Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Statiune Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

 dansysro, on 18 iulie 2021 - 12:17, said:

La Sinemorets n-am găsit nimic, am întrebat în vreo 6 locuri... și nici echipei nu i-a plăcut zona...am făcut adevărat off-road pe ulițe...
Până la urmă am găsit un apartament în Tsarevo pe la 60 euro dar doar 4 zile ( voiam 7)... la ora 15 e gata curățenia... până atunci stau pe terasa la ОРЕХА
https://maps.app.goo...eD7QuYvZrkV89s6

Dacă aveți recomandări în zona...băgați ...
Momentan nici nu știu de unde sa iau leve...Exchange ioc...

imi pare rau sa aud ca nu ti a placut Sinemorets-ul
dar e mai bine asa.
Ahtopol are cazari ok
repet - booking ai incercat ? ( eu am limitari ca sunt cu "pet" ) dar la tine nu cred ca i cazul.

#74
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
a fost cineva aici
Imperial and Crown Fort Noks Grand  ?

Edited by liberlamare, 30 July 2021 - 20:55.


#75
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
s-a terminat prima experinta in Bulgaria, prima impresie e ca a fost peste toate cele trei experiente din Grecia, mai aproape, mancarea mai ieftina, plaja si apa similare, statiunea, Byala, linistita numai buna pentru vacanta. Poate la anul daca mentin starea de normalitate voi mai testa o satiune linistita sau voi incerca Varna, un oras superb. Plata cu card mai peste tot, daca nu schimba valutar direct in bancomat, niciun stres, in vama am avut noroc atat la dus cat si la intors,

Edited by liberlamare, 20 August 2021 - 11:47.


#76
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 18.04.2007

 liberlamare, on 20 august 2021 - 11:45, said:

s-a terminat prima experinta in Bulgaria, prima impresie e ca a fost peste toate cele trei experiente din Grecia, [...], plaja si apa similare,
Probabil la fel de udă, că în rest nu prea ai cum să le compari. Acum depinde și ce alegeri ai făcut pentru Grecia. Sunt și acolo zone cu apă ca la noi (și probabil ca în Bulgaria).

#77
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Da, apa la fel ca in Grecia... nu prea...
In rest, sunt de acord ca poti avea un concediu linistit, de odihna, civilizat in Bulgaria.

#78
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
ce statiuni/localitati asemanatoare cu Byala mai sunt in Bulgaria?

Edited by liberlamare, 27 August 2021 - 18:47.


#79
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
Skorpilotzi

#80
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
https://www.google.r...m1!1s2021-09-25

#81
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
am studiat deja, dar nu prea vad cazari in zona, nici pe harta nici pe booking

#82
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Daca te plimbi pe acolo cu "street view", vei descoperi ca e o zona mai salbatica, unde majoritatea merg ori cu cortul, ori cu rulota, ori se cazeaza la bungalouri. Sunt si cateva "pensiuni" sau hoteluri mici, dar care nu cred ca sunt listate pe booking sau alte agentii mari. Cred ca cine vrea sa mearga acolo si n-are cort sau rulota, va gasi unde sa se cazeze, la fata locului.
Avantajele si dezavantajele salbaticiei Posted Image
https://www.google.r...64!4d27.8961052

Edited by danpet, 27 August 2021 - 21:48.


#83
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
nu ma pasioneaza asa ceva, la Byala nu a fost salbaticie, a fost fix ceea ce cautam, am avut noroc

Edited by liberlamare, 27 August 2021 - 21:49.


#84
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Pai ai vrut ceva asemanator cu Byala... si la Byala e cam la fel Posted Image
Trebuie sa stabilesti ce vrei...vrei lux, vrei ieftin, sau...un compromis intre cele doua?

Edited by danpet, 27 August 2021 - 21:52.


#85
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
pai nu e la fel, acolo am avut un apartament mare si piscina intr-o cladire cu 12 camere/apartamente, nimic salbatic
O sa vad la anul ce si cum, ma atrage Varna sau Obzor ( am trecut prin el si a parut interesant), doua extreme.

Edited by liberlamare, 27 August 2021 - 22:13.


#86
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
In Skorpilotzi exista un complex chiar mare de apartamente, partial functioneaza in sistem all inclusive (era tristete mare pe acolo), partial se inchiriaza de diversi. Am fost acolo acum 2 ani. Iar plaja este splendida, cu sezlonguri noi-noute f confortabile, si un beach bar excelent pe plaja. Exista si zone de salbatice, plaja se intinde pe multi km, dar nu te obliga nimeni sa stai pe acolo. Zona aceea de centru este mult mai frumoasa decat Byala

https://www.google.c...m/data=!3m1!1e3

#87
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
in Burgas a fost cineva, am vazut cateva filmari si-mi place ce am vazut in oras. Cum sunt plajele, sunt suficiente, sunt aglomerate?

#88
doi_calatori

doi_calatori

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.05.2021
Burgas e un oras frumos mai mult pe partea cu parcul si plaja care este intinsa si nu foarte aglomerata. Orasul nu mi s-a parut deosebit. Poate fi cuplat cu Sozopol ca si destinatie secundara si atunci merita ca si sejur.

Attached Files



#89
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Pentru Burgas există topic chiar pe prima pagină, cu destule informaţii, apăsaţi aici.


Sănătate şi spor la documentare !

#90
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Mie mi-a placut Burgas, plaja este lunga si lata, de-a lungul ei este parcul, zona centrala pietonala frumos amenajata cu terase (acum doi ani era ceva in lucru, anul acesta era gata). Nu stiu daca as sta acolo in concediu, dar de vizitat merita. In apropiere ai Nessebar si Sozopol, foarte frumoase amandoua.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate