Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Tulburare mintala sau nesimtire?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
295 replies to this topic

#55
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014

View Postcorinadaniela, on 16 mai 2020 - 18:36, said:

Inițiator, apropo de ingalarea iubitei tale : cum sta la capitolul curățenie și îngrijire corporala personala? Sta nespălata, nepieptanata cu zilele, doarme cu aceleași haine cu care sta ziua prin casa? De altele nu mai zic - epilat, unghii curate și îngrijite la mâini și picioare...
O sa sune foarte urat ce o sa zic acum, dar depinde de zi :) Mai pe scurt, daca nu are chef sa se pieptene sau sa faca baie, sau sa se schimbe in ziua respectiva, nu o face.
Acum as fi ipocrit sa zic ca are probleme de igiena grave, dar tot are comportamentul delasator.
Dar la ea make up ul e sfant

#56
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017
Cum ai putea să îți faci o familie cu o femeie de genul ăsta? Ar lăsa copiii nepieptănați, cu muci la nas, mâncare pe față, le-ar da sa mănânce pufuleți Lotto si suc Coca Cola la 1 an jumate.
Fi-mi-ar silă...

O femeie care nu are simțul igienei, al ordinii si curățeniei dpmdv este zero. Nu zic la perfecțiune, să fie obsedată din aia, dar cât de cât, așa... Să ieși in pijamale la chioșc e de cea mai joasă speță. Măcar țigăncile alea in halat si papuci se acoperă.

Edited by jezebelle, 16 May 2020 - 19:08.


#57
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Ce fain ar fi daca i-ai putea da niste pastile si sa devina docila, ca un catelus care sare cand bati din palme. Sa iti imite personalitatea, ambitiile, comportamentul.
Copiii tai daca vor fi mai altfel decat ce consideri tu normal vor fi diagnosticati cu ADHD sau alte boli ce cer medicatie.

Tu ai fost vreodata la psihiatru? Mergi de curiozitate, ca poate vei avea o surpriza.

The results suggest that when people pick a pet, they seek one that, at some level, resembles them, and when they get a purebred, they get what they want.

Una din doua: esti mai fraier de felul tau si asta e singura tipa care ti-a acordat atentie, sau e buna de penis si ti-ar parea rau sa renunti la sex. Altfel nu vad de ce continuti sa te chinui.

Edited by Mizu, 16 May 2020 - 19:23.


#58
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Numirile si apelativele aduse fetei pe acest topic nu au nici un rost.
Initiator, fa-ti timp o ora pe zi si explica-i ce nu e bine sa faca, poate chiar nu isi da seama ca actiunile sale sunt deranjante pentru tine.
De curiozitate, ce facultate studiaza ?

#59
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019

View PostNoua_pe_site, on 16 mai 2020 - 17:40, said:

Locuiam impreuna cu iubi. Iubi avea program de 3-5 ore de munca iar eu lucram 10-13 ore.
Aceasi problema. Veneam acasa si dadeam peste maldaru de vase. Ce dracu facea cu 5 pahare pe zi nu stiu
Cearta ca la balamuc in care i-am zis ca nu vin acasa dupa 12 ore de munca sa ma apuc sa curat dupa el nu am avut in viata mea.A invatat lectia cand nu am curatat nimic timp de 3 zile si a trebuit sa puna mana sa faca.
Am 7 pahare la bucatarie pe care le folosesc doar eu, nu stiu cum fac dar se nimeresc sa le murdaresc si iau pe urmatorul.
Pun mana pe un pahar murdar si zic las ca-l spal mai incolo.


View PostCaptainMe, on 16 mai 2020 - 18:43, said:

Si nu mai citi printre randuri, si multi altii au facut chestia asta. NU AM NIMIC CU EA CAND SE IMBRACA MAI SEXY, eu doar evidentiam faptul ca nici nu se chinuie sa se schimbe in haine mai sexy, pur si simplu merge in "pijama" la market. Scoteam in evidenta indiferenta ei si in cazul asta. Pai sa-mparta nene tigari la prieteni, da' sa imparta cand o avea ea bani sa-si permita un pachet de tigari pe zi
Si tu ai ales la ce sa raspunzi si sa raspunzi printre randuri.

Trebuia sa ne zici ce reactie a avut cand i-ai atras atentia sa nu ma iiasa sexy sau imbracata in pijama la supermarket.

Parerea mea ca trebuie sa ai grija ca tipa o sa te paraseasca cand o sa aiba un loc de munca.
Cred asta isi si zice, trag pe asta pana imi gasesc un job si apoi o sa-l parasesc pentru vreun sef.

Asculta la mine ca am la povesti de tipi care au intretinut tipe si apoi si-au gasit pe alti.
Am un prieten care are la activ 2 tipe aduse de la tara in oras, prima l-a inselat si s-a mutat la Bucuresti cu un sef de al ei.
A doua nici nu are poze cu el pe facebook, cand o intreaba careva zice ca este singura si ca s-a despartit de ala.

Stati cu chirie sau esti proprietar?
Ce planuri are tipa?

#60
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostMizu, on 16 mai 2020 - 19:22, said:

e buna de penis si ti-ar parea rau sa renunti la sex. Altfel nu vad de ce continuti sa te chinui.


Clar. Asta e concluzia mea cel putin. :)

#61
d2q

d2q

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.07.2018

View PostCaptainMe, on 16 mai 2020 - 18:43, said:

Dude, calmeaza-te ca iti pocneste vreo vena la cap. Si nu mai citi printre randuri, si multi altii au facut chestia asta. NU AM NIMIC CU EA CAND SE IMBRACA MAI SEXY, eu doar evidentiam faptul ca nici nu se chinuie sa se schimbe in haine mai sexy, pur si simplu merge in "pijama" la market. Scoteam in evidenta indiferenta ei si in cazul asta. Pai sa-mparta nene tigari la prieteni, da' sa imparta cand o avea ea bani sa-si permita un pachet de tigari pe zi
Deci pe deasupra o mai si intretii.Nu mi se par exagerate pretentiile pe care le ai de la ea. Daca sunt vase de spalat inseamna ca totusi face mancare...sau nu?
In orice caz, daca nu ia atitudine sa rezolve lucrurile care te deranjeaza zi de zi eu zic ca nu are rost sa continui asa.

#62
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 17.05.2020
@Initiator:  o simpla intrebare:

O mai iubesti?

De ce inca mai stai cu ea?

#63
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Eu daca vreau sa ies in pijama la magazin nu cer voie nimanui, e fix treaba mea cum ma imbrac.

Tendintele astea de control pe care le manifesta OP sunt nesanatoase, la nervi poate ii mai si trage doua palme domnisoarei, ca doar e atat de "proasta" incat nu intelege lucruri elementare.

#64
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
pai acum mai depinde nene si de pijamale, tu poate nu ai camășuță daia de noapte de ți se vad jumătate din buci...

#65
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,893
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsilesax, on 17 mai 2020 - 16:28, said:

pai acum mai depinde nene si de pijamale, tu poate nu ai camășuță daia de noapte de ți se vad jumătate din buci...

Poate sa iasa si goala, masca s-o aiba pe figura

#66
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
A cui?

#67
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View PostCaptainMe, on 15 mai 2020 - 23:34, said:

Te plangi ca nu ai bani sa iti iei tigari, automat stand in casa cu mine fumezi de la mine si mi s-ar parea un gest urat din partea mea sa zic ca nu(si tigarile sunt scumpe), dar cand in sfarsit isi ia un pachet il termina in 2 ore ca ii da si lu' baba de peste drum una, mai sta la o taina si cu vecina, ii da si ei vreo 4-5 intre timp. Pac scandal.

Nu sunt genul comunist si tampit sa ii interzic sa poarte o fusta scurta sau o bluza cu decolteu, da' sa te duci la magazin fix cum te trezesti dimineata din pat aproape dezbracata, in pantaloni extra scurti, slapi si maieu fara sutien ca iti e lene sa te schimbi si "cin' ma vede domne, parca stai cu lumea, nu cu mine" deja mi se pare deplasat. Pac o discutie.


Ce nesimţită! Să nu-şi pună ea jobenu' pe plete şi să nu-şi tragă rochia de ceremonie peste şolduri când fuge dimineaţa la aprozar să cumpere ciungă şi pufuleţi?! Tţ, tţ, tţ!

Şi ce bărbat mişto e ăsta care pretinde supunere vestimentară de la muierea cu care n-ar împărţi nici măcar o ţigară! Adică ţâţa ta e a mea, da' borcanu' cu murături şi slana din pivniţă îs numai ale mele. Coapsele tale îmi aparţin, da' tabacu-i cam scump, cucoană, ca să-l irosesc cu tine.

Că nu faci tu scandal numai pentru trei rotocoale de fum din tabacheră, sigur ai lacăt şi peste mămăligoase şi caşcavaloase. Da', bineînţeles, urmează negări vehemente şi supercredibile.

#68
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Băi nene, când ești bărbat nici o femeie nu te crede.. :))

Edited by silesax, 17 May 2020 - 18:17.


#69
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am fost fumator timp de 10 ani. Am inceput in liceu impreuna cu un coleg ca sa ne integram social printre smecheri. Uneori aveam eu tigari, alteori avea el, rareori aveam amandoi, deci fumam unul de ala altul tot timpul.

Noi eram doar prieteni si nu ne trecea prin cap ca unul fumeaza mai mult si altul mai putin, ca unul are mai multi bani si celalalt profita, aveam o relatie nicotinala cum apare doar intre doi oameni de bun simt, care inteleg ca ala care are mai putin ca tine nu e neaparat un profitor care abuza de increderea ta.

Pot intelege ca CaptainMe e mai scârțar si e genul de om care i-ar cere nevestei sa plateasca jumatate din chirie desi ea e studenta si nu are loc de munca, dar atunci de ce plm mai sta cu ea? Sa-si caute una pe seama lui, cu siguranta exista si astfel de femei care sa il satisfaca nu doar in pat ci si economic.

O astfel de relatie e pierdere de vreme pentru ambele parti, am in familie un caz similar care au divortat recent desi au doi copii.

#70
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,893
  • Înscris: 20.10.2015
Sa se lase de fumat si o sa rezolve toate problemele pe care le are cu ea.
Vad ca nici el nu asculta cand nu-i convine...

#71
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016

View Postclasica, on 17 mai 2020 - 18:14, said:




Ce nesimțită! Să nu-și pună ea jobenu' pe plete și să nu-și tragă rochia de ceremonie peste șolduri cĂąnd fuge dimineața la aprozar să cumpere ciungă și pufuleți?! Tț, tț, tț!

Și ce bărbat mișto e ăsta care pretinde supunere vestimentară de la muierea cu care n-ar Ăźmpărți nici măcar o țigară! Adică țĂąța ta e a mea, da' borcanu' cu murături și slana din pivniță Ăźs numai ale mele. Coapsele tale Ăźmi aparțin, da' tabacu-i cam scump, cucoană, ca să-l irosesc cu tine.

Că nu faci tu scandal numai pentru trei rotocoale de fum din tabacheră, sigur ai lacăt și peste mămăligoase și cașcavaloase. Da', bineĂźnțeles, urmează negări vehemente și supercredibile.


Ideea ca facem sex deci trebuie sa ma plătești este definiția prostituției.
Prostituția e oarecum acceptata social  in varianta relației interesante, cu beneficii, dar e același lucru.

#72
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 17 mai 2020 - 19:42, said:

Ideea ca facem sex deci trebuie sa ma plătești este definiția prostituției.
Prostituția e oarecum acceptata social  in varianta relației interesante, cu beneficii, dar e același lucru.


De acord, orice nevastă care are pretenţia să împartă cu bărbatu-său cratiţa cu barabule prăjite e prostituată. Nenorocitei să i se arunce trei bucăţele pe covor, iar pimpu' ei să înfulece restu'. Rezon!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate