Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Alegere furnizor gaze naturale?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
5729 replies to this topic

Poll: Topic gaze naturale (76 member(s) have cast votes)

Reguli minime aditionale ale topicului

  1. Topicul este destinat discutiei despre diferiti furnizori si serviciile acestora, preturi, etc (72 votes [51.43%] - View)

    Percentage of vote: 51.43%

  2. Conform regulamentului general, nu se posteaza coduri de afiliere, promotie sau orice alt cod referral (34 votes [24.29%] - View)

    Percentage of vote: 24.29%

  3. Postarea de coduri si/sau link-uri referral se trateaza ca si spam (34 votes [24.29%] - View)

    Percentage of vote: 24.29%

Vote Guests cannot vote

#4663
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 CARNATUL, on 10 ianuarie 2022 - 14:40, said:

Uite mai jos extras din contract, astea sunt preturile finale:

pret final fara abonament: 0.265 (TVA INCLUS)
pret abonament zilnic: 0.357 (TVA INCLUS)
In cazul asta, nu vad de ce n-ar aplica toti cei cu vechea oferta la noua oferta de Promo Gas Digital...a fost doar de cacialma abonamentul ala de 0.48 lei / zi cu TVA ? ...

#4664
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

 av_myjob, on 10 ianuarie 2022 - 14:58, said:

In cazul asta, nu vad de ce n-ar aplica toti cei cu vechea oferta la noua oferta de Promo Gas Digital...a fost doar de cacialma abonamentul ala de 0.48 lei / zi cu TVA ? ...

Nu stiu ce sa zic. Poate incep sa scada preturile la gaz.

#4665
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 CARNATUL, on 10 ianuarie 2022 - 15:03, said:

Nu stiu ce sa zic. Poate incep sa scada preturile la gaz.
In Europa da, la noi ba...suntem pe invers de cand au eliminat raportarea la cotatia de pe bursa din Viena...fur(t)nizori cata frunza si iarba...
https://tradingecono.../eu-natural-gas
http://www.brm.ro/co...-gaze-naturale/

#4666
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007

 av_myjob, on 10 ianuarie 2022 - 14:58, said:


In cazul asta, nu vad de ce n-ar aplica toti cei cu vechea oferta la noua oferta de Promo Gas Digital...a fost doar de cacialma abonamentul ala de 0.48 lei / zi cu TVA ? ...
Eu am aplicat la noua oferta.
Am primit noul contract după 10 minute de la semnare. Noul contract este activ de mâine 11.01.
Intradevar abonamentul rămâne neschimbat, 0.357lei/zi.


#4667
citony2007

citony2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.11.2006

 nonameshadow, on 10 ianuarie 2022 - 09:27, said:

E doar pentru clientii eon:

https://www.eon.ro/p...omo-gas-digital

Si pretul e variabil.

mie, in link-ul tau, imi arata ca pretul e valabil 12 luni perioada contractuala, nu variabil

#4668
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
Prețul de contractare e corelat cu evoluția pietei.

#4669
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 isav, on 10 ianuarie 2022 - 16:04, said:

Eu am aplicat la noua oferta.
Am primit noul contract după 10 minute de la semnare. Noul contract este activ de mâine 11.01.
Intradevar abonamentul rămâne neschimbat, 0.357lei/zi.
Cred ca toti cei care au trecut de la Restart la EON via Engie stiu ca mai sunt 7 ore pana ce noua oferta expira, cel putin asa scrie pe site...

#4670
cipri2006

cipri2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 19.10.2006
Voi cand ati incheiat contractul ati trecut ceva la estimare? Cand eu am facut contractul online era trecut automat 800 si am schimbat cu mc consumati in toate lunile trecute (ianuarie-decembrie parca)...si sunt trecut la categoria C2. O fi bun asa? Posted Image)) Oricum le dau mereu indexul autocitit.

Edited by cipri2006, 10 January 2022 - 19:33.


#4671
isav

isav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.06.2007
E bine.Oricum în contul tău E.ON poți modifica oricând dorești estimările lunare.

#4672
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

 citony2007, on 10 ianuarie 2022 - 16:07, said:

mie, in link-ul tau, imi arata ca pretul e valabil 12 luni perioada contractuala, nu variabil

Contractul e incheiat pe o perioada de 12 luni...
Legat de pret, in contract ai urmatoarea fraza:
-beneficiezi de un preț de furnizare corelat cu evoluția pieței;


#4673
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

 nonameshadow, on 10 ianuarie 2022 - 21:03, said:

Contractul e incheiat pe o perioada de 12 luni...
Legat de pret, in contract ai urmatoarea fraza:
-beneficiezi de un preț de furnizare corelat cu evoluția pieței;

Posibil ca prin fraza asta EON sa vrea sa se asigure ca daca pretul gazelor o ia razna sa fie indreptatiti sa-ti mareasca pretul ca sa nu vanda in pierdere.
Doar o supozitie.

#4674
Corneliu26

Corneliu26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.12.2021
Si eu am aplicat la oferta eon promo gaz, sper sa nu ma fi pacalit. La vechiul home gaz incheiat in octombrie aveam pret de furnizare de 0.28 lei/kwh, iar abonamentul de 0.47 lei cu tva, faptic plateam mc de gaz cu aproape 4 lei

#4675
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004
Aveti idee daca oferta promo Gaz de la E-On va mai aparea pentru clientii noi? Eu am contract cu Nova pana la 16.02 si cand am intrat sa demarez trecerea la E-on, am vazut oferta e valabila doar pentru clientii existenti. Ce optiuni am in acest caz?

#4676
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 maimu, on 11 ianuarie 2022 - 13:28, said:

Aveti idee daca oferta promo Gaz de la E-On va mai aparea pentru clientii noi? Eu am contract cu Nova pana la 16.02 si cand am intrat sa demarez trecerea la E-on, am vazut oferta e valabila doar pentru clientii existenti. Ce optiuni am in acest caz?
Cel mai probabil vei fi notificat de Nova de noul pret aplicabil incepand cu 1 martie...vezi in februarie daca va mai fi limitarea asta sa fii client EON...daca da, asa cum scrie trebuie sa fii deja client EON sa aplici la Promo Gas Digital, deci doar plecand de la Nova la EON la alta oferta pe care s-o schimbi ulterior cu Promo Gas Digital s-ar mai putea face ceva sa treci peste limitarea asta...ai avantajul ca in martie pretul la GN e plafonat si compensat, deci prima trecere la EON nu te va afecta foarte tare si schimbi ulterior cu Promo Gas Digital...

Edited by av_myjob, 11 January 2022 - 14:10.


#4677
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004

 av_myjob, on 11 ianuarie 2022 - 14:02, said:

Cel mai probabil vei fi notificat de Nova de noul pret aplicabil incepand cu 1 martie...vezi in februarie daca va mai fi limitarea asta sa fii client EON...daca da, asa cum scrie trebuie sa fii deja client EON sa aplici la Promo Gas Digital, deci doar plecand de la Nova la EON la alta oferta pe care s-o schimbi ulterior cu Promo Gas Digital s-ar mai putea face ceva sa treci peste limitarea asta...ai avantajul ca in martie pretul la GN e plafonat si compensat, deci prima trecere la EON nu te va afecta foarte tare si schimbi ulterior cu Promo Gas Digital...
Pretul nou de la Nova este de 0.550 lei/KWh, cel mai probabil. Cred ca voi incerca sa inchei contract cu E-on pe o oferta oarecare de gaze si in momentul cand am numarul contractului, aplic pentru Promo Gas Digital, caci am vazut ca la cei care si-au modificat contractul, cel nou a intrat in vigoare in ziua urmatoare. Singura problema ar fi sa nu mai fie deloc oferta Promo si sa raman cu noul contract cu pret mare.

#4678
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 maimu, on 11 ianuarie 2022 - 14:55, said:

Pretul nou de la Nova este de 0.550 lei/KWh, cel mai probabil. Cred ca voi incerca sa inchei contract cu E-on pe o oferta oarecare de gaze si in momentul cand am numarul contractului, aplic pentru Promo Gas Digital, caci am vazut ca la cei care si-au modificat contractul, cel nou a intrat in vigoare in ziua urmatoare. Singura problema ar fi sa nu mai fie deloc oferta Promo si sa raman cu noul contract cu pret mare.
Da, ala va fi pretul nou la Nova din 1 martie...oferta Promo Gas Digital este activa tot anul, conditiile difera la pret si abonament de la o oferta la alta, oricum la un pret mai bun decat la Nova...iti calculezi sa treci la EON in jur de 8 februarie + 21 zile preaviz = 1 martie...si cand esti recunoscut ca si client EON, aplici la Promo Gas Digital...incerci o data pe zi dupa acel estimativ 8 februarie si vezi in ce moment treci de verificarea de client existent EON...

Edited by av_myjob, 11 January 2022 - 15:21.


#4679
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Atentie ca cele 21 de zile se calculeaza de cand primesti contractul de la eon semnat, nu de cand aplici tu. Eu l-am primit la aproximativ 10 zile de la aplicare si cele 21 zile se calculeaza de atunci.

Edited by nonameshadow, 11 January 2022 - 15:40.


#4680
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.04.2009

 nonameshadow, on 11 ianuarie 2022 - 15:40, said:

Atentie ca cele 21 de zile se calculeaza de cand primesti contractul de la eon semnat, nu de cand aplici tu. Eu l-am primit la aproximativ 10 zile de la aplicare si cele 21 zile se calculeaza de atunci.
Exact, dar pentr-o oferta alta decat Promo Gas Digital unde pretul e pe la 500 lei / kWh nu vor trimite contractul de la eon semnat dupa 10 zile (ca sa nu te razgandesti) ci poate dupa 1-2 zile...

Edited by av_myjob, 11 January 2022 - 15:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate