Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Statiune Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,421
  • Înscris: 16.05.2007
in Nessebar am fost, mi-a placut Varna, din ce zici e cam la fel si la Burgas, parc de a lungul coastei, multe zone pietonale. Vreau sa incerc si o viata de oras in vacanta, plaja buna e primul criteriu.
Multumesc

Edited by liberlamare, 25 January 2022 - 10:00.


#92
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,421
  • Înscris: 16.05.2007
a fost cineva aici?
https://www.sunsetresort.bg/en

#93
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010
Da, ce vă interesează?

#94
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,421
  • Înscris: 16.05.2007
daca-si merita banii, la ce vad imi place, nu am fost niciodata la all inclusive, am zis sa incerc la anul
la popice intri in baza all inclusive?

Edited by liberlamare, 27 August 2022 - 20:30.


#95
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010
Buna dimineata si scuze de intarziere.

Resortul este compus din 6 cladiri: Sigma este cea din mijloc, cea mai inalta si centrul atractiei. Restul: Alfa, Beta, Delta 1 si 2 si Eta ..sunt asezate in lateralele cladiriii Sigma. Toate sunt pe plaja, jumatate din camere au vedere la mare, cealalta la aquapark si vederi laterale spre mare. Pentru o panorama reusita, conteaza desigur si etajul… Resortul este imprejmuit, destul de sigur in partea dinspre strada, cu cateva porti din care doar una deschisa noaptea inspre plaja.

Exista un loc de joaca pentru copii amenajat frumos in afara resortului, unde se mai afla si tobogane din acelea gomflabile cu 5 leva 20 minute.

Hotelul Sunset Resort este un almagam, un fel de "Turnul Babel"......un amestec de apartamente private precum si facilitati de hotel. Atentie mare, resortul este deschis doar cateva luni pe an (3 luni) in rest paragina.

Camera de hotel:  curata,  dar un aer irespirabil si miros urat.... lipsa aerisire in timpul celor 9 luni de tras pe dreapta. In genere sunt mai rare camerele de hotel ....predomina apartamentele cu 2 si 3 camere...ce includ(e) si o chicineta.

Locatie : excelenta !...... fiind in primul rand la mare...... plaja exceptionala! (acesta este singurul avantaj).....intrarea (in mare) foarte lina. Atentie!...resortul nu are (pe plaja) obiecte gen: sezlong/umbrela/masute, etc.

Sunset Resort dispune de 4 piscine exterioare principale (a se vedea harta din poza) fiecare avand anexate si piscine pentru copii. La Sigma, piscina are atasate 3 tobogane (mai mult pentru copii chiar si pentru cei mai maricei) care functioneaza cam 4 ore pe zi, de la 10 la 12 si de la 14 la 16.

Piscina interioara este maricica si foarte practica formata dintr-un bazin de circa 25 m unde adancimea este de 1.60 si unde se putea inota in voie. Acesta se leaga foarte frumos de un alt bazin cu adancime de 1 m, care are prevazut un Jacuzzi cu apa calda. Exista si un tobogan pentru copii care merge permanent si care era atractia copiilor de toate varstele.

Exista 3 restaurante principale si unul secundar cu rezervare in prealabil: Sapphire in cladirea Sigma, Brilliant in cladirea Beta si Diamond in cladirea Delta (prima litera din denumirea restaurantului coincide cu cea a cladirii) , mancarea asa si asa...... Atentie la "bratari" sunt diferite in functie de tipul cazarii (cazari cu : mic dejun, demipensiune sau  ALI)! Grill House, singurul restaurant unde trebuie rezervare.Toate restaurantele si barurile au si lista de preturi afisata pentru cei care nu au ales all inclusive ca regim de masa.

De asemenea in incinta resortului exista alte 2 restaurante private (Asia si Mediteranean) folosite destul de rar, putini turisti optand doar pentru micul dejun inclus.

Exista baruri multicele in complex, cu programe diferite de functionare. Este cel de la receptie, lobby bar-ul, care nu intra in sistemul all inclusive (eu aici as da cel mai mare minus hotelului), exista insa un bar inclus ok la parter deschis de la 17-23.45 la fel de frumos amenajat, inclusiv cu terasa exterioara.
In rest, baruri incluse in sistem sunt la toate piscinele, exista un bar aproape de plaja (Sunset) care este deschis de la 9-23.45 care pare cel mai potrivit pentru orice moment al zilei. Bautura ok, cafeaua ok, sucurile la dozator bune. Poti lua in camera bauturile fara probleme si poti face refill, doar sa le ceri in pahare de plastic.

Atentie la Beach Barurile din cadrul resortului! ......Cel din fata cladirii Sigma si barul aferent nu sunt ale resortului. Urmareste doar barurile cu umbrelutele galbene cu albastru.

Bautura: locala si diversificata (Bere/vin/spumante) , cea din import contra cost (2019).

Cafea de proasta calitate.

Animatia de seara, slab reprezentata. In cursul zile sunt OK. Atentie!...nu exista amfiteatru.

Parcarea : contra cost (20 leva/zi)..... se poate parca, moca, pe stradutele laterale...

Internet gratis, dar numai in lobby-ul hotelului (unde nici nu prea merge, viteza este f mica si nu poti deschide niciun site), daca vrei in camera, mai dai vreo 10 euro pe zi.

Vacante placute si inspirate va doresc!

Edited by Povestitorul, 29 August 2022 - 09:20.


#96
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,421
  • Înscris: 16.05.2007
multumesc pentru informatiile detaliate, cam multe costuri aditionale, nu cred ca merita banii, am facut o rezervare pentru la anul 11.000 lei / 10 nopti.totul inclus, o sa mai caut si altceva mai prietenos, daca nu gasesc raman la rezervari de apartamente in exteriorul hotelurilor

Aliasul te reprezinta la fix.

Edited by liberlamare, 29 August 2022 - 11:35.


#97
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010
Va multumesc si eu, pentru ecou...


De ce nu rupeti cele 10 zile in 2 sau 3 locatii?...Duni este o alta alegere inspirata.....de fapt Sunset este un Copy/Paste al resorturilor din Duni (Pelican  - Marina (Royal Palace/Beach)  - Belvedere).

Edited by Povestitorul, 29 August 2022 - 12:07.


#98
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,421
  • Înscris: 16.05.2007
Nu-mi place ideea de separare, prea mult efort cu schimbarea locului, in general caut apartamente.
arata bine duni, si astia umbla cu costuri suplimentare?

eu daca ma duc la un totul inclus nu vreau batai de cap cu treburi minore  de genul parcare, internet, acces la plaja, daca mai si genereaza costuri suplimentare cu atat mai grav

Edited by liberlamare, 29 August 2022 - 14:21.


#99
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010

 liberlamare, on 29 august 2022 - 14:19, said:

Nu-mi place ideea de separare, prea mult efort cu schimbarea locului, in general caut apartamente.arata bine duni, si astia umbla cu costuri suplimentare? eu daca ma duc la un totul inclus nu vreau batai de cap cu treburi minore  de genul parcare, internet, acces la plaja, daca mai si genereaza costuri suplimentare cu atat mai grav


Aham...... depinde de resort. MRP avea parcarea gratuita (2019) in 2010 se platea.......Noi suntem cu cortu'...maxim 5 zile intr-o locatie....altfel ne plictisim....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate