Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Alegere tensiometru

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Pana la urma am cumparat de la farmaciadav Microlife Tensiometru Electronic BPA150 cu adaptor inclus la 166 lei.

I-am luat tensiunea mamei care are hipertensiune si arata 12.7.


#38
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
Branduri doar Omron si Microlife de brat  si cu detectie Afib.     ( fibrilatie si risc Avc). Si certificate BHA ( British Heart Asociation). Restul pocnitori ieftine nu conteaza made unde.. Recomand Microlife sunt mai  ieftine. Pt bugete mai mici. Pt bugete mai mari Omron.

#39
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 30.08.2006
Am luat astazi din Kafland un tensiometru Weinbergerm. Am observat ca acesta face citirile in timp ce comprima bratul.
E prima oara cand vad un tensiometru care citeste la crestere de presiune si nu la eliberarea presiunii.
[ https://elefant.vteximg.com.br/arquivos/ids/8989267-1500-1500/image-64439a8f35aa499bb9a9c4cc50c18b14.jpg?v=638375386591130000 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
Salut. Am dat peste aceste tensiometre pe site-ul lui emag. Toate 3 arată la fel, dar mărcile și prețurile sunt diferite. Aveți idee cine e în spatele mărcilor amxea, Defiro (aceștia au și showroom în Romania) și Viatom? Mi-aduc aminte că telefoanele lui Allview le făcea într-o vreme Gionee și mă gândesc că și în cazul acestor tensiometre să fie la fel.
Acestea sunt tensiometrele:

#41
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Tensiometru Medisana. Masoara foarte-foarte bine.

Foloseste 4 baterii AAA (mici) pe care le-am schimbat o singura data in 10 ani. Adica a mers 5-6 ani cu bateriile originale, acum sunt la 10 ani cu al doilea set de baterii care nu da semne de oboseala. Au fost perioade cand a fost folosit cateva luni la rand, de 4-5 ori pe zi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate