Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 

sfat laptop performant second hand

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007
https://www.diablosc...0hq-gtx-1050-ti

Daca nu iti place avem si : Used Hp Omen for sale in Pakistan sau Nigeria, la alegere.

#20
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
In primuk rand e out of stock.
In al doilea rand nu am inteles ce e cu Nigeria si Pakistan?

#21
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

 MindMachine-, on 30 mai 2020 - 10:49, said:

Laptop SH nu se prea merita in ziua de azi, mai ales cu noile generatii aparute de la AMD, imediat apare noua generatie RTX de la nVidia, iar preturile vor scadea grozav.
Pe când se anunță că o să apară seria 3000 ?
Anul asta nu cred, m-ai urmează să apară și variatele super la generația asta in vreo lună sau așa ceva.

#22
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Eu am facut alegerea asta,chiar daca pentru multi e o nebunie.Am luat un laptop sh cu un an de viata.Nou a costat 2300 euro,eu am dat 1000.De un an sunt multumit de el.

#23
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,568
  • Înscris: 21.12.2006
Laptop bussines merge cumpărat și, laptop gaming doar nou. Din cauza adresabilității, a modului de utilizare și a componentelor. Cele bussines au doar placa video integrată în procesor , nu are ce să se strice. Cele de gaming au placa video dedicată, care au risc mai mare de defectare. Colegii de la birou au la dispoziție diverse tipuri de laptopuri, unele fiind dedicate gaming, dar utilizarea a fost mereu tip office. Cele tip home sau bussines nu au probleme tehnice, cele gaming au tot felul de probleme sau crash-uri, și mai ales cele fabricate de Asus.

#24
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Intereaant de stiut....


Mcd2020.... te rog ce laptop.si ce comfiguratie ai luat sh? Merci.

#25
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,450
  • Înscris: 28.10.2018

 nei-k, on 31 mai 2020 - 08:30, said:

Laptop bussines merge cumpărat și, laptop gaming doar nou. Din cauza adresabilității, a modului de utilizare și a componentelor. Cele bussines au doar placa video integrată în procesor , nu are ce să se strice. Cele de gaming au placa video dedicată, care au risc mai mare de defectare. Colegii de la birou au la dispoziție diverse tipuri de laptopuri, unele fiind dedicate gaming, dar utilizarea a fost mereu tip office. Cele tip home sau bussines nu au probleme tehnice, cele gaming au tot felul de probleme sau crash-uri, și mai ales cele fabricate de Asus.


Eu am laptop business cu placa grafica dedicata. HP ZBook 15 G6  (i7-9850H - 16GB - 512 GB SSD - NVIDIA Quadro T1000 (4 GB GDDR5 dedicated))

Si ca asta multe alte laptopuri. Vezi Dell XPS. Vezi Asus Studiobook, etc.

Cum facem acum?

Edited by abac, 31 May 2020 - 10:40.


#26
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Cum adica cum facem acum?

#27
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,450
  • Înscris: 28.10.2018
Cum?

#28
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,568
  • Înscris: 21.12.2006
@abac tu ai workstation, nu ai laptop bussines. Sunt altă ligă...

#29
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Abac e iteresant ce ai tu....tentabil....

#30
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,450
  • Înscris: 28.10.2018

Quote

What is a business laptop?
A business laptop is used solely for business. These laptops are typically made to travel and be used for a longer period of time than consumer laptops intended for personal use.

Business laptops are created for long-term, all-day usage. Because companies don't want to constantly upgrade entire fleets of laptops, business designs don't vary drastically from year to year. Consistent design makes it easier to maintain laptops over time, and features such as swappable batteries extend the overall life span of business-focused devices. Additionally, quality business machines are built to be durable; many are water- and dust-resistant and are built to withstand occasional drops and knocks. Consumer laptops, on the other hand, are built with planned obsolescence in mind and aren't intended to be used 40 hours a week for years on end.



Acum ca unele laptopuri sunt impinse atat de sus dpdv hardware incat se pot compara cu workstations, drept pentru care au primit nomenclatura de mobile workstation, este doar o terminologie de detasare.

Dar in esenta mobile workstations tot business laptops sunt.

Edited by abac, 01 June 2020 - 13:11.


#31
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Eu pentru mine proabil ca mai degraba spe workstation asa avea nevoie.....

#32
MindMachine-

MindMachine-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 24.05.2020
Din gama workstation recomand cu foarte mare incredere DELL Precision, cat de nou se poate. Alea sunt tancuri! Placi video MXM, alta liga...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate