Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Situatie ciudata: seful meu e gelos pe mine

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019
Salutari. Lucrez in domeniul transporturilor, sunt sofer. La actualul patron, lucrez de 1 an. Anul trecut, cand a fost ziua mea de nastere, l-am invitat la mine, alaturi de familia lui- nevasta si copiii. Apoi, cand era ziua de nastere a lui, a sotiei lui, sau a vreunuia dintre copii, daca nu apucam sa cumpar un cadou, ii ofeream bani, asa, din respect. Pana aici, totul ok.
Insa, in urma cu aproximativ doua saptamani, tinand cont de faptul ca, peste cateva zile, urma sa fie "Martisorul", m-am gandit, sa ii cumpar, sotiei lui, ceva simbolic, fiindca e, totusi, sotia sefului meu, si, prin urmare, i-am cumparat un aranjament floral, dar, pe care, nu m-am dus sa i-l duc personal sotiei lui, ci i l-am dat lui, sa il duca el.
Apoi, azi, fiind 8 Martie, am cumparat mai multi trandafiri si ciocolate, pe care i-am oferit mai multor femei, printre care, un trandafir si o ciocolata, era pentru sotia sefului, ca sa arat respect, fiindca am considerat ca e normal. Insa, la fel ca data trecuta: azi m-am intalnit cu el, si i-am dat lui trandafirul si ciocolata, sa i le duca el. APOI, tot azi, cateva ore mai tarziu, primesc mesaj de la sotia lui, in care imi spunea sa nu ii mai trimit atentii, prin intermediul sotului ei, ca el tot crede ca, intre mine si sotia lui, ar fi ceva. SOC SI GROAZA! Eu, pe el, il stiu de baiat bun, linistit, cu prieteni multi, multa lume cunoscandu-l si avand o parere foarte buna despre el. Asa il credeam si eu...pana azi. Il consideram un baiat de nota 10, de treaba, intelegator etc.
Niciodata nu am fost la el acasa, cand el sa fie plecat, si doar sotia lui sa fie acasa. Cand am mers la el acasa, adica de vreo 2-3 ori, mereu era si el acolo. Deci, nu ar avea motive sa fie gelos.
Eu nu arat bine, nu am muschi, nu sunt frumos, nu sunt bogat, deci nu prea ma place nicio femeie.
Sunt foarte dezamagit. E incredibil cat de multi te poti insela in privinta unei persoane. Azi chiar am fost cu el la o plimbare cu masina, si totul a parut ok, nu mi-a spus despre acest lucru nimic.
Pot sa existe astfel de barbati? Gelos si eu sunt, in general, insa e o prostie sa fii gelos pentru atata lucru, in conditiile in care nici macar nu stiu numarul de telefon al sotiei sale, niciodata nu am fost la el acasa cand el nu era acolo, mereu am fost deschis cu el, l-am considerat un foarte bun prieten si de ajutor.
Ce parere aveti despre aceasta situatie? E greseala mea, adica am procedat eu gresit? Eu voiam doar sa arat respect si bun simt. Ati patit si voi ceva similar?
Deci, ai persoane in viata ta, oarecum apropiate, la modul general vorbind, lasand chestia de azi deoparte, cu care interactionezi, fiindca, poate, fac parte din anturajul locului de munca, si, nu le mai poti arata respect, fiindca au barbati gelosi. E tare ciudata forma asta de gelozie, pe care o are seful meu. E gelos fara dovezi.

#2
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 29.07.2017
Bravo. Acum te-ai lamurit cum e cu nevasta altuia si unde trebuie sa te opresti cu atentiile.
Pe masura ce inaintezi in varsta o sa acumulezi experiente si o sa stii mai bine sa judeci situatiile ca sa eviti astfel de erori. Chiar daca esti bine intentionat.
Pe pariu ca ai 21- 22 de ani. :) Daca ai mai mult e naspa.

#3
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
uuui ma, eu sa am nevasta si sa ii trimita altul ciocolata, ar fi bine venita, as baga-o in mine

#4
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

 greenlife, on 08 martie 2020 - 20:21, said:

Bravo. Acum te-ai lamurit cum e cu nevasta altuia si unde trebuie sa te opresti cu atentiile.
Pe masura ce inaintezi in varsta o sa acumulezi experiente si o sa stii mai bine sa judeci situatiile ca sa eviti astfel de erori. Chiar daca esti bine intentionat.
Pe pariu ca ai 21- 22 de ani. Posted Image Daca ai mai mult e naspa.
Am 28. Ok, dar unde am gresit? Adica ce e gresit in a arata respect cuiva? Poate ca, daca era vorba de un alt el si o alta ea, daca nu faceam acest gest, ar fi spus ca sunt nesimtit, si ca nu am respect. El ma cunoaste de 2 ani, suntem prieteni, nu avem relatie de sef-angajat, dar se pare ca nu are destula incredere in el, daca crede ca sotia lui s-ar uita la unul ca mine. Si nici nu a avut curajul sa mi-o spuna in fata, ci, presupun ca, a mers acasa, si i-a facut scandal la femeia-sa.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Cu coronavirusul asta pe cap, m-am prostit de tot, asa ca o sa tratez ca adevarata povestea ta.
Scurt: lasa-i femeia in pace. Eu nu-i iau cadoiri nevestei sefului, wtf?! Ea iti e prietena, sau el? Daca erati neamuri, prieteni de familie, sa va stiti de-o viata, vorba aia, sa mancati din aceeasi strachina, mai mergea, asa insa, creezi tensiuni. Ala se gandeste ca-i faci ochi dulci sotiei lui, tocmai prin intermediul sau.
Opreste-te, vorbeste cu omul si zi-i ca totul a plecat din respect pentru el dar (ca intelegi sau nu, este irelevant), intelegi ca din nestiinta ai creat o situatie ciudata si ca nu se va mai intampla. Bati 100% in retragere.

#6
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006

 baiatulsimplu2019, on 08 martie 2020 - 17:12, said:


Ce parere aveti despre aceasta situatie?

Ti se pare normal sa tot trimiti cadouri cuiva iar sotul sa nu intre la banuieli?
Nu arati respect cuiva oferindu`i cadouri sotiei, bre :))

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Si ala, mare boss de boss de patron, nu are suficienta antigel pe instalatie sa-si exprime punctul de vedere?! O putea face in feluri care mai de care mai nastrujnice, dar elimina incertitudinea asta...

#8
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Neah ! Tipul incearca sa se faca placut cum poate, dar cand trimiti flori si alte accesorii la toate gazelele maritate, intra masculii la intrebari. Bai, uratul asta are ceva cu tine ?

#9
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 09.05.2006
Concluzia: trimitand atentii unei femei maritate, ii creezi probleme acasa! Indiferent daca i-a facut placere sa le primeasca initial.

Asadar, inainte sa-l socotesti pe sotul ei gelos, renunta la acest obicei tampit...

Drumul spre iad e presarat cu fapte bune, dar acum ai fost instiintat. Renunta la obiceiuri cretine chiar daca tie ti se par normale.

#10
LOLkekLOL

LOLkekLOL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 29.07.2019
Eu cred ca trollezi dupa cum te exprimi... ba te exprimi cu patron, ba cu baiat bun... daca va cunoasteti doar de cand lucrezi, nu prea se cade ce faci acolo, nici macar cu invitat familionul la ziua de nastere, nu mai discutam de trimis cadouri nevestei(aiurea complet) ... daca lucrai intr-o firma, si lucra si nevasta-sa acolo la birou, si-i aduceai acolo flori de 8 martie, nu cred ca era problema, dar ce faci tu e total nepotrivit(daca o fi adevarat, ca probabil nu e, trollezi)

#11
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Io în locul șefului, as trage concluzia ca ești prea bine plătit, și nu ai ce face cu banii, și as acționa în consecință.

#12
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

 LOLkekLOL, on 08 martie 2020 - 20:36, said:

Eu cred ca trollezi dupa cum te exprimi... ba te exprimi cu patron, ba cu baiat bun... daca va cunoasteti doar de cand lucrezi, nu prea se cade ce faci acolo, nici macar cu invitat familionul la ziua de nastere, nu mai discutam de trimis cadouri nevestei(aiurea complet) ... daca lucrai intr-o firma, si lucra si nevasta-sa acolo la birou, si-i aduceai acolo flori de 8 martie, nu cred ca era problema, dar ce faci tu e total nepotrivit(daca o fi adevarat, ca probabil nu e, trollezi)
Nu trolez deloc. Sunt doua chestii diferite "patron" si "baiat bun". Da, mi-e patron, mi-e sef, si, da, e baiat bun, care, cand am avut probleme cu banii, de exemplu, s-a oferit sa ma ajute. Ma rog, e doar un exemplu. De aceea sunt dezamagit de atitudinea lui. Nu ma asteptam sa gandeasca asa departe. Il credeam baiat de gaska, de comitet, nu asa fricos. Consider ca, trebuie sa ai o minte incuiata incat sa crezi, ca barbat, ca x se da la nevasta ta, cand cunosti toate datele problemei. Mie, cel putin, mi-ar placea sa am o sotie care sa vad ca e apreciata si respectata, si nu mi-as face griji de x si y, atata timp cat as cunoaste acele persoane.

#13
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

 slai, on 08 martie 2020 - 20:41, said:

Io în locul șefului, as trage concluzia ca ești prea bine plătit, și nu ai ce face cu banii, și as acționa în consecință.
Iti dai seama ce bine sunt platit, daca lucrez ca si taximetrist, cu masina luata in chirie, iar banii mi-i fac singur, lucrand de dimineata pana seara...

#14
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Fa cum ti se spune - nu-i mai trimite vreo "atentie", cu nici o ocazie.

N-ai pentru ce sa trimiti cadouri, sotiei patronului. Posted Image


Posted Image

Apropos - un banc:

Stii de ce i se spune, sotie ?

Ca s-o tie, altu' !...  Posted Image

#15
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
si eu daca eram in locul sefului cred ca-ti dadeam avrigu’ ca nu sti sa-ti vezi de treaba, chiar daca eram constient ca o faci din prostie. Ca si chestie, chiar daca nu-i vorba de gelizie, cine afla despre comportamentul tau fata de sotia lui are subiect de comebtarii. Acuma intelegi de ce trebuie sa-ti vezi de treaba?

#16
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

 Fane, on 08 martie 2020 - 20:50, said:

si eu daca eram in locul sefului cred ca-ti dadeam avrigu’ ca nu sti sa-ti vezi de treaba, chiar daca eram constient ca o faci din prostie. Ca si chestie, chiar daca nu-i vorba de gelizie, cine afla despre comportamentul tau fata de sotia lui are subiect de comebtarii. Acuma intelegi de ce trebuie sa-ti vezi de treaba?
Am inteles, desi e prea tarziu. Iti dai seama ce suparat e boss-ul pe mine acum Posted Image Cred ca nu o sa mai vorbeasca cu mine o perioada. Si, zici ca am scapat ieftin daca nici macar un ghiont nu mi-a dat?

#17
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Asa-i cand iti place sa pupi in fund lumea si cu rost si fara rost, ti-o iei la urma. Ce treaba ai tu cu altele de oferi cadouri cu fiecare ocazie ? Si eu as fi invidios sa imi tot dai sa ii duc acasa la sotie. Gandeste-te putin logic. Ocupa-te de a ta, nu ai de facut nici un gest simbolic atata timp cat nu ai ceva avantaje de la acele persoane de sex feminin in urma acestor gesturi, restul e can-can.

#18
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Ce ai aratat tu nu e respect (ai folosit de multe ori cuvantul asta).
Este slugarnicie.

Pe noi nu ne respecti daca nu ne dai bani, sau ce sa cred?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate