Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Tulburare mintala sau nesimtire?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#73
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.05.2019
Am si eu o intrebare pentru locuitorii planetei pamant : de ce judecati atat de mult ? nu ma refer la judecarea initiatorului acestui thread, ci la oamenii care spun povesti despre cunostiinte/prieteni care nu si spala vasele sau nu duc gunoiul...

Ce naiba va f**e pe voi grija ce face pers respectiva???

#74
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,002
  • Înscris: 20.10.2015

View Postclasica, on 17 mai 2020 - 20:35, said:



De acord, orice nevastă care are pretenţia să împartă cu bărbatu-său cratiţa cu barabule prăjite e prostituată.

Nu inteleg de ce te superi pentru ca tu ai spus asta.
Vrajitorul n-a facut decat sa schimbe cuvintele, intelesul e identic:

View Postclasica, on 17 mai 2020 - 18:14, said:

ţâţa ta e a mea, da' borcanu' cu murături şi slana din pivniţă îs numai ale mele. Coapsele tale îmi aparţin, da' tabacu-i cam scump, cucoană, ca să-l irosesc cu tine.

Aici vad un troc, nu o relatie, asa cum o pui in fraze

#75
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016

View Postclasica, on 17 mai 2020 - 20:35, said:



De acord, orice nevastă care are pretenţia să împartă cu bărbatu-său cratiţa cu barabule prăjite e prostituată. Nenorocitei să i se arunce trei bucăţele pe covor, iar pimpu' ei să înfulece restu'. Rezon!

Stiu ca e greu de inteles cind vezi lumea printr-o lentila deformanta, dar nu "orice nevasta" e din interes. Dar alea care sint, isi vind corpul pentru avantaje materiale si li se pare ciudat ca altii dispretuiesc asa ceva.
O femeie cu demnitate ar fi fost complet separata cu banii intr-o relatie de 6 luni. Adica ar fi platit chirie si ar fi contribbuit in casa cu jumatate din munca. Sau alt compromis (mai multa munca, mai putina chrie etc, treaba lor).
Sexul nu este o metoda de plata decit la prostitutie. Sexul se face pentru placere reciproca contributa e 50-50. DAca nu e, relatia e defecta.


@Initiator: de ce dmle iti faci tratament psihlogic pe forum si nu stai la masa cu ea la o discutie de juma de ora sa-i explici? Spune-i ca te supara foarte tare si nu mai poti trai asa si ca e alegerea ei. Femei cu care te potrivesti mai sint mii si mii, n-are sens sa te otravesti.

View PostMircea332243, on 17 mai 2020 - 20:45, said:

Am si eu o intrebare pentru locuitorii planetei pamant : de ce judecati atat de mult ? nu ma refer la judecarea initiatorului acestui thread, ci la oamenii care spun povesti despre cunostiinte/prieteni care nu si spala vasele sau nu duc gunoiul...

Ce naiba va f**e pe voi grija ce face pers respectiva???

Pai poate sint vecini si-i invadeaza gindacii si sobolanii.

#76
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View PostTsunnnami, on 17 mai 2020 - 21:06, said:


Nu inteleg de ce te superi pentru ca tu ai spus asta.
Vrajitorul n-a facut decat sa schimbe cuvintele, intelesul e identic:


Aici vad un troc, nu o relatie, asa cum o pui in fraze


N-ai 'ţeles nimic, nici tu, nici ăl de sub tine. Da', hei, nu-i vreo mirare! De când am revenit pe-aici, observ nişte useraşi mai plăpânzi în logică. Şi ce miştoace minţi odinioară!

De regulă, nu răspund tuturor încetişorilor, că-i pierdere de vreme, dar fie.

Când un individ deschide dulapu' gagică-sii şi alege-n ce cotrenţe să se ducă asta după merdenele, că nu-i convine să-i vadă sânu' tresăltându-i prin maiou, înseamnă că se vede drept proprietar de ţâţecoapseşolduribuci, de-şi permite s-o ia la rost pe tema chilotului îndrăzneţ şi-a sutienului lipsă.

Trupu' ei e-n posesiunea lui, el o deţine, el o face şi-o desface, el o dezasamblează şi-o pune la loc, el are dreptu' să-i ordone ce bulendre să-şi arunce pe ea, ca un stăpân de nuri şi ea o sclavă. Nici măcar prostituată, că ar avea şi ea nişte retribuţii pentru munca prestată, i-ar da ăsta măcar un pufăit dintr-o ţigară, nu s-ar mai plânge cu tutunu-i costisitor.

Şi, da, o fi depresivă, sărmana, de stă cu unu' care-o cotrobăie în pachetu' cu ţigări să vadă câte i-a dat vecinei din stânga şi câte celei din dreapta. Cum naiba să stai cu unu' care trage toată plapuma peste el şi te lasă zgribulind o noapte-ntreagă?!

Într-o relaţie ori împarţi, ori fiecare-i cu a mă-sii, bineînţeles. Şi dacă-i cu a mă-sii, să măcăie mai în surdină aşa.

#77
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View PostTsunnnami, on 17 mai 2020 - 18:47, said:

Sa se lase de fumat si o sa rezolve toate problemele pe care le are cu ea.
Vad ca nici el nu asculta cand nu-i convine...

Ai si tu un fix cu fumatul ăla....
Cartea aia a lui Carr nu i o recomanzi ?  ?

@clasica
Mai usurel madam.
Nu a zis omul ca i face lista cu ce bulendre să pună pe ea, a zis să dea dovadă de bun simț, sa nu plece in curul gol la magazin.

@initiator

Da i viteză tată, educație nu, bun simț nu, n ai ce scoate din ea.
Las o pe altul să se pricopsească cu ea.

Edited by CovertTwo, 18 May 2020 - 00:58.


#78
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 02.02.2008
a fost plăcut futaiul în tinerețe, acu' s-a cernut sita.

#79
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016

View Postclasica, on 18 mai 2020 - 00:14, said:


Într-o relaţie ori împarţi, ori fiecare-i cu a mă-sii, bineînţeles. Şi dacă-i cu a mă-sii, să măcăie mai în surdină aşa.

A, dar nu draga, confunzi. Imaprtitul vine numai la chestiile care tin de relatie, nu alea materiale.
Imaprti lucrurile - poate, ca nici acolo mereu - intr-o casatorie, nu cu orice pitipoanca sau pitiponc cu care au o relatie de de amor de citeva saptamini.

Quote

Când un individ deschide dulapu' gagică-sii şi alege-n ce cotrenţe

Asta nu mai  eproblema noastra, dar a dat-o ca exemplu de nesimtire cum s-a mai spus.
Si adevarul este ca toti astia care ies in pijamale si chiloti sa-si cumpere cafea sint de dispretuit. Barbati sau femei, numai ca de barbati nu ne intereseaza.

#80
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 18 mai 2020 - 01:09, said:


A, dar nu draga, confunzi. Imaprtitul vine numai la chestiile care tin de relatie, nu alea materiale.
Imaprti lucrurile - poate, ca nici acolo mereu - intr-o casatorie, nu cu orice pitipoanca sau pitiponc cu care au o relatie de de amor de citeva saptamini.


Ce lucruri, vrăjitorule? Scrinu' cu langouri, vitrina cu bibelouri, păstrăvu' de pe televizor? Atâta gibberish.

Se harpagoneşte la o ţigară prăpădită ş-un blid cu ciorbă. Atâta cotcodac inutil cu împărţitu' ăsta.

View Postvrajitoruldinoz, on 18 mai 2020 - 01:09, said:

Asta nu mai  eproblema noastra, dar a dat-o ca exemplu de nesimtire cum s-a mai spus.
Si adevarul este ca toti astia care ies in pijamale si chiloti sa-si cumpere cafea sint de dispretuit

O, da, să-i dispreţuim pe Tom şi Jerry că se fugăresc în juru' ombilicului celor care poartă asemenea pijamale dimineaţa la chioşcu' de ziare. Ce-ţi pasă cu ce se-mbracă cel de dinaintea sau dinapoia ta?

#81
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016
Sincer, nu-mi pasa la modul particular dar imi pasa de uritirea lumii. Oricum nu asta era discutia.

Quote

Ce lucruri, vrăjitorule? Scrinu' cu langouri, vitrina cu bibelouri, păstrăvu' de pe televizor? Atâta gibberish.
Se harpagoneşte la o ţigară prăpădită ş-un blid cu ciorbă. Atâta cotcodac inutil cu împărţitu' ăsta.

E irelenvata magnitudinea. Unii oameni au mai putin si altii au mai mult. Pentru unii un blid de ciorba, 3 tigari, un loc unde sa stea sint lucruri foarte mari. Culema e ca cele 3 tigari amarite nu-s chiar asa amarite. Daca ea fumeaza un pachet pe zi (dar pot fi si doua) poate fi o suma peste ce ramine cind scazi ce ramine dintr-un salariu mediu cheltuilile d ebaza - intretinere , mincare, pasta de dinti etc. Cu alte cuvinte e de fapt in mod obiectiv o suma mare. Faza distractiva e ca probabil asa gindeste si ea - ce mare chestie niste tigari si un blid de ciorba, iar patul statea gol oricum, de aia nu are nici un simt al datoriei sau responsbilitatii.

Cind te duci la cineva in casa te supui la regulile casei. Aici e problema evidenta, asta poate implica inclusiv iesitul din casa intr-o anumita tinuta. Ca daca nu statea la el nu putea sa-i spuna nimic.
Cind stai la cineva in primul rind datoreaza o chirie. Daca nu platesti chirie ajutio la treburile casei. Daca nici asta nu faci, mai nu faci lucururile mai rau decit n-ai fi fost acolo, nu produci munca in plus.

Astea sint princpii ale bunului simt elementar, categoria apa e uda, nu inteleg ce rost are contrazicerea lor.

Edited by vrajitoruldinoz, 18 May 2020 - 01:52.


#82
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ha!, auzi chestie, vazică nu trebuie să comentam nimic la ținuta partenerului.. 🤭

#83
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009
N-a pomenit nimeni de nicio chirie şi nici c-ar sta la el în casă, ci cu el în casă. C-o fi venit ea cu mâţa-n sacoşă la el şi şi-o fi împânzit sulimanurile pe etajera băii lui sau c-o fi bătut el la uşa ei cu pachetu' de ţigări în buzunar, ca să se instaleze pe sofaua domnişoarei, mi-e egal.

Şi dacă-i atât de păguboasă relaţia, că, de, tre' să-i mai dea şi ei din mahorca lui, s-o lase-n pace. Găseşte ea altu' care să-i ungă croissantu' cu unt dimineaţa-n pijamale.

Edited by clasica, 18 May 2020 - 02:18.


#84
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,002
  • Înscris: 20.10.2015

View Postclasica, on 18 mai 2020 - 00:14, said:

N-ai 'ţeles nimic, nici tu, nici ăl de sub tine. Da', hei, nu-i vreo mirare! De când am revenit pe-aici, observ nişte useraşi mai plăpânzi în logică. Şi ce miştoace minţi odinioară!
De regulă, nu răspund tuturor încetişorilor, că-i pierdere de vreme, dar fie.

Si de ce faci eforturi?
Crezi ca ma doare de parerea ta?


View Postclasica, on 18 mai 2020 - 00:14, said:

Trupu' ei e-n posesiunea lui, el o deţine, el o face şi-o desface, el o dezasamblează şi-o pune la loc, el are dreptu' să-i ordone ce bulendre să-şi arunce pe ea, ca un stăpân de nuri şi ea o sclavă. Nici măcar prostituată, că ar avea şi ea nişte retribuţii pentru munca prestată, i-ar da ăsta măcar un pufăit dintr-o ţigară, nu s-ar mai plânge cu tutunu-i costisitor.

Si mai zici de altii
:lol:
Ia mai apuca-te si mai citeste o data
Sa vii tu temele facute data viitoare

View PostCovertTwo, on 18 mai 2020 - 00:52, said:

Ai si tu un fix cu fumatul ăla....

Pentru ca asta ii rezolva problema

View Postclasica, on 18 mai 2020 - 02:16, said:

N-a pomenit nimeni de nicio chirie şi nici c-ar sta la el în casă, ci cu el în casă.

Si chiria cine o plateste? Ala mai prostu'?

#85
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ăla care are servici :)))), si țigările și să facă si mâncare, cucoana nu trebuie deranjată de la serial :))))

#86
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016

View Postclasica, on 18 mai 2020 - 02:16, said:

N-a pomenit nimeni de nicio chirie şi nici c-ar sta la el în casă, ci cu el în casă. C-o fi venit ea cu mâţa-n sacoşă la el şi şi-o fi împânzit sulimanurile pe etajera băii lui sau c-o fi bătut el la uşa ei cu pachetu' de ţigări în buzunar, ca să se instaleze pe sofaua domnişoarei, mi-e egal.

Şi dacă-i atât de păguboasă relaţia, că, de, tre' să-i mai dea şi ei din mahorca lui, s-o lase-n pace. Găseşte ea altu' care să-i ungă croissantu' cu unt dimineaţa-n pijamale.

E intradevar indifernt cine la cine a venit, dar o relatie se construtruieste pe eforturi egale. Dragostea oarba isi recapata vederea la un moment dat. Daca e mai bine fara cineva decit cu el/ea, devine evident.
De unde insa "sa o lase in pace"? crezi ca o tine cu forta?

#87
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostMircea332243, on 17 mai 2020 - 20:45, said:

Am si eu o intrebare pentru locuitorii planetei pamant : de ce judecati atat de mult ? nu ma refer la judecarea initiatorului acestui thread, ci la oamenii care spun povesti despre cunostiinte/prieteni care nu si spala vasele sau nu duc gunoiul...

Ce naiba va f**e pe voi grija ce face pers respectiva???
Sunt multi oameni care inghit multe rahaturi in relatiiile lor (cu sotia, cu socrii, etc.), asa ca defuleaza (se razbuna) pe altii din afara.

#88
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

Each time a man stands up for an ideal, or acts to improve the lot of others,

Se potriveste.,
De exemplu imbunatatirea igienei si a sanatatii...

#89
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 18 mai 2020 - 10:11, said:



Se potriveste.,
De exemplu imbunatatirea igienei si a sanatatii...
Am fost nevoita sa-mi schimb avatarul, doar fiindca cuiva i s-a pus pata pe el si nu s-a lasat, pana nu si-a impus punctul de vedere.
A fost o greseala, asa ca n-o mai repet cu semnatura sau cu altceva. :)
Mai ales ca in semnatura mea nu este vorba de imbunatatiri impuse.

Edited by Cr1spy, 18 May 2020 - 10:28.


#90
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Totul depinde de pozitia fiecaruia.

Si initiatorul de la inceput a tinut sa raspunda doar la ce mesaje ii convine.
Un fel de cauta argumente in favoarea lui, ce era contrar era cam de cacao, naspa.

Mie imi plac subiectele astea, sunt un fel "despre viata", toti am trecut prin ele, toti barbati cred ca avem momente in care familia, cunostintele, ne zic ca asa este in relatie, ca trebuie sa lasi de la tine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate