Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Este posibil să fie un abuz în serviciu la un transfer respins ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View Postcorinadaniela, on 12 mai 2020 - 16:10, said:

Dar crezi ca poți afla? La liceu/inspectorat nu cred ca îți va da cineva vreo informație, poate doar sa iei legătura cu părinții acestui elev, cine știe ce motiv (real sau imaginar) au invocat pentru realizarea transferului, sau pe cine au avut în cadrul liceului/inspectoratului, care le-a facilitat mutarea.
Aveți dreptate." Poate au avut pe cineva în cadrul"......nu ai nici o şansă ca om cinstit în țara asta.  Mai bine mă las păgubaș , redus la tăcere. Suntem jalnici ca nație. Păcat !

#20
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View Postgerys, on 12 mai 2020 - 15:46, said:

Am citit articolul din link ul postat de dumneavoastră.  Mă voi interesa în ce condiții a putut fi transferat colegul copilului meu în vacanța inersemestrială şi copilul meu nu a putut fi transferat. Chiar sunt curios.

Dar ce mai conteaza? Nu mai bine va concentrati eforturile sa rezolvati cu transferul in vara? Adica asta ar trebui sa fie prioritatea. Sau e in situatie neclara cu media la matematica (sau o alta disciplina profil real)?

View Postgerys, on 12 mai 2020 - 16:19, said:

Aveți dreptate." Poate au avut pe cineva în cadrul"......nu ai nici o şansă ca om cinstit în țara asta.  Mai bine mă las păgubaș , redus la tăcere. Suntem jalnici ca nație. Păcat !

Mor cand vad asta. Ati vazut la americani ce scandal a fost cu admiterile, nu stiu ce actori mituisera diverse persoane sa le falsifice documente doar sa intre odraslele la colegii. Sau la japonezi cand intentionat au manarit rezultatele la admitere medicina pentru ca nu doreau femei admise. Ah, si nu si-a facut nimeni harakiri dupa asa o magarie. Dar tot romanii is ai mai jalnici cica.

https://www.bbc.com/...canada-49693193
https://www.bbc.com/...d-asia-46568975

#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Are dreptate omul! Cei ca el sunt jalnici ca natie. Noroc ca nu sunt toti ca el.

#22
u2019

u2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.02.2019

View Postgerys, on 12 mai 2020 - 16:19, said:

Aveți dreptate." Poate au avut pe cineva în cadrul"......nu ai nici o şansă ca om cinstit în țara asta.  Mai bine mă las păgubaș , redus la tăcere. Suntem jalnici ca nație. Păcat !

Din principiu va recomand sa ștergeți aceste gânduri atât din vocabular cat și din atitudine. Anumite opinii exprimate aici ar trebui sa fie un imbold suplimentar sa investiți energia și timpul necesar pentru rezolvarea problemei d-voastră. Daca nu găsiți o persoana competenta în domeniu care poate sa va fie de ajutor, nu va rămâne decât studiați legile în detaliu, care este procedura de recurs, sa reformulați cererea în care specificați si cazul in care transferul a fost posibil.
Mult succes!

PS: In situații de acest gen, comunicati doar în forma scrisa, nu acceptați informații/decizii verbale.

Edited by u2019, 12 May 2020 - 23:30.


#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Clasa de liceu e maxim 28. Asta in lege.
Că la fiul meu in liceu e o clasă de 56. Da, 56, deci dublu că număr.
Tot(n)ți vor la "filo" că e ușor bacul și vor polițiști. ;)

@initiator.
Pui cererea de transfer acum. Se va face in aceasta vacanta. Daca se aprobă în CA.

#24
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View Postmyshyk, on 12 mai 2020 - 18:59, said:

Are dreptate omul! Cei ca el sunt jalnici ca natie. Noroc ca nu sunt toti ca el.

Offff, dacă eram şi eu ca alții aveam şi eu relații iar acum era şi copilul meu transferat. Trebuie să mi fac şi eu upgrade , să fiu la fel ca "ceilalți" Cum bine a spus myshyk.

View Postu2019, on 12 mai 2020 - 23:18, said:

Din principiu va recomand sa ștergeți aceste gânduri atât din vocabular cat și din atitudine. Anumite opinii exprimate aici ar trebui sa fie un imbold suplimentar sa investiți energia și timpul necesar pentru rezolvarea problemei d-voastră. Daca nu găsiți o persoana competenta în domeniu care poate sa va fie de ajutor, nu va rămâne decât studiați legile în detaliu, care este procedura de recurs, sa reformulați cererea în care specificați si cazul in care transferul a fost posibil.
Mult succes!

PS: In situații de acest gen, comunicati doar în forma scrisa, nu acceptați informații/decizii verbale.
Vă mulțumesc pentru sfaturi. Am să mă documentez temeinic ş apoi voi duce cererea de transfer la secretariat pt a fi înregistrată.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate