Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Depresie groaznica dupa despartire.

* * - - - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
269 răspunsuri în acest subiect

#235
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006
Femeia aia trebuie sa fie intr-un flux continuu, asta o face fericita.
Daca prin absurd ar gasi un barbat care sa-i accepte stilul asta de viata, l-ar bloca in momentul urmator deoarece ar inseamna sa dispara entuziasmul.

#236
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postabcd777, on 08 august 2020 - 15:52, said:

Ma chinui sa ii inteleg gandirea, rationamentul pt care face lucrurile astea deja de 9 luni.
Ți s-a mai spus să te chinui să te înțelegi pe tine. Fricile și problemele tale, agățarea de o potențială familie. Nimănui nu-i pasă de tine cum ar trebui să-ți pese ție.

View Postabcd777, on 09 august 2020 - 10:31, said:

Nu o judec, e doar si doar supararea ca lucrurile se puteau rezolva.
Se puteau "rezolva" dacă nu o luai de la altu', nu te îndrăgosteai prostește într-o săptămână și păstrai totul ca o aventură. Unele femei sunt de savurat fără angajamente. De ce să o forțezi să fie cum vrei tu? Nici de reparat nu poți să repari pe cineva, dacă asta consideri, că e ea în neregulă. Nu e treaba ta.

#237
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.065
  • Înscris: 20.10.2015

View Postabcd777, on 09 august 2020 - 10:31, said:

Multumesc. Cred ca mi-am dat seama prea tarziu ca am niste rani care trebuie vindecate, rezolvate si asta ne-a afectat relatia.

Tu, mergi in piata sa cumperi rosii.
Mergi la prima taraba. Rosiile sunt cam verzi inca.
Langa al, alta taraba, rosii rosii, fromoase, coapte. ACELASI PRET.
Ce faci? Cumperi ce ai nevoie ATUNCI sau astepti sa i se coaca rosiile celui de la prima taraba.

Intr-o viata trecuta am fost gladiator.
Cand intri in ring, este ECHIPAT si PREGATIT sa joci, sa faci specatocl pentru public si sa omori pentru a nu fi ucis.
Daca iesi in ring nepregatit, esti deja mort.

Ai inteles analogiile?
Cui ii pasa ca tu ai probleme?
Poate Maicii Tereza sau lui iisus

#238
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005

View PostDarkEnemy, on 09 august 2020 - 14:28, said:

nevoie de cineva ca ele sau mai rau, caruia sa i se subordoneze ca sa zic asa, care le domina psihic, nu neaparat fizic.

Cunosc un caz similar ( tipa toxica aproape ca cea din poveste dar dovedita de un tip ), insa nu inteleg, cel care reuseste sa le domine pe cele de genu, e super-mega-strong "God Like"  dpdv psihic ?
De exemplu, ce stiu despre el e ca e om de afaceri si chiar ii merge bine ( deci nu e prost ), e bagat si prin politica ( deci iarasi s-ar putea ca nu e prost ci e miscare strategica ).
Ce mai stiu despre el e ca, e "nu-mi facea niciodata pe plac" si ca "isi uita intentionat cardul in camera de hotel in concedii".
Practic, e nevoie ca tipul sa fie doar un nesimtit mai mare caruia nu ii pasa, sau e nevoie de un tip cu inteligenta emotionala mega ridicata ?

Alt caz e al meu, cu o tipa oarecum toxica. Mi-a luat mult-mult timp ca sa ajung eu sa consum din ea, si sa "sug viata" din ea cum suge Leul din caprioara.
Nu va imaginati ca i-am facut un mare rau, nici macar 1/10 din ce mi-a facut mie, insa consumand-o, nu mi se mai pare deloc interesanta; bine, putin-putin mi se pare, da nu ca inainte.

#239
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.283
  • Înscris: 19.07.2008
Nu m-a preocupat prea tare lucrul asta niciodata, deci nu cred ca as putea sa vin cu un raspuns complet. Pesemne cineva care e pasionat de psihologie poate veni cu o explicatie mai tehnica.

Ceea ce cred eu e aici e ca un individ cu probleme atrage in jurul sau tot pe cineva cu probleme. Fetele ca cea a initiatorului sunt ca un far in intuneric ce magnetizeaza orice insecta, si o data apropiate le prajesc. Tipa probabil cu ceva daddy issues, iar el cu nevoia de a proteja specifica oricarui barbat, fac ca mixul lor sa fie unul ce musteste de codependenta. Balanta puterii inclina mereu in favoarea ei, el incercand tot timpul sa repare ceea ce, paradoxal, el percepe ca a fost greseala lui. E ca un cerc care niciodata nu se rupe.
Luand celalalt caz in care femeia e dominata psihic, da, probabil e vorba de un barbat cu inteligenta emotionala ridicata, carisma, cu destula incredere in sine, care stie ca are optiuni, astfel ca jocurile femeii de langa el "nu mai tin". Acest barbat isi ia oricand talpasita daca se incinge treaba, iar femeia simte, iar pentru ele abandonul naste o frica nativa, mistica.
Astfel de fete atrag, de regula, barbati neexperimentati, o stima de sine scazuta tocmai din cauza esecului continuu cu sexul opus. Aici nu se mai pune problema unui abandon, fiindca barbatul neavand optiuni, rezerve, mereu incearca sa repare ceea ce are deja si ceea ce nu vrea sa piarda.

Ca o ultima idee, nu cred ca ele se arunca la relatii de lunga durata cu cineva pe care il considera superior tocmai fiindca nu mai detin controlul in cazul acesta.


#240
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.065
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDarkEnemy, on 09 august 2020 - 18:20, said:

Ceea ce cred eu e aici e ca un individ cu probleme atrage in jurul sau tot pe cineva cu probleme. Fetele ca cea a initiatorului sunt ca un far in intuneric ce magnetizeaza orice insecta,...

Cred ca e mult mai simplu...
Cand una ca ea magnetizanta isi intoarce atentia catre un loser, il face p-ala, carpa.

#241
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005
Initiatorule, eu zic ca ar trebui sa fii multumit ca acu esti calit.

Eu am intalnit o nebuna fara scrupule ( dinaia de vroia sa ma faca de bani, de parca as fi fost miliardar ) dupa ce trecusem printr-un "training" cu toxica mea, deci eram invincibil.
Efectiv ii era CIUDA nebunei ca nu eram indragostit de ea, adica ca nu ma putea manipula ( sa obtina de la mine bani, un pot mare ); adica chiar  mi-a zis "Dar tu nu esti indragostit !!!!".
Iar eu bineinteles ca am mintit-o, si i-am zis: "dar daca nu eram, mai plecam de la munca la 16.30 sa te iau din celalalt capat al orasului ??!? etc etc"

#242
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postabcd777, on 08 august 2020 - 15:52, said:

Nu ii caut scuze,
Ok, sa zicem ca nu minti...ce zici, sa-i coaca nasul mincinosului? Posted Image
Nu ii cauti ei. Iti cauti tie!
Daca la lectia asta ai lipsit, macar incearca sa tii cont de sfaturile primite aici. Spre surprinderea mea, e asa de putina bascalie... Crede-ma, 80% dintre posterii de aici au resurse uriase ca sa te faca sa plingi in 3 vorbe....
Vrei familie? Bravo. Succes!
Casnicia poate fi tare frumoasa...dar cu siguranta nu e usoara, indiferent de cine vorbim. E nevoie, printre altele, de multa incredere reciproca. Si deschidere catre compromis, nu poate fi tot timpul ca tine. Si pentru asta e nevoie de 2 oameni de asa-natura.
Vorba colegilor, zi mersi ca te-ai oprit aici! Ai evitat o drama, pe bune.
E timpul sa dai delete si sa apesi next.

Vezi tu... eu vad oarece intelegere si compasiune in toate postarile. Nu ne dezamagi, opreste-te, arata-ne ca nu am pierdut timpul postand.
Vorba lui Tudor, "mai da-o-ncolo frate, ca sunt mii ca ea/barman, da-i de baut ceva"

Btw... am oprit numaratoarea la 30 de ani de casnicie, nu stiu cati avem, 32, 33... Ce mi-o fi pus in ciorba nu stiu, dar, in toti anii astia, nu am vazut alta femeie despre care sa pot spune linistit ma, aia mi-ar fi fost nevasta mai buna. Da, sunt o gramada, mai frumoase, mai destepte, mai bune in pat, mai bune in bucatarie... Sunt. Eu tot pe asta o vreau. Dupa 30 de ani.

Nu faci casa cu una ca asta. Si asta trebuia sa fi vazut de la primele vorbe.

Editat de viotl, 10 august 2020 - 17:12.


#243
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.552
  • Înscris: 03.04.2013
Uite-asa stam eu stramb si gandeam tot stramb....
Ma, in loc sa te bucuri ca in loc de o casnicie ratata poti sa treci la raboj inca o aventura cu o bunaciune, o cucerire... si maritata pe deasupra. Pfff, altii scriau asta pe toate gardurile, si tu iti faci procese de constiinta...

Cine ma, aia? Da-o ma-n pisici, mi-am pierdut timpul vreo luna cu ea... si nu stiam cum sa mai scap, noroc ca s-a-npedecat de fraeru ala si m-a scapat de o bataie de cap...

Editat de viotl, 11 august 2020 - 00:32.


#244
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 228
  • Înscris: 30.07.2019
Esti slab si plictisitor.
Lucreaza la astea inainte sa cauti alta femeie.

#245
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005
Pun pariu pe o pizza si un suc ca acum initiatorul e inapoi in relatie cu ea !

#246
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.524
  • Înscris: 22.08.2012
Draga initiator, daca tot la tine cauti vina, problema nu se va rezolva prea curand, fiindca tu o iubesti si ii gasesti scuze pentru toate kkturile pe care le-a facut.

Sfat: cheam-o la tine, da-i bine pe toate gaurile si apoi trimite-o acasa la 2 noaptea. iti garantez ca o sa va vindecati amandoi de prostii.

#247
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005
Hai cu statusu la zi.
Ma alimentez cu povestea ta ca sa nu o mai caut pe "nebuna" mea macar :D

#248
abcd777

abcd777

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 24.07.2020

View PostInTech, on 12 septembrie 2020 - 18:49, said:

Hai cu statusu la zi.
Ma alimentez cu povestea ta ca sa nu o mai caut pe "nebuna" mea macar :D

Nu am ce. E gravida in 3 luni cu noul iubit :) A afisat chestia asta pe facebook fix de ziua mea.
End of story :)

#249
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.904
  • Înscris: 22.12.2005
Daca (mai)poti, roaga-te pentru copilul ala si pentru ea/ei.
Au mare nevoie.Si tu.

PS - in viata mereu crezi ca prin ce treci este unic, de nedescris, etc. Si viata rade de tine.cati "prosti" ca noi sunt in ea.

LMA!

#250
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005
Nesimtita daca a facut cu dedicatie postarea de pe FB.
Nu inteleg de ce nu i-ai dat unfriend, ce treaba mai ai cu ea ?!
Nu e matur sa ii dau unfriend si block, dar la cat de javra a fost, o merita.

#251
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.407
  • Înscris: 11.08.2003
Cine stie, copilul ala poate deveni Fiule, intr-o zi. :)

#252
abcd777

abcd777

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 24.07.2020

View PostInTech, on 25 octombrie 2020 - 21:37, said:

Nesimtita daca a facut cu dedicatie postarea de pe FB.
Nu inteleg de ce nu i-ai dat unfriend, ce treaba mai ai cu ea ?!
Nu e matur sa ii dau unfriend si block, dar la cat de javra a fost, o merita.

Am aflat/vazut de la prieteni comuni. E ok, atata timp cat nu e copilul meu, avand in vedere ca au trecut 5 luni de cand a fost la mine ultima data.
A mai demonstrat pt ultima data cine e, mai ales afisand si pe fb astfel de chestii, cu un barbat inselat si ala la randul lui cu mine...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate