Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

A reusit careva sa arate declaratia pe telefon organelor? Ce a iesit?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#37
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 22.07.2004
La ce criza urmeaza macar la hartie sa facem economie ....

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,651
  • Înscris: 30.08.2017
E o mențiune acolo sa nu folosim aplicații pentru ca exista riscul sa ne fie folosite datele in scopuri frauduloase. Probabil s-a interpretat asta ca fiind o interdicție. Altfel, câtă vreme e semnătura ta, nu prea contează ca e pe telefon sau scrisă.

#39
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:04, said:

Voi chiar nu înțelegeți un text scris? Unde vedeti că scrie că nu se accepta pe telefon?
Scrie pe site MAI, pun din nou link: http://www.mai.gov.r...rie-raspundere/
Documentul poate fi redactat/completat de pe PC/laptop în câmpurile predefinite, în formatul PDF, necesitând ulterior tipărirea și semnătura olografă a titularului.
De asemenea, documentul poate fi tipărit și completat olograf („de mână”) în câmpurile predefinite, necesitând totodată semnătura olografă a titularului.

Deci, din ce inteleg eu, ai neaparat nevoie sa printezi ceva.
Adica nu poti nici macar sa o scrii COMPLET de mina - partile standard + datele personale.
Si atunci, cum pana mea faci asa ceva ?
N-ai imprimanta acasa, n-ai voie sa iesi din casa fara docoment !!!
Rogi pe cineva care are imrpimanta sa-ti printeze citeva, sa-si faca si el una completata, vine si-ti aduce.
Dar ce bifeaza persoana aia, care punct ?! Posted Image
Si clar nu merge sa o prezinti pe telefon.
Oricum, eu tot pe telefon o sa o prezint, sa fie sanatosi.

Edited by trollerul_de_serviciu, 27 March 2020 - 20:13.


#40
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003

View Posttrollerul_de_serviciu, on 27 martie 2020 - 20:09, said:

Scrie pe site MAI, pun din nou link: http://www.mai.gov.r...rie-raspundere/
Documentul poate fi redactat/completat de pe PC/laptop în câmpurile predefinite, în formatul PDF, necesitând ulterior tipărirea și semnătura olografă a titularului.
De asemenea, documentul poate fi tipărit și completat olograf („de mână”) în câmpurile predefinite, necesitând totodată semnătura olografă a titularului.

Deci, din ce inteleg eu, ai neaparat nevoie sa printezi ceva.
Adica nu poti nici macar sa o scrii COMPLET de mina - partile standard + datele personale.



un rand mai jos nu ai fost in stare sa citesti?

Quote

Totodată, reamintim faptul că declarația pe proprie răspundere poate fi redactată integral olograf, cu preluarea tuturor elementelor din modelul declarației pe proprie răspundere pus la dispoziție.


#41
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010

View Posttrollerul_de_serviciu, on 27 martie 2020 - 20:09, said:

Scrie pe site MAI, pun din nou link: http://www.mai.gov.r...rie-raspundere/
Documentul poate fi redactat/completat de pe PC/laptop în câmpurile predefinite, în formatul PDF, necesitând ulterior tipărirea și semnătura olografă a titularului.
De asemenea, documentul poate fi tipărit și completat olograf („de mână”) în câmpurile predefinite, necesitând totodată semnătura olografă a titularului.

Deci, din ce inteleg eu, ai neaparat nevoie sa printezi ceva.
Adica nu poti nici macar sa o scrii COMPLET de mina - partile standard + datele personale.
Si atunci, cum pana mea faci asa ceva ?
N-ai imprimanta acasa, n-ai voie sa iesi din casa fara docoment !!!
Rogi pe cineva care are imrpimanta sa-ti printeze citeva, sa-si faca si el una completata, vine si-ti aduce.
Dar ce bifeaza persoana aia, care punct ?! Posted Image
Si clar nu merge sa o prezinti pe telefon.
Oricum, eu tot pe telefon o sa o prezint, sa fie sanatosi.
Totodată, reamintim faptul că declarația pe proprie răspundere poate fi redactată integral olograf, cu preluarea tuturor elementelor din modelul declarației pe proprie răspundere pus la dispoziție.

#42
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Mai jos ai citit? Ți-e greu sa faci semnătura olografă? Pe ecranul telefonului?
Eu nu am listat Nika.
Poți semna pe o foaie alba, tai semnătura și o pui in PDF.
Fara imprimanta. Se poate.


#43
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostMembruAnonim, on 27 martie 2020 - 19:47, said:

Stiri oficiale ale unui ONG sovietic? Posted Image
Circula fakeurile la modul horror... insa vinovati sunt cei care le inghit nemestecate
MUHAHAHAHAH, stai asa ca m-am adus aminte.
Ia casca un ochi in partea din stinga sus a monitorului (daca esti pe calculator)
Acolo unde scrie: COVID-19: Stiri Oficiale
Ia vezi ce link este Posted Image

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:15, said:

Mai jos ai citit? Ți-e greu sa faci semnătura olografă? Pe ecranul telefonului?
Eu nu am listat Nika.
Poți semna pe o foaie alba, tai semnătura și o pui in PDF.
Fara imprimanta. Se poate.

Ah, asta? Totodată, reamintim faptul că declarația pe proprie răspundere poate fi redactată integral olograf, cu preluarea tuturor elementelor din modelul declarației pe proprie răspundere pus la dispoziție.
Da, chiar mi-a scapat, ma grabesc si mi-e foame
Da, asta rezolva doar partea de tiparire
Dar nu mai zice nicaieri ca poti sa o prezinti pe telefonul mobil.
Normal ca aveam semnatura olografa facuta direct pe telefon.

Gata, plec sa maninc si incep si Romanii are talente ;)

Edited by trollerul_de_serviciu, 27 March 2020 - 20:18.


#44
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Uite aici semnătura pe acel PDF direct
Attached File  IMG_20200327_201737.jpg   290.7K   119 downloads

Mai jos citește. Scrie și te telefon.

Daca nici acum nu înțelegi
În privința prezentării declarației pe proprie răspundere/adeverinței eliberată de angajator personalului abilitat să verifice documentele, de pe dispozitive electronice (conform art. 4, alin 4, din Ordonanța Militară 3/2020), precizăm că aceasta se va realiza în sensul prezentării fotografiei documentului menționat, pe care trebuie să figureze semnătura olografă a titularului (declarația pe proprie răspundere) sau autentificarea angajatorului (adeverința angajator).

Eu ii arat PDF la organ. Nu îl las să pună mana. In PDF care e editabil, schimb zilnic doar data.
Daca am timp, pun mâine un câmp în PDF cu actualizare automata pt DATE

#45
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014

View Postbossake, on 27 martie 2020 - 19:34, said:

uiti probabil ca in momentul asta degeaba tii tu o activitate deschisa ca in afara de cateva activitati stipulate in ordonanta pentru restul activitatilor nu este permisa deplasarea clientilor catre tine.
pai tocmai asta e problema - nepermiterea clientilor sa se deplaseze.
nu are nici o logica in contextul actual.
daca se vroia evitarea raspandirii se inchideau granitele in secunda in care china a facut public tot, sau macar se baga in carantina orice pers venita din afara.
atunci da, ar fi iesit ceva pozitiv din restrictiile astea. dar nu acum, dupa ce avem zeci sau poate chiar sute de mii infectati de care habar nu avem si ramanem doar cu efectele negative

#46
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:04, said:

Voi chiar nu înțelegeți un text scris? Unde vedeti că scrie că nu se accepta pe telefon?

Eu cred ca tu nu stii sa citesti. Tot acolo scrie:

Documentul poate fi redactat/completat de pe PC/laptop în câmpurile predefinite, în formatul PDF, necesitând ulterior tipărirea și semnătura olografă a titularului.

Daca tot l-ai tiparit si semnat poti sa-l bagi direct in buzunar, nu face sens sa-i faci poza cu telefonul si apoi sa prezinti telefonul politiei.

Edited by LensFlare, 27 March 2020 - 20:30.


#47
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Poate vrei să te dai mare cu telefonul..

#48
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,734
  • Înscris: 23.04.2007
Deci ... te opreste organu' pe strada ... ii prezinti documentu' ... ce face organu' cu documentu' respectiv ?

Edited by adrian_r5, 27 March 2020 - 20:31.


#49
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
De asemenea, documentul poate fi tipărit și completat olograf („de mână”) în câmpurile predefinite, necesitând totodată semnătura olografă a titularului.
Totodată, reamintim faptul că declarația pe proprie răspundere poate fi redactată integral olograf, cu preluarea tuturor elementelor din modelul declarației pe proprie răspundere pus la dispoziție.
Precizăm faptul că orice alte inițiative de a dezvolta platforme electronice folosite pentru completarea declarațiilor pe proprie răspundere/adeverințe de angajator NU beneficiază de acordul autorităților guvernamentale și nu se realizează în colaborare cu acestea. În acest sens, avertizăm asupra riscului folosirii, în mod nejustificat, a unor astfel de instrumente electronice pentru prelucrarea și folosirea fără drept a datelor personale.
În privința prezentării declarației pe proprie răspundere/adeverinței eliberată de angajator personalului abilitat să verifice documentele, de pe dispozitive electronice (conform art. 4, alin 4, din Ordonanța Militară 3/2020), precizăm că aceasta se va realiza în sensul prezentării fotografiei documentului menționat, pe care trebuie să figureze semnătura olografă a titularului (declarația pe proprie răspundere) sau autentificarea angajatorului (adeverința angajator).
Persoana va prezenta declarația pe proprie răspundere/adeverința de la angajator împreună cu actul de identitate, pe care personalul abilitat cu verificarea acestora le va putea fotografia.
Grupul de Comunicare Strategică




Eu inteleg asa :
Poate fi redactata de mana integral dupa modelul pus la dispozitie in format electornic si semnata.

De pe telefon poate fi aratata doar o poza a pdf-ului completat si apoi redacatat si semnat.  

Ideea e ca semnatura sa fie facuta pe hartia pe care o arati organului de politie.

#50
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Nu l-am tipărit. Semnat direct in PDF. Insert image crom file.
File e o foto pe o hârtiuță.
Sau din direct in PDF.
Priceput?
Nimic tipărit. Totul direct in PDF.

#51
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pe mine de luni pana acum nu m-a oprit deloc. Am totusi hartie completata.
Un prieten a primit avertisment ca era in Baneasa si nu pe traseul care scria pe foaie. Adica Dr Tabere- 13 septembrie > home-job
Un coleg a fost amendat 50 de lei ca nu avea foaie ci doar pe telefon.

#52
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 18:50, said:

să fie instituit un lockdown total.

Nu va fi asa ceva.

#53
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Semnătura făcută pe o hartie, fotografiata și introdusa în PDF. Echivalent cu semnarea cu mouse sau pe ecranul telefonului.

La banca semnați tot pe un ecran. La RCA la brokeri semnați tot pe un telefon. Nu cu pixul pe hârtie.

View Postepetroiu, on 27 martie 2020 - 20:33, said:



Nu va fi asa ceva.
In China au făcut in Wuhan. La noi de ce nu?

#54
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
deci după atâta vorbărie pana la urma se constată ca nu este bună.. dupa 3 zile de cand o folosim... :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate