Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Huawei Watch Gt2e

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#19
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Cam asa arată GT2e cu brățară metalica,  pentru cine e interesat sa își cumpere.

Attached Files



#20
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006

 AndySoft, on 30 mai 2020 - 20:28, said:

De ieri am intrat in posesia unui GT2e Lava Red, toate bune si frumoase, totul funcționează perfect. Din pacate nu am reusit sa instalez fețe de ceas custom. Ce metode știți de a face acest lucru?
Daca aveți întrebări legate de ceas va stau la dispoziție.  Cateva poze mai jos si o comparație cu celalalt ceas care îl am Active 2 la lumină .


Salutare.... Cum sta la masuratul pasilor? Il am imperecheat cu un Xiaomi si este dezastru. El singur imi pune cam 50 de pasi la cativa pasi sau miscare de mana.
Treaba cu Xiaomi il face inutil la pasi pentru ca telefonul inregistreaza si 80.000 de pasi (cam 38km) la o zi aproape sedentara... Merg cu bicicleta, telefonul pune pasi. Asa ca iese o varza in Huawei Health ca nu ofera optiunea de dezactivare si folosire exclusiva a ceasului...
La GPS daca stau pe loc in timpul antrenamentului inregistreaza... In pauzele de antrenament de orice tip trebuie sa il pui pe pauza altfel, inregistreaza si statul pe loc. Adica daca stai, fiecare reconectare cu satelitul (pentru repozitionare) te "arunca" in alt punct la distante de cateva zeci de metri..... miscari care sut contorizate ca si deplasari, desi nici nu te misti! Si uite asa in 20 de minute de stat pe loc am acumulat vrei 800 de m.
Cum esti cu el? Merita sa imi bat capul sau retur?

#21
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
eu am gt2, dar tot pe acolo. Masuratul pasilor, inclusiv urcatul e masurat destul de ok. Stau la et 4,urc pe scari si am climbing 10 metri deci e ok.
Da un reset la ceas, apoi daca tot face figuri retur.

#22
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nu am avut probleme cu măsurarea pașilor,  legat la un S10 , dar am renunțat la el din cauza la baterie, ma tinea cam 10 zile maxim și nu aveam stres activ si nu făceam antrenamente. Intre timp l-am schimbat cu altul verde dar tot asa se comporta bateria , restul funcționa perfect nu am avut probleme.


#23
geeorge

geeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 19.08.2006
Principala problema pare ca este de la telefon, ca ala masoara si el pasii in balarii (in principal de la telefon). Bateria da, slabuta rau. Trei saptamani, poate stins.

#24
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
sa vezi samsung active, il incarci cam la 2 zile.

#25
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 B_XXV, on 15 iulie 2020 - 20:31, said:

sa vezi samsung active, il incarci cam la 2 zile.
Ma ține cam 3-4 zile,am și un Active 2 dar ala e smartwatch 😉

#26
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005

 geeorge, on 14 iulie 2020 - 21:41, said:



Salutare.... Cum sta la masuratul pasilor? Il am imperecheat cu un Xiaomi si este dezastru. El singur imi pune cam 50 de pasi la cativa pasi sau miscare de mana.
Treaba cu Xiaomi il face inutil la pasi pentru ca telefonul inregistreaza si 80.000 de pasi (cam 38km) la o zi aproape sedentara... Merg cu bicicleta, telefonul pune pasi. Asa ca iese o varza in Huawei Health ca nu ofera optiunea de dezactivare si folosire exclusiva a ceasului...
La GPS daca stau pe loc in timpul antrenamentului inregistreaza... In pauzele de antrenament de orice tip trebuie sa il pui pe pauza altfel, inregistreaza si statul pe loc. Adica daca stai, fiecare reconectare cu satelitul (pentru repozitionare) te "arunca" in alt punct la distante de cateva zeci de metri..... miscari care sut contorizate ca si deplasari, desi nici nu te misti! Si uite asa in 20 de minute de stat pe loc am acumulat vrei 800 de m.
Cum esti cu el? Merita sa imi bat capul sau retur?

Nu cred ca exista vreun smartwatch care sa contorizeze pefect pasii. Apar diferente pentru ca anumite miscari ale mainii seamana cu cele pe care le faci cand te deplasezi.
Totusi - la tine sunt diferente foarte mari. Posibil sa fie de la telefon, dca zici ca iti pune 80.000 la o zi sedentara.

Cu GT2e conectat la un motorola G7 plus mie imi inregistreaza pe la 5-6000 pasi in zilele fara antrenament - undeva pe la 12.000 - 14-000 pasi in zilele in care fac miscare (mers pe jos alert 5-8 km dimineata).
L-am mai prins uneori "la furat", inregistrand pasi cand mergeam cu masina pe drum mai denivelat.
GPS-ul mi se pare destul de precis - plimbarile le fac doar cu ceasul si n-am observat abateri mari.

Bateria tine pe la 8-10 zile in conditiile in care folosesc gps-ul 1 h/zi si e setat pe citire puls "inteligenta" si sa arate ceasul cand intorc mana.
Sticla sa stiti ca se zgarie, deci daca sunteti sensibili la asta.... cautati protectie.

#27
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Daca dorește careva mi-a rămas o brățară nouă speciala de GT2e , ceasul l-am returnat si am luat GT2 normal

Attached Files



#28
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
bratara de la GT2 se potriveste la GT2e?
Merci

#29
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Da

#30
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Am văzut pe tropicul pentru GT2 că unii utilizatori au acces la fețe noi, unele cu plată.
Este cineva cu GT2e care are acces la așa ceva?


#31
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Eu am acces la fetele cu plata. Dar am ultima versiune Huawei Healt de pe magazinul Huawei.

#32
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Tot din  magazinul Huawei am instalat si eu aplicatia (versiunea 10.1.2.553), dar nu imi apar si cele cu plata. Poate conteaza modelul de telefon (am un Samsung) sau versiunea firmware la ceas (am 1.0.5.30).

#33
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Am Huawei P40 lițe. Poate contează asta. Ai HMS instalate?

#34
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Cred că acesta este răspunsul. Da, am și HMS instalate.

După ce zilele trecute au apărut câteva fețe noi, astăzi am văzut că sunt aranjate pe categorii, deci modificări se fac, dar fără să apară cele cu plată.

#35
RedDisciple

RedDisciple

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 23.04.2017
Va salut! Sunt interesat sa achizitionez un astfel de smartwatch. Pretul fiind unul destul de bun. Care sunt parerile voastre dupa folosire?
L-am gasit la pretul de 490 de lei.

Mai mult il cumpar pentru functia de EKG si SpO2.

Isi merita banii?

Edited by RedDisciple, 16 November 2020 - 12:08.


#36
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Mult succes cu EkG-ul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate