Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Situatie ciudata: seful meu e gelos pe mine

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View Postsilesax, on 13 martie 2020 - 17:23, said:

initiatorul nu a initiat nici un secret santa sau ce zicibtu acolo

Initiatorul pare sa fie genul ce ar iniția asa ceva doar ca sa se bage pe sub pielea sefului. So... merita tot ce vine spre el, sa-si vada de serviciu nu de "atentiile" clasice romanesti ce eu le bag in aceeasi oala cu spaga.

#74
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006

View PostLensFlare, on 13 martie 2020 - 17:18, said:

Doar mie nu-mi plac prostiile astea? Bani aruncati pe secret santa, ziua lui x (cu care eventual nici nu ai schimbat 2 cuvinte tot anul), martisor, cadou de "insert sarbatoare romaneasca de rahat" etc.

Sunt satul pana peste cap sa primesc / sa dau cadouri nepotrivite si nefolosite ca se gaseste unul ca initiatorul sa fie el baiat de zahar si sa dea startul la obiceiuri gen.
Asa-s unii, mai lingai.
Am si eu un prieten ce lucreaza la o multinationala, i-a trimis patronului din Grecia invitatie la nunta lui.

#75
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Eu am senzatia ca sunteti nebuni cu totii, cum adica sa fie dubios sa trimiti flori de 8 martie sotiei unui prieten? Cat de nesigur sa fii ca barbat sa te ataci ca a primit nevasta-ta flori de la un x-lescu oarecare? Cel mult ca sef sa zici ca angajatul respectiv incearca sa te perie, dar daca ai o relatie amicala cu el si o cunoaste pe nevasta, nu mi se pare atat de deplasat.

@OP: acum depinde totusi si cum te porti in general. Daca esti genul foarte plin de respect si atent fata de toata lumea, chiar mi se pare aiurea sa se supere. Daca asa te porti numai in relatie cu acea familie, probabil ca e cam exagerat. Dar din nou, mi se pare exagerat la nivel de pupincurism fata de cineva important, nu la nivel de gelozie, romatism etc. Asta e o prostie.

#76
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postblack_dizzy, on 14 aprilie 2020 - 06:34, said:

Eu am senzatia ca sunteti nebuni cu totii, cum adica sa fie dubios sa trimiti flori de 8 martie sotiei unui prieten? Cat de nesigur sa fii ca barbat sa te ataci ca a primit nevasta-ta flori de la un x-lescu oarecare? Cel mult ca sef sa zici ca angajatul respectiv incearca sa te perie, dar daca ai o relatie amicala cu el si o cunoaste pe nevasta, nu mi se pare atat de deplasat.

@OP: acum depinde totusi si cum te porti in general. Daca esti genul foarte plin de respect si atent fata de toata lumea, chiar mi se pare aiurea sa se supere. Daca asa te porti numai in relatie cu acea familie, probabil ca e cam exagerat. Dar din nou, mi se pare exagerat la nivel de pupincurism fata de cineva important, nu la nivel de gelozie, romatism etc. Asta e o prostie.
Mai bine sa eviti aceste gesturi care-ti pot complica existenta.

#77
iamback

iamback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 02.01.2018
Probabil nevasta-sa e o panarama si el un curvar asa ca suspecteaza orice pentru ca presupune ca lumea e plina de d-astia ca ei.

Sau nu.

View PostMizu, on 13 martie 2020 - 19:25, said:

Asa-s unii, mai lingai.
Am si eu un prieten ce lucreaza la o multinationala, i-a trimis patronului din Grecia invitatie la nunta lui.
Ratat. Si eu lucrez la multinationala si de ziua sefului am dat la comun toti, partea mea fiind 10 lei.

#78
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
E pentru prima oara cand aud ca subalternii dau cadouri sotiilor sefilor, nu elc uzual.  Chiar ca are dreptate seful tau sa fie suspicios.

#79
portoseu

portoseu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.05.2007

View Postiamback, on 14 aprilie 2020 - 09:16, said:



. Si eu lucrez la multinationala si de ziua sefului am dat la comun toti, partea mea fiind 10 lei.
Cum e viata intr-o multinationala? Am auzit ca e naspa....

#80
Club27

Club27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 20.02.2020
Bărbatul de asta și este bărbat ca să gândească cu capul.
Trebuia să respecți distanța și să nu acorzi atenție excesivă soției șefului tău.
Ai crezut că procedezi frumos ca un gentilom?
Te-ai înșelat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate