Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mașina electrica vs. maș...

Curiozitați

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat
 Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina
 Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...
 

Vonino Jax x android 6 cu adware preinstalat

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
e legal asa ceva? sa faca o firma persoana juridica?

#2
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
am avut backup activat cu gmail am data reset setari din fabrica , si fara sa fac nimic pe display pleca crome pe diferite situri, instaleaza jocu cutare pt android pe urma trebuie sa instalezi urmatorul antivirus obscur zic eu cu o romana stricat tradus automat din google, nu am dat tap pe nici solicitare
am flashuit de la zero sistemul android 6 si gata am scapat de mizerii nesolicitate, malwarebites trial mai am 3 zile,zice ca am 3 fisiere cu grad de risc: fota provider,actualizare.sys si upgrade.sys care au adware preinstalat, playprotect zice ca sistemul e curat ,bitdefender la fel....


telefonul merge perfect ca si hardware l-am cumparat de  pe emag sigilat pe 29 iulie 2017


https://www.emag.ro/...8/pd/DPVJS3BBM/

zici ca e iphone 6

Edited by miha90, 22 June 2020 - 10:31.


#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 12.09.2015
Faza asta cu malware preinstalat in sistemul de operare am vazut ca se plang oamenii la cele cumparate de pe aliexpres(branduri chinezesti ,noname),pana la urma si Vonino este chinezarie rebranduita,deci... ce sa ne mai miram.Eu am optat pt. ulefone Power 3 L(baterie de 6300 MA),nu am intampinat probleme de genul.

#4
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
made in china, pt mana de lucru mai ieftina, acu nu mai am probleme, vroiam sa vad ce zice lumea

#5
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 24.10.2019

View Postmiha90, on 22 iunie 2020 - 10:24, said:

am flashuit de la zero sistemul android 6 si gata am scapat de mizerii nesolicitate, malwarebites trial mai am 3 zile,zice ca am 3 fisiere cu grad de risc: fota provider,actualizare.sys si
un link cu un tutorial?

Edited by stevetlangat, 22 June 2020 - 12:52.


#6
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010

View Poststevetlangat, on 22 iunie 2020 - 12:52, said:

un link cu un tutorial?

nu exista link e simplu ca buna ziua te duci pe ftp.vonino.org si descarci ce trebuie pt smartphone ul tau sau device ul tau adica:la mine android 6 versoin noiembrie 2016 si 2 setupuri flash tool si MTK driver asta pt procesor media tek aici trebuie neaparat pt ca altfel nu il recunoaste windowsul,..
sunt 2 metode: 1- sa inlocuiesti actualul sistem android adica rescrie peste cel existent tot
2- sa formatezi si apoi aplica ce am zis la punctu 1,..si apoi sa rescrii IMEI1 si IMEI2
AM APLICAT PRIMA METODA METODA
O SA O INCERC SI PE A DOUA DAR ATENTIE NU RECOMANAD RISCATI SA FACETI INUTILIZABIL DEVICE UI ,..TELEFON TABLETA,...DACA   NU URMEZI PASII CORECT LA IMEI ACOLO.

EXISTA 2 PDF URI CU INSTRUCTIUNI SI IN ROMANA SI IN ENGLEZA SI PT 1 SI PT 2 METODELE

#7
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 24.10.2019

View Postmiha90, on 22 iunie 2020 - 13:37, said:

EXISTA 2 PDF URI CU INSTRUCTIUNI SI IN ROMANA SI IN ENGLEZA SI PT 1 SI PT 2 METODELE
Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate