Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4234 replies to this topic

#3079
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Cam așa sunt discuțiile pe chat și informațiile primite după IMEI. Am încercat să vă arăt răspunsuri variate primite de la Huawei, în condițiile în care vânzătorii afirmau că telefoanele sunt folosite/cumpărate de doar 3 luni, fără intervenții în service, ca noi, etc.:

Attached File  IMEI1.jpg   108.8K   118 downloadsAttached File  IMEI2.jpg   91.25K   99 downloadsAttached File  imei3.jpg   69.17K   88 downloadsAttached File  IMEI4.jpg   100.13K   99 downloads Attached File  Imei ok.jpg   93.09K   126 downloads



Pentru ce să mă văd cu un astfel de vânzător? Pe cel însemnat cu roșu l-am luat eu.

Edited by badmania98, 26 May 2021 - 07:56.


#3080
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Salutare tuturor. Va deranjez cu o intrebare. Am primit un P40 Pro de la Orange si un amic insista sa il vand. Care ar fii valoarea de vanzare reala, telefonul fiind nou, neactivat si factura in original. Nu as vrea sa ii cer mai mult decat face.Multumesc

#3081
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Acum o lună se dădeau repede cu prețuri între 1.950 și  2.200 lei. Sigilate. Cele cu 2.200 stăteau maxim 2-3 zile pe site. De cerut se cerea și 2.400-2.500 de lei, dar mai stăteau cu ele câteva săptămâni, cel puțin. Alții cereau mai mult de 2.500 de lei, dar nu cred că le-au dat atât timp cât erau prezente celelalte la prețuri mult mai mici.

Edited by badmania98, 26 May 2021 - 21:49.


#3082
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Salutare tuturor, am făcut update la google Chrome iar acum nu-l mai pot accesa, îmi apare exact ca în imagine, care ar fi rezolvarea? Mulțumesc

Attached Files



#3083
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Oferă mai multe detalii. Ai GMS instalat? De unde ai instalat Chrome (Magazin Google, apkmirror, etc)? Ai încercat să-l dezinstalezi și să-l reinstalezi?

Ce telefon ai?

Edited by badmania98, 27 May 2021 - 08:54.


#3084
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Am GMS instalat de mult timp, dar făcând ultimul update la soft, îmi apare acea eroare la google Chrome. Am reinstalat aplicația, la fel face. Am instalat mai multe versiuni mai vechi de pe anumite site-uri, degeaba. Acum  google play nmai pot accesa, primesc acest mesaj de vreo 4 luni, dar Chrome nu mai funcționează de 2 zile. P40 pro

Edited by tukyy84, 27 May 2021 - 10:35.


#3085
MowgliB

MowgliB

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.02.2021
Salut,
Detin un P40 Pro, EMUI 11 (11.0.0.180) cu serviciile Google instalate dar cu notificarile push nefunctionale iar aplicatia ING Homebank partial functionala, neputand efectua plati cu telefonul.
Cu ajutorul lui Dan (badmania98) acum am totul functional, notificari si aplicatia bancara ing. Procesul a fost scurt, simplu, fara batai de cap si fara sa necesite downgrade-uri sau alte procese. Recomand din toata inima tuturor cu probleme similare. Multumesc Dan!

#3086
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Probabil s-a făcut autoupdate și la Magazinul Google și la Google Play Services. Având erorea respectivă (Play protect) va bloca din ce în mai mult și alte aplicații Google. E contramăsura luată de Google la aceste instalări.  Ce versiuni îți apar la cel 2 ? Cu magazinul la zi nu ar trebui să te mai lase să faci download la aplicații.

Edited by badmania98, 27 May 2021 - 13:08.


#3087
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007

View Posttukyy84, on 27 mai 2021 - 10:34, said:

Am GMS instalat de mult timp, dar făcând ultimul update la soft, îmi apare acea eroare la google Chrome. Am reinstalat aplicația, la fel face. Am instalat mai multe versiuni mai vechi de pe anumite site-uri, degeaba. Acum  google play nmai pot accesa, primesc acest mesaj de vreo 4 luni, dar Chrome nu mai funcționează de 2 zile. P40 pro

Aşa am păţit şi eu. Aveam emui 10 ceva cu 176 la urmă (a mers din decembrie pânâ acum 2 săptămâni). Provizoriu poţi să dai clear cache şi clear data. Şi merge să intri în magazin play decât o dată. Apoi face la fel.
Eu am resetat telefonul că mă săturasem de dat clear şi am băgat 131 şi cu el ramân. Apoi am pus GMS ultima versiune găsită pe net. Acum merge tot mai puţin sincronizarea contactelor google.
Când am timp o să mă rezolve Dan şi cu notificările.

#3088
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Instalarea ultimei versiuni de GMS de pe net sau din Magazin o consider în condițiile actuale drept o idee extrem de rea.

Edited by badmania98, 27 May 2021 - 19:02.


#3089
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Mda, ori sunt eu ghinionist or nu stiu ce naiba sa mai zic,dar al meu iar a luat-o razna.

Nu i-am facut nimic decat update la aplicatii din google store si iar m-am pomenit ca nu imi merg notificarile...

M-am cam saturat.
M-a enervat atat de tare ca l-am resetat si cred ca renunt la el...

#3090
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
=))) Este superb de folosit și fără serviciile Google.

#3091
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Costin, vezi pe Telegram.

#3092
CosminT90

CosminT90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 14.01.2016
@daeomn666 și eu am pățit asa chiar a doua zi după instalare GMS cu ajutorul lui badmania98 dar m-a ajutat din nou și de atunci nu am mai avut treabă.

#3093
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
La el e altceva. Instalarea a făcut-o singur după filmuleț. Eu am mai reparat ce era de reparat la suprafață. Dar google nu doarme, asta e sigur. S-au modificat termenii de când am făcut eu instalarea prima data fata de ceea ce este acum. Cum îți bagi nasul acum pe la Store, GFS sau GMS., cum te zăpăcește de cap cu erorile. E mult de scris. Oricum, e mult mai greu acum. Și din informațiile mele sunt afectate acum Mate 30 Pro 5G. Deci  le-a venit rândul și aparatelor pentru piața chineza. În aceeași zi am avut 2 utilizatori cu acest mate 30 pro 5G cu aceleași manifestări și erori. Dar ei mergeau cu GFS înghețat și update (de ce oare fac asta dacă nicio aplicație nu cere? ) forțat la ultima versiune de GMS din Store.

Edited by badmania98, 29 May 2021 - 09:11.


#3094
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004
Eu merg cu GFS si Google Play Store inghetate (dissable). Google play services fara niciun update si cu acces doar la locatie ( fara acces la telefon, mesaje, sd card...etc) si fara sa poata scrie setari de sistem. Folosesc Aurora store si Uptodown pentru magazin aplicatii. Notificarile functioneaza normal. Doar aplicatia ING si BCR ma averizeaza ca Google play service nu are acces la telefon sms si stocare. Dau ignore si merg si aceste aplicatii fara probleme. Raiffaisen nu are treaba cu google play service (cel putin la mine). Cu telefonul platesc doar cu raipay.
De la google nu folosesc decat G Foto si Maps (aceasta din urma f rar si doar de backup la waze)
Acum ca gogu a modificat politica de stocare gratuita pentru Foto ma gandesc sa renunt si la G Foto si sa fac ceva de stocare pe harddisk conectat la router wifi. Ma gandesc sa cumpar  un TP Link cu post usb si aplicatie dedicata Archer AX20.

In rest, telefonul, dupa un an de utilizare (echipat cu husa nillkin si fara folie pe ecran din prima zi de folosire ) se prezinta si se comporta  foarte bine. Am facut totusi update la ultimul emui si nu am mai avut blocarile si restarturile cu care ma procopsisem dupa update-ul ala mic de 17 KB.

Daca ar functiona aplicatiile bancare fara google  ias da acestuia un flit urgent de pe telefonul meu.

#3095
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007
În sfârşit, cu ajutorul colegului badmania98 am şi eu telefonul ca şi cum ar fi avut din fabrică serviciile Google. Totul a mers din prima (a durat aprox. o oră cu tot cu explicaţiile de rigoare). Mi se sincronizează contactele de la Google şi am toate notificările active. Apelaţi la el cu încredere pentru a avea un telefon funcţional 100%!

#3096
daemon666

daemon666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 02.05.2007
Da, subscriu, tot Dan m-a ajutat să îl fac iar complet funcțional după reset și downgrade.
Mulțumiri!
E prea mișto telefonul să renunț așa ușor la el.
La mine era și demult instalat Google și din vreo 2 metode.
Acum sper să țină, am blocat complet update Emui, rămân pe 10.

Edited by daemon666, 29 May 2021 - 13:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate