Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Relație cu o femeie mai mare cu 10 ani

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
626 replies to this topic

#19
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Ce fel de barbat esti tu, ca fizic si stare materiala ? Ai in tine sentimentul ca ai putea face o alegere mai buna ?
Daca exista o atractie reciproca, combinata cu o situatie financiara pozitiva, diferenta de varsta ramane la stadiul de detaliu minor.
Partea cu copilul, daca esti genul de familist va fi usor de trecut. Copilul existent.....nu cred ca-ti doresti un copil cu ea...sigur nu-ti trebuie bebelusi....
Mergi pe relatia cum o ai fara sa ajungi la casatorie .
Un an, poate doi si vezi tu.

#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

...
faza e urmatoarea
cand o sa ai 40ani ea o sa aiba 50, practic baba... cam asta e singura problema.
dupa care inbatranesti si tu si nu mai conteaza.

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
hmmmm, n-am vazut relatii de tipul asta in care barbatul sa fie "liderul"... si la diferente mai mici. probabil ca acu vrea sa-ti faca pe plac si iti gadila orgoliul, dar mai tarziu cand relatia nu mai e asa spumoasa probabil ca nu o sa mai fie asa si sa nu te simti frustrat ca nu te simti cocosul...

#22
viperius

viperius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2020
Sunt doua tipuri de femei pe care le-as evita si n-as indrazni sa am relatie indelungata cu ele :

1. prostituatele

2. femeile divortate cu un copil

#23
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

Bună seara.

De aproape 7 luni am o relație cu o femeie divorțată și cu un copil, bineînțeles că între noi e o diferență de aproape 10 ani. Totul a început la locul de muncă, ea fiind manager de shift, am început să vorbim ca amici, mai tot timpul venea în departamentul unde lucrez eu și tot timpul petrecerea acolo câteva minute bune. Apoi am început să vorbim foarte mult pe Facebook, la început credeam că o să fie doar o distracție, câteva ieșiri împreună și nimic mai mult. Ea este de naționalitate poloneză, am crezut ca vom avea o mica barieră între noi, am ne înțelegem foarte bine, am uitat sa menționez ca locuiesc în Anglia. De la toată nebunia și tot ce credeam eu că o să fie sa ajuns la o relație serioasă, mutat împreună și multe alte chestii în doar 7 luni. La început în prima săptămână vorbeam la munca, vorbeam și seara pe messager, înainte de munca, ne vedem în oraș sa bem o cafea împreună.

Nu pot spune ca nu ma simt bine, și am început sa o iubesc, dar eu având 25 de ani și ea 35 de ani, sunt foarte sigur ca relația nu o sa aibe niciun viitor. Uneori vreau sa renunț, alteori vreau sa continui alături de ea. Nici eu nu știu ce sa mai fac, țin totul ascuns de părinții și familie. Fiindcă sunt foarte sigur ca mama va spune - Alta nu ai găsit? Decât pe asta divorțată și cu copil.

Nu știu ce sa fac..

Ce rahat de barbat esti de trebuie sa-ti dea muma-ta acceptul intr-o relatie? 10 ani pe scara istoriei e un fleac. Daca e de treaba si te face fericit , da-i inainte, oricum cred ca  pentru maica-ta nici una nu va fi buna, fi convins de asta. Bucura-te ca ai scapat de trezit noaptea si de pampersi!

#24
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
In astfel de cazuri peste 10 ani ajungi cu fica in pat.nu putine au fost cazurile.nu te stresa ca nu te vei casatori cu ea ca nu te macina gandul.este ca o pustioaica de 20 de ani dar mai inteleapta.nici cu una de-asta nu te-ai fi gandit la casatorie ca nu-i vremea.lasa lucrurile sa mearga de la sine

#25
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

Nu pot spune ca nu ma simt bine, și am început sa o iubesc, dar eu având 25 de ani și ea 35 de ani, sunt foarte sigur ca relația nu o sa aibe niciun viitor. Uneori vreau sa renunț, alteori vreau sa continui alături de ea.
Nu-ți mai fă atâtea probleme cu viitorul, trăiește clipa. Și gândește-te că există și varianta în care ea rupe relația.

#26
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ar trebui să v ă bucurați unul de altu si gata.Dar asta ar fi trebuit să o faceti fara să v a mutați împreună. Mutatul împreună deja creează anumite obligații, incepe sa arate a relatie oficială. 10 ani diferență este mult, parerea mea. Acum are 35, este dornica, focoasă etc.. dar tine cont ca peste 10 ani majoritatea nu mai sunt asa, ori tu atunci o să ai 35 esti în putere cum se spune 🤭.
Asa ca daia spun, ar trebui să v ă fericiti unu pe altu dar nu asa oficial, nu uita de regula 3 3 3, atât țin focurile astea.
Pe de alta parte oricum faptul e consumat v ați mutat deja împreună, deja este un fel de relație oficială asa ca multe nu prea mai ai ce să faci.


#27
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
ba deci citesc p-aici niste misoginisme crunte. la care nu pare sa reactioneze nimeni. ma gandesc in primul rand la femeile care scriu p-aici.

#28
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Adică?, trebuie suspend la astia ce au altă părere?!

#29
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
E super. Copilul cred că are +4 ani. Ai scăpat de Pampers și multe greutăți în creșterea copilului.
Nu scapa o astfel de ocazie. Alt copil nu mai faci cu ea.
Na: acum o sa te chinui puțin cu temele.

#30
MartinAdelberg

MartinAdelberg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 23.08.2019

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

Nu știu ce sa fac..
Dar tu traiesti pentru tine nu pentru mama. Ce treaba are mama in tot aceasta situatie ?

#31
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 DeathRipple, on 20 februarie 2020 - 07:08, said:

ba deci citesc p-aici niste misoginisme crunte. la care nu pare sa reactioneze nimeni. ma gandesc in primul rand la femeile care scriu p-aici.
Sunt bărbați pe dinafară și băieți imaturi pe dinăuntru, ce poți să le faci? Văd femeia ca pe o jucărie sexuală cu termen de expirare. Am șters acum cocoșismele exagerat de vulgare, dimineață n-am avut timp nici să-mi scriu toată părerea, așa că revin.

Sew, nu prea cred că ești în poziția să-ți faci griji pentru cum o să te descurci mai încolo. Nu ați ajuns să stați împreună pentru că ai luat-o tu, ci pentru că te-a luat ea. Și nu te-a luat ca să-i crești copilul, te-a luat pentru ea. Nu pari genul de bărbat de care să se agațe o femeie cu un copil din cauza asta: ești prea tânăr, încă ești imatur (zic asta din cauza grijilor pe care ți le faci pentru ce ar zice mama) iar material nu cred că ai mai mult decât ea.

În plus, aceleași gânduri în privința diferenței de vârstă o să le aibă și ea, dacă nu le are deja și dacă după ce mor fluturașii nu rămâne mare lucru, o să te scape de grija viitorului. Părerea mea e că nu-i cazul să te gândești ce va fi pe termen lung, nu cred că depinde de tine. Are doar 35 de ani, nu deja 35 de ani, mai are mulți înainte în care poate alege ceva mai potrivit.

#32
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007

 CovertTwo, on 20 februarie 2020 - 00:45, said:

Nu văd relevanța in ceea ce ar spune mama.
Paseaz o lu tac to.
omu nostru ciocăneşte doar cu acordul mamei.. de aia pune intrebari pe forumuri. Cucu ar ciocani el, dar are setarile ma-sii din fabrica.

Mama mea are o vorba: mai dulce-i puţa ca măicuţa .

Ce sa faca eroul nostru? Sa stea cu mama? Sau sa primeasca idicatii chiar si la mii de km cum si ce sa f#t@.

Daca il incalzeste pe initiator cu ceva, am un coleg din facultate care s-a insurat cu o colega de servici, tot sh, cu copil. O iubeste, i-a facut si lui un copil, si de vreo 10 ani sunt casatoriti, pe dinafara par la locul lor, nu sunt probleme.
Varul meu este insurat de 20 de ani cu tot cu o femeie divortata. Vad ca nu sunt probleme deosebite.

Daca te incalzeste, vorba din popor zice ca gainea batrana, alea alea, morcovu' tanar.. intelegi aluzia.

Daca tie iti e teama ca onsa intalnesti o gagica de 18 ani , fotomodel care sa.fie in limba dupa tine.. si tu esti legat in alt film.
Te duci si te uiti in oglinda, si cel mai sincer si critic posibil,  gandesti cu voce, ce vezi? Un pacalici pleyboi  don juan, sau un barbat serios, loial, determinat sa termine calatoria pe care a inceput-o?
Hai bafta.

#33
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Macron, presedintele Frantei, are o nevasta cu 25 ani mai batrana ca el.

#34
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Sew, mama ta sta cu tine in pat noaptea?...ca sa nu formulez altfel intrebarea
Ce o sa zica mama/tata/fratii/rudele?!...lor le dai la rame?
O viata ai si o gaura in cwr!...e vorba.

LE. Din orice relatie ai de invatat. Fie ca e de iubire, prietenie, amicitie.

Edited by ccf_cristi, 20 February 2020 - 08:30.


#35
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007

 ionut76, on 20 februarie 2020 - 00:56, said:

...si mama va avea dreptate ! Trebuie sa stii ca o femeie de 35+ ani cu greu iti va mai face un copil, va imbatrini mult mai repede ca tine, se va lenevi, iar tu vei trage greul sa ii cresti copilul. Suna amarnic, nu-i asa ? Pentru ea tu esti, poate, ultimul tren, dar ea pentru tine nu ar trebui sa fie mai mult decit o simpla (si placuta) aventura. La 25+ ani ai sansa sa gasesti o fata de virsta ta, sa o descoperi pe indelete, sa copilariti impreuna, sa faceti nebunii impreuna, sa va suiti in primul avion si sa petreceti o saptamina de vis undeva, oriunde. Si sa aveti copiii vostri.
mai bine sa se arunce in tamisa, ca doar toti suntem datori cu o moarte, ce mai conteaza.

 althea, on 20 februarie 2020 - 08:03, said:


Sunt bărbați pe dinafară și băieți imaturi pe dinăuntru, ce poți să le faci? Văd femeia ca pe o jucărie sexuală cu termen de expirare. Am șters acum cocoșismele exagerat de vulgare, dimineață n-am avut timp nici să-mi scriu toată părerea, așa că revin.

Sew, nu prea cred că ești Ă®n poziția să-ți faci griji pentru cum o să te descurci mai Ă®ncolo. Nu ați ajuns să stați Ă®mpreună pentru că ai luat-o tu, ci pentru că te-a luat ea. Și nu te-a luat ca să-i crești copilul, te-a luat pentru ea. Nu pari genul de bărbat de care să se agațe o femeie cu un copil din cauza asta: ești prea tânăr, Ă®ncă ești imatur (zic asta din cauza grijilor pe care ți le faci pentru ce ar zice mama) iar material nu cred că ai mai mult decât ea.

ĂŽn plus, aceleași gânduri Ă®n privința diferenței de vârstă o să le aibă și ea, dacă nu le are deja și dacă după ce mor fluturașii nu rămâne mare lucru, o să te scape de grija viitorului. Părerea mea e că nu-i cazul să te gândești ce va fi pe termen lung, nu cred că depinde de tine. Are doar 35 de ani, nu deja 35 de ani, mai are mulți Ă®nainte Ă®n care poate alege ceva mai potrivit.
femeia si-a luat inima in dinti, si a vazut ca poate face rost de morcov proaspat, la costuri minime.

Edited by tfmercedez, 20 February 2020 - 08:26.


#36
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Ce am inteles:

* el o iubeste pe ea
* ea e mai mare
* ea are copil

Ce trebuie sa intelegem noi?

* doi oameni se iubesc

Concluzia?
* viața nu vine cu manual și pași pe care trebuie să-i urmezi, o iei ca atare. Dacă îți cauți validarea de la străini pe un forum despre ce ar trebui să faci cu viața ta... I have bad news for you Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate