 

Camerele de supraveghere din cand in cand vad alb-negru

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009
Sistemul este acesta (sper sa nu fie considerat reclama). Din cand in cand sistemul vede asa, ca in poza atasata. Daca ii dau restart la sistem isi revine, dar e enervant ca din cand in cand trebuie sa fac asta. Stie cineva care ar putea fi cauza? La fel si bunicii mei au un sistem similar montat si la fel face.

Multumesc.

Attached Files



#2
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Probabil trece aiurea pe modul de noapte infrarosu. Daca exista o setare de sensibilitate pentru trecerea pe modul de noapte umbla acolo, daca nu exista vezi daca poti seta manual orele la care se face trecerea si iesirea de pe modul de noapte.

#3
emacom

emacom

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 07.01.2016
Verifică și alimentatorul, am pățit așa ceva cu o cameră care avea cablul de conectare de 30m lungime și alimentatorul nu îi furniza suficientă tensiune, trecea în alb-negru fără să activeze infraroșul (dacă era noapte dezactiva infraroșul și nu se mai vedea nimic).

#4
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009

 emacom, on 19 august 2020 - 17:49, said:

Verifică și alimentatorul, am pățit așa ceva cu o cameră care avea cablul de conectare de 30m lungime și alimentatorul nu îi furniza suficientă tensiune, trecea în alb-negru fără să activeze infraroșul (dacă era noapte dezactiva infraroșul și nu se mai vedea nimic).

am citit asta undeva pe internet, dar asta e alimentatorul cu care vine in cutie si cablul are maxim 10m

#5
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.08.2009
Si eu zic ca e sursa de alimentare de vina.

#6
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,765
  • Înscris: 08.10.2004
alimentatorul sau conexiuni slabe..refa conexiunile intai.

#7
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 31.01.2010
Daca are citiva ani de functionare, ma rog la calitatea din ziua de azi poate si citeva luni se cam usuca condensatorii de filtraj din surse, ar trebui schimbati cu unii dedicati
surselor in comutatie.

#8
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 22.02.2014
Verifica tensiunea de alimentare la intrarea in camere si tensiunea de iesire a alimentatorului, si vezi daca ai diferente de tensiune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate