Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Mi s-au furat cumparaturile dupa ce le-am platit!

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#91
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Esti liber sa crezi ce vrei. Daca esti batut in cap si crezi povesti din astea o patesti si acolo.

Edited by Friskey, 11 June 2020 - 19:59.


#92
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View Postvictord36, on 11 iunie 2020 - 18:27, said:



Sant camere la case.

La magazinul asta casele sunt departe de zona toaletelor.

View Postmediasick, on 11 iunie 2020 - 19:23, said:


tu urinezi timp de 3 minute?
E mult/putin? Cu spălat pe mâini (Si de cand e covidu asta ma spăl energic pe maini) eu zic ca e normal timpul.

View PostFriskey, on 11 iunie 2020 - 19:40, said:

Felicitari! Tocmai ai descoperit ca orice lucru lasat nesupravegheat DISPARE!
Si baga bine la cap pentru viitor: ORIUNDE pe planeta asta se intampla chestia asta, magazine, hoteluri, plaja, terasa, ORIUNDE.

P.S.: Vezi ca magazinele astea au zona de depozitare a lucrurilor. Poate iti pica fisa la ce iti folosesc.
Stiu. Dar nu am crezut ca in trei minute imi dispare carutul!

#93
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ete ai crezut prost.
Nu ti-a disparut in 3 minute, ti-a disparut mai repede.

#94
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,975
  • Înscris: 24.01.2012
1 kg crenvusti pui;
1 pizza gata preparata;
10 mici gata preparati;
1 caserola inghetata;
1 cutie mustar;
1 caserola cu 2 eclere;
1 punga de plastic;

Bre, da' o bere, un vin acolo, măcar un suc nu ai luat şi tu, mănâncă omu' ăla aşa, pe uscat...

#95
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View Postmariovrs, on 11 iunie 2020 - 17:44, said:

Ce cretin umbla cu 2000 de euro cash, cand POS/bancomat gasesti si in mijlocul oceanului.
Baetii da valoare ....pesedistii Posted Image


@xl700va

Telekom ti-a blocat cartela aiurea...cosul cu cumparaturi ti s-a furat....numai probleme....mai treci pe la biserica Posted Image

Edited by alexa32, 11 June 2020 - 22:35.


#96
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 23.02.2007
Posibil sa ti se fi furat de la mici man ..nu rezista nimeni la mici

#97
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 24.03.2018

View PostFriskey, on 11 iunie 2020 - 19:56, said:

Esti liber sa crezi ce vrei. Daca esti batut in cap si crezi povesti din astea o patesti si acolo.

Imi pare rau ca tu crezi ca peste tot este la fel. La aceasta duce obisnuinta cu obiceiurile romanesti, ai impresia ca peste tot se fura caruciorul cu mancare daca lipsesti 3 minute.

Multe din lucrurile care noua ni se par normale, la altii nu sunt deloc asa.

#98
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
inafara de profesionisti pensionarii sunt plaga supermarketurilor. fura orice. de la zahar vanilat pana la sticle de coniac. stiu ca de regula nu patesc nimic su sunt incredibil de abili. pe vremea cand aveam grija de un supermarket aveam un mosulica operat la gat cu gaura din aia astupata cu plastic. frizeria il tundea gratis. la piata primea moka fructe si legume. la noi inghetata si paine. la farmacie promotionale la greu si tot asa. pana l-am prins cu 2 sticle de coniac sub haine...ne fura cu nesimtire de cateva luni bune... ulterior am aflat ca pensia o baga la pacanele pentru ca de hrana si bauturica aveau grija fraierii carora le era mila de el...

mai sunt copiii care sparg pungile cu biscuiti sau chipsuri pt surprize sau premii...si sunt foarte multi si astia. prinsi pisa ochii si concret nu ai ce sa le faci nici cu politia ca iti da cu flit sectoristu...

ca sa va faceti o idee despre dimensiunea fenomenului am avut luni cand furturile erau aproape de 20% din valoarea vanzarilor.

Edited by belogerer, 12 June 2020 - 09:10.


#99
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
O metoda de furat [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PoVR3qx6l6o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#100
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postvasileraz, on 12 iunie 2020 - 13:43, said:

O metoda de furat [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PoVR3qx6l6o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Inca-s liberi?

#101
vasileraz

vasileraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 13.04.2016
Cine stie daca i-au prins, dar pe astia garantat au scapatPosted Image
   https://www.facebook...35241696547829/

#102
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View PostI2O, on 12 iunie 2020 - 14:18, said:

Inca-s liberi?

pt furt din magazine in Romania nu patesti nimic. cel mult pe tura care te-a prins nu te mai lasa in magazin. e mult de explicat dar autoritatile nu se complica cu un hot marunt din punctul lor de vedere. tu ramai cu paguba..

ps - daca ii rupi picioarele sau il impiedici si isi sparge nasul il platesti de nou.

Edited by belogerer, 12 June 2020 - 14:28.


#103
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Am primit un pm  de la un user. Mi-a sugerat că ar putea fi cei de la curățenie! Si parca era o femeie de etnie care dădea cu modul prin holul toaletei. Este posibil - dar nu sunt sigur - ca respectiva sa fie autoarea. Asta ca fapt divers ... de mult am pus cruce la produse.

#104
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postvasileraz, on 12 iunie 2020 - 14:26, said:

Cine stie daca i-au prins, dar pe astia garantat au scapatPosted Image
   https://www.facebook...35241696547829/
Pe vremuri se fura cu tipla...acuma au gasit alte metode
Hotii adevarati se pare ca tot timpu gasesc metode noi de ciordeala

View Postbelogerer, on 12 iunie 2020 - 14:27, said:

pt furt din magazine in Romania nu patesti nimic. cel mult pe tura care te-a prins nu te mai lasa in magazin. e mult de explicat dar autoritatile nu se complica cu un hot marunt din punctul lor de vedere. tu ramai cu paguba..

ps - daca ii rupi picioarele sau il impiedici si isi sparge nasul il platesti de nou.

Nici daca furi telefoane?
Imposibil ca in Romania sa nu te salte daca furi telefoane sau lucruri mai valoroase

View PostXL700VA, on 12 iunie 2020 - 14:33, said:

Am primit un pm  de la un user. Mi-a sugerat că ar putea fi cei de la curățenie! Si parca era o femeie de etnie care dădea cu modul prin holul toaletei. Este posibil - dar nu sunt sigur - ca respectiva sa fie autoarea. Asta ca fapt divers ... de mult am pus cruce la produse.

Asta este trece si tu la caietu cu pierderi
Sa-ti para bine ca nu ti-ai lasat si portmoneu

#105
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View PostI2O, on 12 iunie 2020 - 14:41, said:


Nici daca furi telefoane?
Imposibil ca in Romania sa nu te salte daca furi telefoane sau lucruri mai valoroase


alt caz concret - magazin mic mic dar cu vad versus clan de colorati de giurgiu. coloratii asteptau sa moara un corb la spital. intrat cu japca batut patroni luat bani. sunt liberi bine mersi si pagubitilor li s-a pus in vedere sa isi vada de treaba ca altfel...

#106
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postbelogerer, on 12 iunie 2020 - 14:50, said:

alt caz concret - magazin mic mic dar cu vad versus clan de colorati de giurgiu. coloratii asteptau sa moara un corb la spital. intrat cu japca batut patroni luat bani. sunt liberi bine mersi si pagubitilor li s-a pus in vedere sa isi vada de treaba ca altfel...

Nasol de tot

#107
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Multa smecherie pe la noi... Vreau sa vad si eu un smecher de-asta ca gaseste tratamentul impotriva cancerului. E si aia o smecherie.

Lui Elon Musk i-a iesit cu rachetele. Pai suntem si noi smecheri?

#108
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Postbelogerer, on 12 iunie 2020 - 14:27, said:

pt furt din magazine in Romania nu patesti nimic.
Este fals ce zici si te-ai apucat de comentat aiurea, aia nu erau in Romania(posibil sa fi fost ceva regizat totusi)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate