Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Malaga - Villa Mandolyn - casa de inchiriat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Incepand cu 1 iulie 2020, Villa Mandolyn oferă cazare si piscină încalzita în aer liber .
Această vilă detine o piscină privată, o grădină, facilități de grătar, WiFi gratuit și parcare privată gratuită. Vila are 4 dormitoare fiecare cu baie proprie, TV cu ecran plat, living, bucătărie echipată , 2 terase. Proprietatea se intinde pe o suprafata de 2500 mp.
Cel mai apropiat aeroport este Malaga, la 8 km de Villa Mandolyn. La 7 km Marea Mediterana cu faimoasele plaje de pe Costa del Sol.
Link Google Maps
ar mai fi multe de zis dar pe masura ce imi vin pe limba vor fi zise
preturile sunt in ultima poza (toata proprietatea), discount 5% pentru membrii Softpedia
mai am poze si din exterior
ps-inca mai am de lucru cateva zile la amenajari, diverse achizitii , etc
pozele nu sunt profesionale , merg pe sistem telefon ca nu am nevoie sa pacalesc din imagini prelucrate

din 20 iulie vor fi si doua masini de inchiriat la proprietate , exclusiv pentru clientii vilei
nu stiu cum voi face dar incerc sa coste in jur de 25 euro/zi cu asigurare inclusa

de dormit toata proprietatea are loc in paturi fixe pentru 8 persoane si mai exista si 4 canapele a cate 2 persoane in cazul ca ....copii si bla bla
total momentan se poate dormi 16 persoane

a , ce am uitat sa mentionez
pt 8 persoane e pretul din poze
iar prntru fiecare persoana in plus , se percepe o taxa de 5 euro /zi

pentru intrebari -raspund la orice fel de intrebare

inca nu stiu cum dar in viitor voi incerca sa bag si o antena satelit pentru programele romanesti , dar nu stiu cum sa distribui semnalul pe toate televizoarele , ca am tv in toate camerele, in living si la terasa de la piscina ( iar daca vad ca se cere bag si in bucatarie/dinning room)

stai mai nene ca eu acum vad ca nu am poze di living si din bucatarie (amator ce sa fac )

Attached Files


Edited by Adm, 08 June 2020 - 14:26.
Adaugare link Google Maps.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Ajutam un membru activ al comunitatii, si primiti 5% discount.

Bafta!

#3
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Felicitari, arata chiar bine.

#4
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Uuu, arata super misto. Eu ceva de genul caut, dar la o dimensiune mai mica si pe termen mai lung. Locuiesc in La Linea, aprox 120km de Malaga. Daca stii ceva oferte, da-mi un PM te rog.

#5
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Kain
Da-mi mai multe date la ce vrei ca sa sti ce intreb

Ca sa stiu ce sa intreb/caut

 iladi, on 03 iunie 2020 - 13:14, said:

Felicitari, arata chiar bine.

Multa munca si muchos dinero
Sper sa imi iasa ce mi-am propus, si anume
Pe o raza de 20 km sa nu existe casa mai ok ca ce ofer eu, si aici ma refer la pret, calitate, facilitati
Cand am facut ce am facut, am cautat pe booking, airbnb, si cateva siteuri englezești tot ce e in jurul meu si se pare ca sunt in carti cu ce mi-am propus
Ramane timpul sa imi dea raspunsul

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006
Uaaau ce metamorfoza,domle.Ce fain s-a transormat Ford-ul Ka.

Arata excelent.

#7
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Arata minunat! Succes!

#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
mi-am prins un pic urechile dar am bagat-o si pe booking , astept un cod de confirmare ca sa o afiseze

#9
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012
când să sun și io pt o rezervare, văd canapelele alea care fac o disonanță crasă cu tot domeniul... :P
schimbă-le repede, că se oripilează fetele și vor refuza chilipirul de 5%... :)

#10
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Canapelele sunt foarte comode si cand se fac pat nu ai rupere la spate
Le trebuie doar o infrumusetare cu ceva culori, perine, floricele bla bla
Dar asta doar in iulie cand ajung acolo

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Link google maps e binevenit

#12
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
https://www.google.r...87!4d-4.5555613
normal ar fi trebuit sa o pun in prima postare

Edited by petre69, 05 June 2020 - 08:26.


#13
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
1- cum ajungi din Romania pana in Malaga
avion din Bucuresti curse directe (3,50h) , 5 curse saptamanal ,2 cu wizz, si 3 cu blue air
avion din cluj curse directe (3,50h) , 2 curse cu wizz saptamanal
de pe alte aeroporturi din tara de regula 5-6 ore cu escala

2- cum ajungi de la aeroport malaga pana la proprietate
cu taxi , 7,5 km ,11minute, estimez undeva la 15-20 euro, iar in viitor am sa caut o agentie de transfer dar nu stiu daca voi obtine preturi mai bune per pasager

3- inchirieri auto
masini disponibile vor fi chiar la proprietate exclusiv pentru turistii cazati
pret -acum tot incerc sa vad cum o dreg cu asigurarea dar nu vreau sa trec de 25 euro/auto cu asigurare inclusa
acum avem 1 masina -1 peugeot combi , si din iulie inca un fiat panda (cred)
deci cu astea doua masini ar fi o acoperire lejera pentru 10 turisti, in caz de nevoie se mai cumpara inca una

4-atractii in zona ,pana pregatesc ceva mai profesional , le zic din cap incepand cu cea mai apropiata
*biciclete (inca nu am , in iulie cumpar) dar vor fi disponibile gratis la proprietate
biciclistii sunt foarte safe cand circula pe drumurile publice , legea zice ca in depasire sa ai minim 1,5 metri fata de biciclist
Niciodata nu o sa vezi o depasire de biciclist pe drum cu un sens pe mers de genul vine ala din sens opus si eu sa nu franez pana nu trece ala ca sa pot depasi biciclistul fara a pastra distanta fata de biciclist
* la 100 metri , e un centru de calarie unde se poate face calareala deaia in centrul de calarie , si/ sau se pot organiza plimbari prin zona (vad ca multi prefera plimbarile ca tot vad turisti calarind pe acolo), preturi inca nu am dar in iulie cand ajung acolo o sa ii intreb pe aia de la centru sa imi dea un pliant si sa vorbesc cu ei ca pt plimbari vreau sa vina direct cu caii la proprietate sa ia turistii
* teren golf cel mai apropiat e la 3 km , iar pe o raza de 15km se mai gasesc inca cateva , estimez minim 3 , foarte multi vin si sa joace golf ca e nu stiu ce zona de golfuiala si chestii deastea pentru aia mai bogati
* plaje
incepand cu plaja de la Toremolinios care este la 11km, 15 minute de mers cu masina ,si apoi pana jos in Marbela ai o gramada de plaje de te saturi de ele
* malaga , 15 -20 min cu masina, depinde pe unde vrei sa mergi
* caminito del rey , 55 min cu masina
*Gibraltar 1,20 ore cu masina
*granada 1,50 ore cu masina
*sevilla 2 ore cu masina
cat despre terase , restaurante , pravalii, malluri si toate astea sunt peste tot

PS- soselele , drumurile, autostrazile in Andalusia si in special in toata zona Costa del Sol , sunt cu gramada , nu exista sat ,catun sau ce o mai fi prin toata zona sa nu poti ajunge la el pe cel putin 2-3 cai
au construit astia la drumuri frate de nu se poate , probabil deaia nu vezi trafic mai niciodata

Edited by petre69, 05 June 2020 - 09:31.


#14
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
gata , am bagat-o si pe booking
mai am retusuri de facut cu tot ce ma intreaba bookingul de casa si toate alea , dar de activa e activa , si in iulie sa pun niste poze mai calumea
daca imi e permis pot pune si aici un link de la booking

#15
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Baga IPTV de la chinezi pe televizoare. E foarte ieftin si nu mai ai treaba cu antena, recievere, alte porcarii d-astea. Ai nevoie doar de internet.

#16
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
am bagat toate tv pe net dar nu pe iptv
poti sa dai mai mult info ?
multumesc

ieri au venit si primii oaspeti

intre timp am rezolvat si cu auto dar inca nu o pun pe booking pana nu clarific totul cu asigurare si alte alea

Attached Files



#17
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Felicitari, Petre - si sa-ti(va) mearga bine investitia! Din punctul meu de vedere, ar fi interesant sa deschizi un topic gen "jurnalul casei", cu etapele si costurile achizitiei, renovarii, obtinerii permiselor, solutiile low-cost gasite, probleme legislative, solutii ocupados, etc. Mult succes!

#18
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
hmm, sa ma laud un pic ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate