Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Universitatea Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ursescualex1

ursescualex1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.04.2020
Salut ! Stie cineva care sunt cele mai bune facultati de la Universitatea Politehnica Bucuresti ...daca s-ar putea un top cu cele mai bune si cele mai putin apreciate ! (Stiu doar ca Automatica si Telecomunicatii sunt in top..da celelalte facultati nu stiu cat de bune sunt ) .Posted Image Posted Image Posted Image

#2
Mircea332243

Mircea332243

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 01.05.2019
Daca o arzi la modul asta o sa sfarsesti sa ai o viata de rahat, cu un job de care iti e scarba...
Mai bine fa ceea ce-ti place !

#3
Jemapel

Jemapel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.08.2019
/

Edited by Jemapel, 24 April 2020 - 07:01.


#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Vezi ca Universitatea Bucuresti e una si Politehnica Bucuresti e alta.

#5
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postursescualex1, on 24 aprilie 2020 - 00:04, said:

Salut ! Stie cineva care sunt cele mai bune facultati de la Universitatea Politehnica Bucuresti ...daca s-ar putea un top cu cele mai bune si cele mai putin apreciate ! (Stiu doar ca Automatica si Telecomunicatii sunt in top..da celelalte facultati nu stiu cat de bune sunt ) .Posted Image Posted Image Posted Image
Bune sunt toate numai sa vrei sa inveti.

#6
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 01.02.2019
Am zis de zeci de ori pe forumul acesta: mai buna ca Spiru Haret nu este.
Studiezi 1-2 ani doar sambata si ai diploma la fel ca unul care a facut 3-5 ani de luni pana vineri. In timpul asta poti lucra. Sa te vad cum o sa lucrezi in timpul scolii. La Spiru Haret pori sa faci mai multe specializari in acelasi timp - mai greu la Universitate Bucuresti. Recorder absolut este unul ce a facut 10 facultati in 3 ani. Acum lucreza la stat pe salar de 5000 de euro pe luna. Si ginerele prefectului de Vrancea tot la Spiru Haret a terminat si e mare director la Tarom cu salar de 4000 euro pe luna.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postursescualex1, on 24 aprilie 2020 - 00:04, said:

care sunt cele mai bune facultati
Chiar n-are nici o importanta un astfel de top (desi gasesti pe Google). Daca tu nu ai o legatura cu profesia,degeba scrie no. 1 pe diploma.

#8
infoit

infoit

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 03.04.2020

View PostMircea332243, on 24 aprilie 2020 - 06:39, said:

Daca o arzi la modul asta o sa sfarsesti sa ai o viata de rahat, cu un job de care iti e scarba...
Mai bine fa ceea ce-ti place !
La fel poti sfarsi  si cu o pasiune pentru un domeniu care nu mai are nicio utilitate pe piata muncii de azi, gen filosofie, literatura, pictura, istorie, teologie, drept sau jurnalism, o pasiune pe care ti-o poti manifesta ca un hobby in timpul liber.
Stii cati absolventi de facultati umaniste scaneaza produsele la caserie si aranjeaza marfa sau cati isi iau umilinta si injuraturi zilnice la telefon?  Pe un salariu de 1200 lei?


Initiatorul e chiar realist.  Faptul ca alege ceva de la POLI  e un pas.  
N-am intalnit vreun absolvent de la POLI  care sa  fie angajat la Mega Image.

Joburile  pe care le poti gasi ca absolvent de POLI numai de rahat nu sunt.Se platesc cel mai bine in Romania, de la 3000-5000  lei in sus.

Edited by infoit, 24 April 2020 - 11:23.


#9
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
Faza e ca la poli sau constructii e ff greu...faci 4+2 ani. Multi intra, putini termina. Am fosti colegi ce au ramas asistenti universitari, azi sunt conferentiari si imi spun ca nici la master nu termina toti...aici cursurile incep la ora 16 si tin pana la ora 22.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate