Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

Tulburare mintala sau nesimtire?

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
295 răspunsuri în acest subiect

#109
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 01.05.2019

View PostNoua_pe_site, on 18 mai 2020 - 18:43, said:

Raspunsul ar fi ca ea nu s-a schimbat deloc , ca defapt asa a fost dintotdeauna dar ca de abia acum observa el pentru ca locuiesc impreuna.
Sunt curioasa cum arata casa in care locuia ea inainte sa se mute cu el.

Daca chiar iubesti pe cineva faci anumite sacrificii. Daca mie nu mi convine ca tu iesi in club, de exemplu, si iti spun ca ma deranjeaza, obligat fortat trebuie ca tu sa nu mai iesi in club.
Insa faptul ca da tigari la vecini si are o prietena cu care isi pierde timpul...

Trebuie sa intelegem ca oamenii sunt diferiti. Nimeni nu e la fel. Daca tie nu ti convine ceva asta nu inseamna ca si celeilalte persoane trebuia sa nu i convina acel lucru.

O relatie perfecta este intre doua persoane diferite. Daca persoanele sunt la fel, de obicei nu se vor intelege.
Nu e ok sa speli vasele tu, ca barbat, insa daca e sa o luam logic nici ea (femeia) nu este obligata sa spele vasele dupa tine (am dat un exemplu)
Intr o relatie exista sacrificii si compromisuri.

Este clar => din moment ce omul a initiat acest thread... este ceva gresit cu perceptia lui, si eu nu as sta cu un astfel de barbat (a nu se intelege ca mi place sa mi o trag in parts, a fost doar un exemplu)

#110
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
Și totuși eu cred ca a jucat putin teatru până să se mute la el...

#111
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 01.05.2019

View Postsilesax, on 18 mai 2020 - 18:48, said:

Și totuși eu cred ca a jucat putin teatru până să se mute la el...

Si acum dupa ce s a mutat si a aratat adevarata fata...

Esti genial !
A dracu, l a mintit ca i place sa dea de mancare la pisica si acum nu i da de mancare... o scorpie !

Editat de Mircea332243, 18 mai 2020 - 18:50.


#112
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 18:48, said:



Daca chiar iubesti pe cineva faci anumite sacrificii. Daca mie nu mi convine ca tu iesi in club, de exemplu, si iti spun ca ma deranjeaza, obligat fortat trebuie ca tu sa nu mai iesi in club.
Insa faptul ca da tigari la vecini si are o prietena cu care isi pierde timpul...

Trebuie sa intelegem ca oamenii sunt diferiti. Nimeni nu e la fel. Daca tie nu ti convine ceva asta nu inseamna ca si celeilalte persoane trebuia sa nu i convina acel lucru.

O relatie perfecta este intre doua persoane diferite. Daca persoanele sunt la fel, de obicei nu se vor intelege.
Nu e ok sa speli vasele tu, ca barbat, insa daca e sa o luam logic nici ea (femeia) nu este obligata sa spele vasele dupa tine (am dat un exemplu)
Intr o relatie exista sacrificii si compromisuri.

Este clar => din moment ce omul a initiat acest thread... este ceva gresit cu perceptia lui, si eu nu as sta cu un astfel de barbat (a nu se intelege ca mi place sa mi o trag in parts, a fost doar un exemplu)
Măi nene, tigarile nu sunt o cheltuiala de neglijat, dacă bagi un pachet pe zi sunt 600, daca mai dai si tuturor, poate ajunge la 900.. adică hai să fim serioși, tu daca nu produci nimic, zi mersi să ai macar tu țigări, nu mai da la altii...

#113
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 01.05.2019

View Postsilesax, on 18 mai 2020 - 18:52, said:

Măi nene, tigarile nu sunt o cheltuiala de neglijat, dacă bagi un pachet pe zi sunt 600, daca mai dai si tuturor, poate ajunge la 900.. adică hai să fim serioși, tu daca nu produci nimic, zi mersi să ai macar tu țigări, nu mai da la altii...

Ai dreptate, insa ce om normal deschide un thread pe cel mai mare forum din Romania plangandu se de faptul ca gagica sa ii fumeaza tigarile ?

E gagica ta omule, las o sa ti le fumeze daca o iubesti.. mai stati si impreuna !

Editat de Mircea332243, 18 mai 2020 - 18:54.


#114
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 47.162
  • Înscris: 15.10.2009
Da unde vrei sa deschidă? pe Facebook la mă sa?, bre să știi ca părerile unor necunoscuti pe un form sunt de 10 ori mai realiste ca părerile unor rude sau prieteni.

#115
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.134
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 18:48, said:

Daca chiar iubesti pe cineva faci anumite sacrificii. Daca mie nu mi convine ca tu iesi in club, de exemplu, si iti spun ca ma deranjeaza, obligat fortat trebuie ca tu sa nu mai iesi in club.
Insa faptul ca da tigari la vecini si are o prietena cu care isi pierde timpul...

Trebuie sa intelegem ca oamenii sunt diferiti. Nimeni nu e la fel. Daca tie nu ti convine ceva asta nu inseamna ca si celeilalte persoane trebuia sa nu i convina acel lucru.

O relatie perfecta este intre doua persoane diferite. Daca persoanele sunt la fel, de obicei nu se vor intelege.
Nu e ok sa speli vasele tu, ca barbat, insa daca e sa o luam logic nici ea (femeia) nu este obligata sa spele vasele dupa tine (am dat un exemplu)
Intr o relatie exista sacrificii si compromisuri.

Este clar => din moment ce omul a initiat acest thread... este ceva gresit cu perceptia lui, si eu nu as sta cu un astfel de barbat (a nu se intelege ca mi place sa mi o trag in parts, a fost doar un exemplu)

Mai da-le dracu de sacrificii frate ca am impresia ca sunteti disperati dupa parteneri cand va aud ca tre sa faci sacrificii.
Inteleg compromisurile in relatie dar treaba e simpla. Poate am citit amandoi acelasi topic si am inteles fiecare ce a dorit dar indiferent cum privesti lucrurile tot simpla ar trebui sa fie : omu se duce la munca , ea sta acasa intr=o casa imputita.
Nu zic sa fie menajera lui ca-s femeie si cam feminista de felul meu dar cand EL are job si tu stai cracita in pat toata ziua , fumezi in dormitor , nu dai mancare la pisica indiferent ca e matza ta sau a lui , iesi in pijamale la cumparaturi si e chiuveta plina de vase mi se face scarba instant.

E chestie de bun simt fata de tine ca persoana in primul rand si il al doilea fata de partenerul tau. Daca tot zici ca tre sa faceti sacrificii care-i sacrificiul pe care-l face ea ? Il asteapta in pijamale acasa sa vina sa spele vasele ?

Unde e Epetroiu cand ai nevoie de el ? :lol:

#116
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.986
  • Înscris: 24.01.2012
Ce dracu' de relaţii aveţi voi, să mă bată cucu' dacă înţeleg!
Ce relaţie e aia care se bazează pe compromisuri şi sacrificii?
A, că mai laşi câteodată de la tine, prin punctele neesenţiale, e altceva, dar să bazezi o relaţie pe compromisuri?
Aia e o tristeţe umilitoare, nu relaţie!

#117
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View PostNoua_pe_site, on 18 mai 2020 - 18:43, said:

Fara suparare dar despresia intervine atunci cand se schimba ceva in viata ta gen , nu te mai duci la munca. Ea e la facultate , nush cata viata sociala o fi avut inainte de pandemie dar am inteles ca s-au tinut clase online asa ca tot ar fi avut altceva mai bun de facut decat nimic. Plus ca , daca esti inchis in casa de nevoie primu lucru pe care-l faci e sa ridici casa cu curu in sus sa stergi toate firicele de praf ca sa treaca plictiseala mai repede.
...

Oamenii sunt diferiti. Nu toti reactioneaza la fel. Poate ca cele 2 luni sunt doar o coincidenta ... poate ca nu.
Cum am spus, cine stie. Totusi eu nu as pierde din vedere si situatia actuala. De exemplu, din presa,
am inteles ca numarul de violente casnice a crescut pe perioada de izolare. Cazurile de depresie sau apatie trec
sub radar, dar asta nu inseamna ca nu exista. In alta ordine de idei, masurile de izolare au fost in unele tari precum
Italia, Franta, Romania, Polonia mult mai stricte in comparatie cu cele din Germania, Elvetia sau Suedia.

#118
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 01.05.2019
Este parerea mea si sincer mi o mentin.
Nu mi se pare normal sa faci astfel de chestii.
Pentru mine este simplu : stai si fumezi in pat, iti explic clar ca PUTE si nu pot sa dorm in camera.
Stai si nu speli vasele? D ale dracu de vase, tot tu o sa le speli la un moment dat. Nu e ca si cum le spal eu...

Cand spun sacrificii (probabil nu am folosit cuvantul potrivit, imi cer scuze) ma refer la faptul ca persoana de langa tine trebuie inteleasa. Buna, proasta, daca nu ti convine desparte te de ea. Este simplu. Pana la urma urmei iti asumi ca nu toti suntem la fel.
Da o dracu de pisica. Poate nu i plac pisicile... E pisica lui. Nu a vrut ea pisica respectiva. Este o tampenie sa infometezi pisica, insa am spus o si o mai spun : daca avea caine, ce facea? O blama ca nu iese cu cainele afara? Cum sa mi fac eu o gagica si sa mi zica aia sa i plimb potaia ?
Si eu am caine, insa este cainele meu. Nu poate o gagica sa mi iubeasca cainele cu care am trait 10 ani si care face parte din familie, cum sa i zic ei sa iasa cu el afara?

Eu ma duc la munca, tu stai acasa ? De ce stai acasa? Daca esti la facultate, pai stai acasa atunci. Mi am asumat CLAR ca tu esti la facultate si eu muncesc. Nu e logic?
Fumezi si dai tigari tuturor? Pai mai fato, noi n avem bani sa mancam si tu dai tigari ? Ce dracu' e cu tine ?

Este simplu... daca fata nu intelege ori este retardata mintal ori isi bate joc.

De ce trebuie sa deschizi un thread pe un forum ?
Gresesc undeva?

#119
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.986
  • Înscris: 24.01.2012
Poate iniţiatorului situaţia i se pare atît de jenantă încăt i-e ruşine să abordeze subiectul cu rude sau prieteni, poate că omul vrea nişte sfaturi de la nişte necunoscuţi, care au trecut prin situaţii asemănătoare şi au o experienţă de viaţă relevantă, opinii pe care iniţiatorul le citeşte, judecă şi filtrează şi îl ajută să tragă nişte concluzii.
Mie mi se pare de bun simţ soluţia, arată clar că îl frământă situaţia şi caută o rezolvare, deci încearcă să salveze relaţia, dacă mai poate fi salvată.

Editat de LouisCyphre, 18 mai 2020 - 19:18.


#120
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.134
  • Înscris: 26.01.2010

View Postu2019, on 18 mai 2020 - 19:05, said:

Oamenii sunt diferiti. Nu toti reactioneaza la fel. Poate ca cele 2 luni sunt doar o coincidenta ... poate ca nu.
Cum am spus, cine stie. Totusi eu nu as pierde din vedere si situatia actuala. De exemplu, din presa,
am inteles ca numarul de violente casnice a crescut pe perioada de izolare. Cazurile de depresie sau apatie trec
sub radar, dar asta nu inseamna ca nu exista. In alta ordine de idei, masurile de izolare au fost in unele tari precum
Italia, Franta, Romania, Polonia mult mai stricte in comparatie cu cele din Germania, Elvetia sau Suedia.

Am inteles-o pe nepoata mea de 4 ani ca nu pricepea de ce nu are voie sa iasa afara in parculet cum dorea ea desi era cald si frumos. Restul oamenilor sunt suficient de mari incat sa intelega de ce nu au voie sa iasa afara

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 19:09, said:


Da o dracu de pisica. Poate nu i plac pisicile... E pisica lui.
De ce trebuie sa deschizi un thread pe un forum ?
Gresesc undeva?
Cum sa dai dracu matza sau de catel domne in conditiile in care tu stai toata ziua acasa?
Adica , eu daca am catel si tu stai acasa tre sa vin sa-l scot de 3 ori pe zi ca si cum tu NU ai fi acasa pentru ca e catelul meu desi locuim impreuna ? Pai unde-s sacrificiile si comprimisurile de care vorbeai mai devreme ?

Da , gresesti. Gresesti ca ai impresia ca e one way street si nu e.

#121
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.978
  • Înscris: 21.06.2016

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 18:06, said:


Eu daca eram prietena lui... ma desparteam direct !

Fara nici un fel de caterinca : banii mei sunt si banii tai, si invers.
Lasa ma frate sa fumez. Nu ti convine, sal !
Probabil ca la un moment dat o sa produca si ea... insa sunt sigur ca problema nu este ca i fumeaza tigarile... astea sunt doar niste mici detalii

Stau de 6 luni impreuna, cui ii pasa de "la n moment dat"?
La un moment dat se aplica la relatii pe viata (casatorie, de jure sau de facto), altfel la momentul ala dat o sa beneficieze altul de productia fetei...

View PostLouisCyphre, on 18 mai 2020 - 18:30, said:

Cam ciudată abordarea ta, că presupun că eşti bărbat, după nickname.

Nu era ciudata si daca era femeie?

#122
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.986
  • Înscris: 24.01.2012
Meh, nu ştiu, nu m-am gândit.
Pur şi simplu mi s-a părut ciudat ca un tip să pună problema aşa ''dacă eram eu prietena ta...''
Poate e numai la mine în cap, dar tot ciudat mi se pare.
În fine, irelevant, fiecare cu treaba lui.

#123
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.978
  • Înscris: 21.06.2016

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 18:48, said:

Daca chiar iubesti pe cineva faci anumite sacrificii. Daca mie nu mi convine ca tu iesi in club, de exemplu, si iti spun ca ma deranjeaza, obligat fortat trebuie ca tu sa nu mai iesi in club.
Insa faptul ca da tigari la vecini si are o prietena cu care isi pierde timpul...

Nu cred ca e asta, ci din descriere ca e jegoasa, ingalata, lenesa si nesimtita Posted Image
Si da, e un pacat major s apiezri timpul, sa nu faci nimic util, casa sa fie ca o cocina. E pacat biblic, ce naiba, e recunoscut de marea majoritatea a omenirii.

Quote

Trebuie sa intelegem ca oamenii sunt diferiti. Nimeni nu e la fel.

Bineinteles ca sint diferiti, asta nu insemna ca trebuie lasati in rahat.
Daca esti prost, te chinui sa inveti si sa te ridici.
Daca esti lenes, mai tragi si tu de tine. Daca nu tu, altii.
Asta faci pentru tine insuti, pentru un prieten, si cu atit mai mult pentru o "prietena".

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 18:48, said:

Nu e ok sa speli vasele tu, ca barbat, insa daca e sa o luam logic nici ea (femeia) nu este obligata sa spele vasele dupa tine (am dat un exemplu)
Intr o relatie exista sacrificii si compromisuri.

Ba e absolut ok pentru un barbat sa spele vasele, sa aiba grija de copii, sa spele pe jos si sa faca alte treburi muieresti.
Dar unde e sacrificiul pentru ea aici? Ca pentru el am inteles.

View PostLouisCyphre, on 18 mai 2020 - 20:09, said:

Pur şi simplu mi s-a părut ciudat ca un tip să pună problema aşa ''dacă eram eu prietena ta...''


Ha! la sta nu m-am gindit :)

Editat de vrajitoruldinoz, 18 mai 2020 - 20:21.


#124
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009
A gandit empatic omul, nu ca voi. Empatia nu este conditionata de identitatea sexuala.

#125
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 559
  • Înscris: 31.12.2014

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 18:06, said:


Eu daca eram prietena lui... ma desparteam direct !

Fara nici un fel de caterinca : banii mei sunt si banii tai, si invers.
Lasa ma frate sa fumez. Nu ti convine, sal !
Probabil ca la un moment dat o sa produca si ea... insa sunt sigur ca problema nu este ca i fumeaza tigarile... astea sunt doar niste mici detalii
Banii mei sunt si banii ei daca stie sa ii menajeze, nene. Ia vezi tu ca poate dai de vreo pasarica care sa-si cumpere nu stiu ce dracie de tre sa vinzi si casa, si pe ea, si pisica.

View PostMircea332243, on 18 mai 2020 - 19:09, said:

Este parerea mea si sincer mi o mentin.
Nu mi se pare normal sa faci astfel de chestii.
Pentru mine este simplu : stai si fumezi in pat, iti explic clar ca PUTE si nu pot sa dorm in camera.
Stai si nu speli vasele? D ale dracu de vase, tot tu o sa le speli la un moment dat. Nu e ca si cum le spal eu...

Cand spun sacrificii (probabil nu am folosit cuvantul potrivit, imi cer scuze) ma refer la faptul ca persoana de langa tine trebuie inteleasa. Buna, proasta, daca nu ti convine desparte te de ea. Este simplu. Pana la urma urmei iti asumi ca nu toti suntem la fel.
Da o dracu de pisica. Poate nu i plac pisicile... E pisica lui. Nu a vrut ea pisica respectiva. Este o tampenie sa infometezi pisica, insa am spus o si o mai spun : daca avea caine, ce facea? O blama ca nu iese cu cainele afara? Cum sa mi fac eu o gagica si sa mi zica aia sa i plimb potaia ?
Si eu am caine, insa este cainele meu. Nu poate o gagica sa mi iubeasca cainele cu care am trait 10 ani si care face parte din familie, cum sa i zic ei sa iasa cu el afara?

Eu ma duc la munca, tu stai acasa ? De ce stai acasa? Daca esti la facultate, pai stai acasa atunci. Mi am asumat CLAR ca tu esti la facultate si eu muncesc. Nu e logic?
Fumezi si dai tigari tuturor? Pai mai fato, noi n avem bani sa mancam si tu dai tigari ? Ce dracu' e cu tine ?

Este simplu... daca fata nu intelege ori este retardata mintal ori isi bate joc.

De ce trebuie sa deschizi un thread pe un forum ?
Gresesc undeva?
Iar o luam cu pisica =))) E o diferenta intre a te pune sa plimbi cainele sau sa joci leapsa cu el si alta e sa-l lasi sa moara de foame. Iti ia mai putin de un minut sa ii pui niste boabe in castronel, si inca un cateva secunde sa-i pui apa.

#126
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 559
  • Înscris: 31.12.2014

View Postclasica, on 18 mai 2020 - 00:14, said:



N-ai 'ţeles nimic, nici tu, nici ăl de sub tine. Da', hei, nu-i vreo mirare! De când am revenit pe-aici, observ nişte useraşi mai plăpânzi în logică. Şi ce miştoace minţi odinioară!

De regulă, nu răspund tuturor încetişorilor, că-i pierdere de vreme, dar fie.

Când un individ deschide dulapu' gagică-sii şi alege-n ce cotrenţe să se ducă asta după merdenele, că nu-i convine să-i vadă sânu' tresăltându-i prin maiou, înseamnă că se vede drept proprietar de ţâţecoapseşolduribuci, de-şi permite s-o ia la rost pe tema chilotului îndrăzneţ şi-a sutienului lipsă.

Trupu' ei e-n posesiunea lui, el o deţine, el o face şi-o desface, el o dezasamblează şi-o pune la loc, el are dreptu' să-i ordone ce bulendre să-şi arunce pe ea, ca un stăpân de nuri şi ea o sclavă. Nici măcar prostituată, că ar avea şi ea nişte retribuţii pentru munca prestată, i-ar da ăsta măcar un pufăit dintr-o ţigară, nu s-ar mai plânge cu tutunu-i costisitor.

Şi, da, o fi depresivă, sărmana, de stă cu unu' care-o cotrobăie în pachetu' cu ţigări să vadă câte i-a dat vecinei din stânga şi câte celei din dreapta. Cum naiba să stai cu unu' care trage toată plapuma peste el şi te lasă zgribulind o noapte-ntreagă?!

Într-o relaţie ori împarţi, ori fiecare-i cu a mă-sii, bineînţeles. Şi dacă-i cu a mă-sii, să măcăie mai în surdină aşa.
Aici vad un tipar de feminism care mie personal mi se insuportabil. Ce posesie visezi? Eu am dat un exemplu din care sa reiese indiferenta ei fata de ea si fata de situatiile sociale, mai, fato. Da' daca tot o luam asa, hai si la restaurant in pijama. In societate, fie ca-ti place, fie ca nu-ti place, trebuie sa te conformezi cat de cat, nu o zic eu, nu impun eu nimic, o impune societatea

Cum nici la resturant nu vii cu oala de ciorba de acasa, cum nici la plaja nu vii cu palton si cacicula, nici la market nu mergi in hainele in care ai dormit tu acasa, nepieptana si cu machiajul de aseara ramas pe fata.
Daca eu iti explic tie ca nu e ok ca intr-un spital sa intri cu tigara aprinsa, mama lor de tigari, tu deja in mintea ta de feminista procesezi cum ca eu decid cand tu sa fumezi sau nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate