Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 

A murit Sir Stirling Moss, legenda Formulei 1

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,935
  • Înscris: 06.11.2018
A murit Sir Stirling Moss, legenda Formulei 1

Attached File  profimedia-0096239562.jpg   38.43K   53 downloads

Unul dintre marii piloţi din istoria Formulei 1 a murit la 90 de ani după o lungă luptă cu boala. Soţia lui Stirling Moss a declarat pentru Daily Mail că fostul mare pilot "a murit aşa cum a trăit, arătând minunat".

Stirling Moss, considerat cel mai mare pilot de Formula 1 care nu a cucerit niciodată titlul mondial, a avut şi o carieră de succes în TV şi afaceri.

Născut la Londra în 1929, Moss n-a devenit niciodată campion în sportul care l-a consacrat, însă a terminat de patru ori pe locul al doilea. A fost oricum admirat pentru talentul său de la volan indiferent de maşină şi a devenit faimos pentru că participa la mai multe curse de maşini în acelaşi timp cu Formula 1. S-a retras din competiţiile la nivel înalt în urma unui accident în 1962, dar a continuat să fie implicat în cursele cu motor pentru tot restul vieţii sale. După retragere s-a ocupat de afacerile familiei şi a avut o carieră în media.

A treia soţie şi cei doi copii au fost alături de el când a decedat, scrie Guardian.

Sursa: https://www.mediafax...ulei-1-19067173

Edited by _-GEORGE-_, 12 April 2020 - 12:59.


#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Dumnezeu să-l odihnească în pace

#3
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Rip.Da are si Sir asta la schelete-n sifonier uff!

#4
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 19.03.2006
Dumnezeu să-l odihnească în pace

#5
costea_nelu

costea_nelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 24.11.2010
Sa ii fie tarina usoara

#6
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018

View Post_-GEORGE-_, on 12 aprilie 2020 - 12:57, said:

A murit Sir Stirling Moss, legenda Formulei 1

Attachment profimedia-0096239562.jpg

Unul dintre marii piloţi din istoria Formulei 1 a murit la 90 de ani după o lungă luptă cu boala. Soţia lui Stirling Moss a declarat pentru Daily Mail că fostul mare pilot "a murit aşa cum a trăit, arătând minunat".

Stirling Moss, considerat cel mai mare pilot de Formula 1 care nu a cucerit niciodată titlul mondial, a avut şi o carieră de succes în TV şi afaceri.

Născut la Londra în 1929, Moss n-a devenit niciodată campion în sportul care l-a consacrat, însă a terminat de patru ori pe locul al doilea.

Eu nu am auzit de mosulica asta niciodata. Eu am alta conceptie despre termenul legenda. Si in cazul lui se adevereste zilcala: nimeni nu vorbeste despre numarul 2. Daca nu dadea familia telefon la vreo publicatie inebunita de foame, nici nu aparea "stirea" despre marea "legenda".

Edited by abac, 12 April 2020 - 14:51.


#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,686
  • Înscris: 05.02.2012

View Postabac, on 12 aprilie 2020 - 14:51, said:

Eu nu am auzit de mosulica asta niciodata. Eu am alta conceptie despre termenul legenda.

De Mercedes Stirling Moss ai auzit ? Am avut ocazia sa vad una live . Masina e ceva foarte "wow" . Tiriac din cate stiu are si el una Posted Image

De Carol Shelby ai auzit ? daca nu , iti recomand filmul Le Mans : Ford vs Ferrari

PS : faptul ca nu ai auzit tu, nu inseamna ca a fost un nimeni ... si mie daca imi spui despre fotbalisti sau alti sportivi faimosi (ma rog, inafara Ronaldo, Messi, etc) , nu ii cunosc, dar asta nu inseamna ca au fost un "nimeni"
Alte filme (mai mult documentare) : Williams, Senna
Iti recomand si "serialul/documentar" formula 1 , de pe netflix Posted Image . O sa iti placa. E filmat in timpul campionatului

Edited by Andreysc7, 12 April 2020 - 17:06.


#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009
Mille Miglia, 1955. Dupa 10 ore de cursa, Sir Stirling trece linia de sosire, urmat de nimeni altul decat Fangio. Alta era, altfel de spectacol.

View Postabac, on 12 aprilie 2020 - 14:51, said:

Eu nu am auzit de mosulica asta niciodata.

Irelevanta cunostinta ta.

#9
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,750
  • Înscris: 23.04.2007

View Postabac, on 12 aprilie 2020 - 14:51, said:

Eu nu am auzit de mosulica asta niciodata.
Inseamna ca e 1-1 ... nici mosulica n-a auzit de tine Posted Image

Dilema e alta - cind o sa mori tu o sa scrie ziarele despre treaba asta ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate