Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Huawei Watch Gt2e

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#37
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

 diva_hipsterova, on 16 noiembrie 2020 - 13:07, said:

Mult succes cu EkG-ul

Nu functioneaza sau ce sa inteleg?

#38
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Pur și simplu nu are.

Heart rate monitor e altceva, e pulsul

Edited by diva_hipsterova, 16 November 2020 - 13:13.


#39
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

 diva_hipsterova, on 16 noiembrie 2020 - 13:11, said:

Pur și simplu nu are.

Heart rate monitor e altceva, e pulsul
Acum am vazut. Faceam confuzie cu functia de TruRelax.

In rest sa inteleg ca isi merita banii.

#40
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Merită. Eu am gt2, gt2e nu are microfon și difuzor. 490 lei face fără probleme.

Edited by diva_hipsterova, 16 November 2020 - 13:18.


#41
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

 diva_hipsterova, on 16 noiembrie 2020 - 13:17, said:

Merită. Eu am gt2, gt2e nu are microfon și difuzor. 490 lei face fără probleme.

Nu am pretentii de vorbit cu el sau asa.
Multumesc pentru raspuns.

#42
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Deși la interior sunt asemantoare, mie îmi pare că se ocupă mai puțin de soft decât la GT2 sau versiunea Pro. Fețe mai urâțele, update-uri mai rare etc.

În rest, este un ceas OK cu senzori cu o precizie decentă (SpO2 verificat cu un dispozitiv care se pune pe deget și pulsul cu o centură Garmin).

Eu am preferat versiunea asta pentru că rotițele de la GT2 ieșite în afară îmi intrau în piele, când țineam mâinile pe ghidonul de la bicicletă.

Autonomia este undeva la 7 zile, nu două săptămâni, cum se laudă ei.

#43
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017

 crazyAlex, on 16 noiembrie 2020 - 14:27, said:

Deși la interior sunt asemantoare, mie îmi pare că se ocupă mai puțin de soft decât la GT2 sau versiunea Pro. Fețe mai urâțele, update-uri mai rare etc.

În rest, este un ceas OK cu senzori cu o precizie decentă (SpO2 verificat cu un dispozitiv care se pune pe deget și pulsul cu o centură Garmin).

Eu am preferat versiunea asta pentru că rotițele de la GT2 ieșite în afară îmi intrau în piele, când țineam mâinile pe ghidonul de la bicicletă.

Autonomia este undeva la 7 zile, nu două săptămâni, cum se laudă ei.

Cam previzibila faza cu updateurile, doar nu este produsul lor de top.
Totusi cred ca este o achizitie buna.

#44
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Eu il folosesc de prin primavara si ma declar multumit. E destul de comod, bateria tine bine, precizia masuratorilor e destul de ok (pana la urma nu e dispozitiv medical) - adica iti dai seama daca e ceva in neregula, dar nu fineturi.
Trebuie tinut mai strans pe mana daca vrei precizie mai buna, daca il lasi sa alunece s-ar putea sa ai valori prea crescute la bpm.
Nu stiu cum e spO2 la precizie pentru ca n-am testat in paralel cu dispozitiv medical. La mine e intre 98-100 cam de fiecare data cand masor. Asta e utila mai ales cu covidul naibii - daca vezi ca scade saturatia destul de mult si se mentine...macar iti pui niste intrebari.
Sticla nu e tocmai rezistenta, al meu are ceva zgarieturi, nu profunde dar....bun, eu si repar utilaje; probabil ca daca muncesti de la PC nu se va zgaria.
GPS-ul e ok ca precizie dar se activeaza doar cand selectezi sporturi outdoor. Nu ai posibilitatea sa activezi manual.

Ce nu-mi place - nu are un mod de noapte - ceva sa selectezi intre orele x si y luminozitate minima. Da, poti sa-l setezi pe luminozitate adaptiva, dar e enervant ca dureaza putin pana ce se adapteaza.
Mi-a facut de vreo cateva ori figuri - in sensul ca s-a inchis; singurul element comun este ca batea doarele direct pe el (era in vara).

#45
link82

link82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 23.01.2008
Salut am si eu watch GT2 e si incerc sa-l imperechez cu un Xiami Mi 9t si nu reusesc. voi ati intampinat asemenea probleme? Aplicatia Health am descarcato din app gallery.

#46
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Dacă ceasul nu e împerecheat cu alt telefon, intri în aplicația Health, în partea de jos ai Devices, alegi ADD > Smart watches > GT 2 Series și ar trebui să-ți apară pe ecranul ceasului că se face împerecherea.

#47
marinm67

marinm67

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2020
Asta seara am facut un test in paralel intre gt2e si gt2 la o plimbare in aer liber . Concluzi ; traseu gt 2 ; 5,64 km -gt 2e 5,46 km , pasi 7205 / 7190 ,cadenta 92/91,puls mediu 88/87, pas mediu 78/76 , crestere obtinuta 109m/101.7m, scadere totala 111,5m/103.7 m, calori 426/414 ,eu zic valori cit de cit apropiate . Diferente intre cele doua ;la gt poti raspunde si vorbi la el fiind conectat la tel prin bluet foarte util zic eu cind esti la volan , la gt2 semnalul gps se incarca destul de greu ca timp dublu fata de gt 2e , barometru este aroximativ egal dar altimetru nu stiu cum masoara altitudinea (daca esti in acelasi loc in zile diferite altitudinea este alta ) dupa ce altgorim ,la gt 2 este automat iar la gt 2e se poate calibra si manual, mai urmarim pe parcurs in paralel cum se comporta cele doua la o plimbare cu bicicleta.

#48
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Caca maca, altitudinea e estimata după presiunea atmosferica

#49
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Care este ultima versiune de Fw la acest model, cand a fost facuta , a adus ceva imbunatatiri ?

#50
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Salutare! Detin de 3 saptamani un ceas Huawei GT 2e pe care il port permanent (chiar si noaptea). Aseara din cate vad pe ceas sunt date despre somn (8h:11min), dar in aplicatia Health nu mi le arata. Am instalata ultima versiune de firmware la el si ultima versiune de Health. Am discutat si cu suportul de la Huawei, am reinstalat aplicatia Health din Huawei App Gallery la sugestia lor (detin un Xiaomi Mi A2, dar mi-au sugerat sa instalez aplicatia Health din Huawei App Gallery deoarece este o versiune mai noua decat cea din Magazin Play), dar tot nu se actualizeaza detaliile despre „Somn”.

Din cate am mai citit, a mai fost problema aceasta (sau inca exista pe unele dispozitive), dar la mine a functionat timp de 3 saptamani.

Vreau sa stiu daca aceasta problema este doar la mine, sau este generala. Mentionez ca cei de la suport Huawei mi-au sugerat sa resetez ceasul daca dupa aceasta noapte nu se sincronizeaza datele cu aplicatia Health.

Attached Files


Edited by CiureaDaniel, 18 December 2020 - 11:29.


#51
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Încearcă să instalezi și HMS.

#52
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Sunt instalate ambele (Huawei Health v11.0.1.512 si HMS). Curios este de ce toate datele se actualizeaza, exceptand somnul.

Edited by CiureaDaniel, 18 December 2020 - 12:20.


#53
radug3

radug3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 22.09.2014
Salutare, notificarile pot fi si sonore sau doar prin vibratie?

#54
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Doar prin vibratie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate