Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

ASE ID

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Bia93

Bia93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.01.2017
Buna seara!
Pentru cine a fost la ASE, ID, CIG sau Informatica economica : cum vi s-a parut facultatea? Coincid mediile de admitere de la zi cu cele de la ID?
Multumesc anticipat!

#2
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.05.2019
Fii serioasa... Cu toata nebunia asta ai cumva senzatia ca studiile de zi nu sunt totuna cu cele la distanta?

#3
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
in nebunia asta toate studiile sunt ID, indiferent ca esti la facultate, la liceu sau la gradinita.

dar daca poti sa alegi, du-te la studii de zi, macar mai mergi la cursuri si prinzi mai bine.

#4
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,804
  • Înscris: 13.08.2008
Poti merge la cursuri/ seminarii si la ID.

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Bia93, on 02 mai 2020 - 23:30, said:

Coincid mediile de admitere de la zi cu cele de la ID?
Nu. Asta vezi din lista candidatilor admisi in anii anteriori.

#6
Bia93

Bia93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.01.2017

 neagu_laurentiu, on 03 mai 2020 - 08:42, said:

Nu. Asta vezi din lista candidatilor admisi in anii anteriori.

As fi vrut sa pot vedea dar s-au sters. Link-urile sunt afisate pe site-ul lor dar listele in sine au fost sterse. Sunt postate niste medii, dar nu stiu daca le includ pe cele de la ID.
https://admitere.ase...ii-admitere.asp

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Au mai ramaa pe aici ceva: https://admitere.ase...ii-admitere.asp

Insa depinde de candidatii de anul acesta, statistica anterioara nu e atat de importanta.

Edited by neagu_laurentiu, 03 May 2020 - 09:51.


#8
Bia93

Bia93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.01.2017

 neagu_laurentiu, on 03 mai 2020 - 09:51, said:

Au mai ramaa pe aici ceva: https://admitere.ase...ii-admitere.asp

Insa depinde de candidatii de anul acesta, statistica anterioara nu e atat de importanta.

Nu pot deschide link-ul pus de dvs.
Nu e atat de importanta, dar avand in vedere faptul ca doresc sa aplic pentru forma de invatamant ID, unde, si asa, locurile sunt putine, m-ar ajuta sa stiu ce sanse am, chiar daca, din rezultatele din anii anteriori, nu se poate deduce o regula.

Edited by Bia93, 03 May 2020 - 10:09.


#9
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
La ID e un fel de bataie de joc, nu inveti mai nimic , important e ca platesti taxa. Pe la ID  se duc soferii si tot felul de secretare de prin ministere caci la stat conteaza o diploma, altceva nimic. La noi in firma nu angajeaza cu ID ca marea majoritate ce au venit la interviu sunt agramati ce au facut facultatea la 40 de ani. ID exista doar pe la invatamantul socio umanist, ase. Nu exista la invatamant tehnic, medicina. Ce mai e ciudat la ID e ca fac acelasi numar de ani ca cei de la zi, lucru anormal, trebuia cu un an in plus. In fine..asta e Romania...

#10
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

 Bia93, on 03 mai 2020 - 10:08, said:

Nu pot deschide link-ul pus de dvs.

admitere.ase.ro/licenta/medii-admitere.asp

pune https:// inainte

Informatica economica
    Medie buget - 9.31
    Medie taxa - 9.00

Edited by neagu_laurentiu, 03 May 2020 - 10:17.


#11
Bia93

Bia93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.01.2017

 neagu_laurentiu, on 03 mai 2020 - 10:16, said:

admitere.ase.ro/licenta/medii-admitere.asp

pune https:// inainte

Informatica economica
Medie buget - 9.31
Medie taxa - 9.00

Multumesc, asta am vazut si am pus si eu link-ul acesta mai sus, insa, ma interesa, in particular, daca sunt incluse mediile de admitere de la ID.

 cristian_e, on 03 mai 2020 - 10:09, said:

La ID e un fel de bataie de joc, nu inveti mai nimic , important e ca platesti taxa. Pe la ID  se duc soferii si tot felul de secretare de prin ministere caci la stat conteaza o diploma, altceva nimic. La noi in firma nu angajeaza cu ID ca marea majoritate ce au venit la interviu sunt agramati ce au facut facultatea la 40 de ani. ID exista doar pe la invatamantul socio umanist, ase. Nu exista la invatamant tehnic, medicina. Ce mai e ciudat la ID e ca fac acelasi numar de ani ca cei de la zi, lucru anormal, trebuia cu un an in plus. In fine..asta e Romania...

Din pacate, doar asta pot sa fac, constransa de situatia in care ma aflu. Nici eu nu consider ca este ideal. Si eu as fi vrut sa pot sa fac o facultate la zi si sa nu fac parte din gloata de "soferi si secretare" sau mai rau "agramati", dar asta e situatia in care ma aflu si incerc sa profit de ce am. Agramata nu consider ca sunt, nici servicii de secretariat nu prestez. As vrea, sa incerc, o reconversie profesionala.

Edited by Bia93, 03 May 2020 - 10:27.


#12
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
Atunci decat nicio facultate, te inteleg...termina la ID. Decat nimic mai bine id

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate