Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Ivy - Jandarmeriei (Speedwell)

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020

View Postlllllll, on 09 ianuarie 2021 - 17:52, said:

Pe jandarmeriei nu vad despre ce aglomeratie vorbesti, nu poti compara cu o zona din buricul targului din punctul asta de vedere.

View PostAdm, on 10 ianuarie 2021 - 07:58, said:

@lllllll
Jandarmeriei = buricul targului? Sa nu exageram. E o padure distanta de CB.
Adica nu poti compara "aglomeratia" de pe Jandarmeriei cu cea din 'buricul targului'. Got it? Posted Image

Edited by lllllll, 10 January 2021 - 09:27.


#20
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Inseamna doar ca nu ai mers pe Jandarmeriei dimineata si seara.
E full dimineata pt cei care ocolesc pasajul Baneasa, iar seara la frl + unitatile de jandarmi din zona. Beculesti pana iei foc in acel giratoriu, sub pod.

Ce e drept, in afara de orele de varf e bine.
In Bucuresti secretul este sa nu pleci lanore de varf si sa nu trebuiasca sa ajungi departe.

#21
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020
Merg frecvent pe acolosi si rareori prind coada mare la rondul din DN, in general cand e vreme rea si oricum e aglomerat in toate partile, caz in care mai in centrul orasului este macel. Buc este totusi un oras supraaglomerat, nu cred ca exista vreun loc unde sa nu fie trafic deloc, dar nici nu pot cataloga zona Jandarmeriei ca una aglomerata in general, mai ales ca densitatea populatiei acolo este minima.

Edited by lllllll, 10 January 2021 - 11:38.


#22
augustin44

augustin44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.11.2011
Din câte am văzut complexul se află la 500 m, aproximativ 6 mim pe jps de stația STB Institutul Meteorologic prin care trec cel puţin 5 sau 6 trasee care duc spre centru (Piața Romanâ aproximativ 20 de min, Unirii aproximativ 30 de min. în condiții rezonabile de trafic care se aplică tuturor). Deci oricând, poate exista si o alternativă .

#23
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Cand dai 150K pe 2 camere probabil mergi cu STB doar pentru divertisment...

#24
Case_Strambe

Case_Strambe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.05.2016

View PostCourage, on 07 octombrie 2020 - 22:34, said:

Am promis ca revin cu informatii:

- se face drum cu intrare direct pe DN1 (terenul e al lor), intre cele doua poduri Metro - Ikea
- in antecontract garanteaza accesul pe Str General Stefan Holban, pe sensul spre Jandameriei, pana la finalizare.
Aparent actual proprietar trebuie sa faca drumul public cf PUZ.
Daca nu e asa, poti rezilia fara comentarii.
- locurile de parcare marcate cu "e" de la electric vor avea bransament trifazic de 11 kW (f bine, nu ideal).
- partea cu cota indiviza este ok (pe toate terenurile si aleile din complex)
- am intrebat si de izolatia apartamentelor de la parter, care au dedesubt parcare si raspunsul a fost foarte OK ca izolatie, doar ca nu l-am retinut exact.

Salut. Nu sunt interesat de proiectul The Ivy, dar iti multumesc pentru detaliile complete.

Am o intrebare putin offtopic: Ce alte proiecte mai sunt acum pe Jandarmeriei? Multumesc

#25
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

View PostCase_Strambe, on 15 septembrie 2021 - 23:31, said:

Am o intrebare putin offtopic: Ce alte proiecte mai sunt acum pe Jandarmeriei? Multumesc
Acesta ar mai fi langa Ivy, e la stadiul de structura (asa tin minte) -> https://jardins-du-nord.ro/

#26
qwe30062020

qwe30062020

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.06.2020
Salut! S-a mutat cineva in complex sau a achizitionat un apartament si ne poate da o perere? Sau alte noutati despre constructie? Multumesc.

#27
gogu190

gogu190

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.02.2007
Mai are cineva noutati? Apartamentele de 2 camere la vanzare la dezvoltator sunt in aria de 130-140k + TVA 19% in acest moment. E cineva care locuieste in zona sau in complex?

#28
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
S-a vândut aproape tot în clădirea 1 și cladirea 2 (ambele terminate), s-a început șantierul pe clădirea 5 și se vând apartamente de 2 și 3 camere cu livrare în decembrie 2023 din câte am înțeles. Prețurile au mai crescut dar nu mult, tot pe la 140k+TVA la 2 camere.

#29
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 30.07.2020

View PostBaltaci, on 10 septembrie 2021 - 13:37, said:

Cand dai 150K pe 2 camere probabil mergi cu STB doar pentru divertisment...

Nu chiar, poate nu ai nevoie de multe camere/bai si preferi o terasa mare/curte, etc.

#30
cover12

cover12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.04.2023
Salut. Cineva care a cumparat in complex si mi-ar putea spune daca este multumit? Am vazut ca nu prea vand apartamente si am semne de intrebare. Multumesc

#31
gogu190

gogu190

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.02.2007
Asta e ca aia cu Ferrari - sunt bune de ceva, ca nu am vazut prea multe?

Primele 2 faze sunt vandute complet, cel putin apartamentele de 2 camere. Disponibilitatea pe cladirea 5 o gasesti deja pe siteul lor, dpmdv pare ca au vandut.

De unde ai dedus ca nu prea vand?

#32
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
The Ivy a fost scump de la inceput/mp, dar si asa, au fost multe rezervate pentru specula.
Problema este ca piata nu a explodat, deci banuiesc ca unii vor sa faca exist, chiar daca nu castiga prea mult.

#33
gogu190

gogu190

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.02.2007
Nu e un caz mai special Ivy, multe complexuri rezidentiale vand asa, mai ales cele in zona de nord.

Multe rezervari facute pe baza avansului, urmand anuntul cu pret mai mare odata cu receptia.

Nu e vorba de explozii - situatiile astea nu au dus decat la preturi putin mai mici decat ce practica dezvoltatorul in momentul receptiei pt ce mai avea disponibil.

Dar tot nu ajung mai ieftine ca atunci cand sunt semnate, pentru ca piata nu a cazut, iar cine a luat, prefera sa inchirieze decat sa vanda ieftin.

#34
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Am trecut prin zona la inceputul saptamanii, este avansata constructia la cladirea 5, dar nici vorba de predare luna asta cum scriam in mai. Ochiometric pe site pare ca s-au mai vandut apartamente de cand m-am uitat in mai, cam jumatate din cele de 2 camere sunt vandute.
Are cineva idee de preturile curente la 2 camere de la dezvoltator?

Pe imobiliare, vad ca sunt la vanzare (banuiesc in cladirea 1 si 2) cu 145-150 + TVA nemobilate, mai mult daca sunt mobilate si cu loc de parcare inclus.

#35
gogu190

gogu190

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.02.2007
Nu stiu daca au promis decembrie 2023, eu stiu termenul de decembrie 2024 de cateva luni.
2 camere sunt ~140k + tva acum la dezvoltator.

Cred ca au fost rentabile la inceput, cand s-a facut cladirea 1 si cele de 2 cam. erau mai ieftine. Din ce stiu, anul trecut erau pe la 130k.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate